15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kuo: Apple rozpocznie masową produkcję słuchawek AirPods z aparatem do 2026 roku

Kuo: Apple rozpocznie masową produkcję słuchawek AirPods z aparatem do 2026 roku

według Nowy raport Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple zamierza rozpocząć masową produkcję nowych „AirPods z modułami aparatu” do 2026 roku. Ten raport pojawia się po Bloomberga Zwrócił także uwagę na plany Apple dotyczące opracowania w lutym słuchawek AirPods wyposażonych w aparat.

Według Kuo nowe AirPodsy będą wyposażone w kamerę na podczerwień podobną do tej stosowanej w ramach modułu Face ID w iPhonie i iPadzie. Celem Apple jest podobno zintegrowanie wyposażonych w kamerę słuchawek AirPods z Vision Pro i przyszłymi słuchawkami Apple Vision:

Oczekuje się, że nowe słuchawki AirPods będą używane z Vision Pro i przyszłymi słuchawkami Apple, aby poprawić wrażenia użytkownika związane z dźwiękiem przestrzennym i ulepszyć system obliczeń przestrzennych. Na przykład, gdy użytkownik ogląda wideo za pomocą Vision Pro i ma na sobie nowe słuchawki AirPods, jeśli poruszy głową, aby spojrzeć w określonym kierunku, źródło dźwięku w tym kierunku może zostać uwydatnione, aby poprawić wrażenia przestrzennego dźwięku/komputera.

Ponadto z raportu wynika, że ​​kamera na podczerwień w słuchawkach AirPods może wykrywać zmiany w obrazie otoczenia, „umożliwiając sterowanie gestami w powietrzu, co poprawia interakcję człowiek-urządzenie”.

Kuo zauważa, że ​​Foxconn jest „dostawcą wprowadzającym nowy produkt (NPI) dla kamery na podczerwień, która będzie używana ze słuchawkami AirPods. Foxconn podobno ma roczny plan wydajności na poziomie 18–20 milionów jednostek, czyli około 10 milionów par słuchawek AirPods.

W lutym, Bloomberga Mark Gurman donosi, że słuchawki AirPods z aparatem to tylko jeden z pomysłów na urządzenia do noszenia, nad którym zastanawia się Apple. Firma bada także inteligentne okulary podobne do Meta Ray-Bans, a także inteligentny pierścień, a także przyszłą wersję Apple Watch.

Zobacz 9to5Mac

Myślę, że w tej historii jest coś więcej niż przykład Vision Pro, o którym wspomniał Ko. Chociaż integracja Vision Pro ma sens jako funkcja, nie spodziewam się, że nowe słuchawki AirPods wyposażone w kamerę skupią się wyłącznie na Vision Pro. Myślę, że Apple ma wiele innych pomysłów na to, jak te AirPods będą współpracować z potężnymi multimedialnymi systemami AI dla audio i wideo.