20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książęta William i Harry z Catherine i Meghan witają żałobników

Książęta William i Harry z Catherine i Meghan witają żałobników

Książęta William i Harry – wraz ze swoimi żonami – pojawili się w rzadki wspólny występ w sobotę, aby powitać życzliwych, zgromadzonych pod zamkiem Windsor, niedaleko Londynu, by opłakiwać królową Elżbietę II.

Bracia podobno rozeszli się, ponieważ Harry i Meghan, księżna Sussex, zrobili dla nich duży rozgłos. Oddzieleni od życia królewskiego I przeniósł się do Ameryki Północnej. Ostatnie zdjęcie Harry’ego i Williama zostało zrobione razem później Umiera księcia Filipa W kwietniu 2021 roku para nie była widziana razem publicznie od kilku lat.

Kiedy Sussexes mieszkali w Wielkiej Brytanii, Meghan miała gorzkie relacje z większością brytyjskiej prasy brukowej, która istnieje do dziś. Oskarżyli, że tabloidy mają Podżegany rasizm przeciwko księżnej; Twierdzili również, że w monarchii panował rasizm instytucjonalny i że Pałac Buckingham był… Nie udało się ochronić Megan. W ostatnich dniach, po raz kolejny w centrum uwagi pary, Meghan była również celem nadużyć w mediach społecznościowych.

Ponadto samo przybycie Harry’ego do Balmoral Castle w Szkocji przed śmiercią babci w czwartek stało się kwestią sporną. Brytyjskie media doniosły, że król Karol III powiedział Harry’emu, że Meghan nie powinna podróżować z nim do Balmoral przed śmiercią królowej, jak najwyraźniej przypuszczano.

Ale sobotnie publiczne wystąpienie było najnowszym znakiem, że członkowie rodziny królewskiej mogą naprawiać więzy, gdy zbierają się, by opłakiwać śmierć rodziny. W swoim pierwszym telewizyjnym przemówieniu wygłoszonym w Pałacu Buckingham w piątek, Charles wyraził swoją miłość do Harry’ego i Meghan „ponieważ kontynuują budowanie swojego życia za granicą”.

Harry jest piąty w kolejce do tronu, chociaż Kontrowersyjna decyzja o wycofaniu się z królewskich obowiązków I przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych z Megan i ich dwoje dzieci, łucznictwo A Lilibet.

Po śmierci królowej i objęciu funkcji króla Karola był dzieckiem Sussex Tytuły są uprawnione „Książę i księżniczka.” Prawo to wynika z protokołów datowanych na króla Jerzego V z 1917 roku, zgodnie z którymi dzieci i wnuki króla automatycznie otrzymują tytuły królewskie. (Oficjalny pałac Lista kalifatów Nadal odnosi się do nich jako Master Archie i Miss Lilibet.)

READ  Emily Blunt zmusza Ryana Goslinga do odejścia od Kane’a w epickim otwarciu SNL

Wśród wielu niesamowitych twierdzeń księcia i księżnej Sussex znajdują się: Wywiad z Oprah Winfrey W zeszłym roku pojawiły się zarzuty, że Pałac Buckingham planował odrzucić Archiemu tytuł księcia – decyzja, którą Meghan określiła jako bolesną i sugerowaną, była motywowana instytucjonalnym rasizmem w monarchii.

w innym miejscu wywiadHarry powiedział, że rozważa termin „megset” – ukuty po tym, jak on i jego żona Zapowiedziany w styczniu 2020 r. Wycofują się z roli wybitnych członków rodziny królewskiej i dzielą swój czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną – „mizoginistę”.

Książę i jego żona wielokrotnie podkreślali, że nienawiść w Internecie może wpływać na zdrowie emocjonalne i samopoczucie psychiczne.

Rzecznik Williama powiedział, że zaprosił swojego brata i szwagierkę, aby razem z nim i Catherine spotkali żałobników i rozważyli honory w Windsor.

Pary spędziły nieco ponad 30 minut rozmawiając z członkami publiczności, zanim odjechały samochodem prowadzonym przez Williama, który po wstąpieniu na tron ​​jego ojca został księciem Walii.

„Walijczyk zawsze miał przyjmować życzliwych w zamku Windsor, ale królewskie źródła twierdzą, że decyzja o zaproszeniu Sussex została podjęta w jedenastej godzinie” – powiedział Królewski Obserwator Omid Scobie. Napisał na Twitterze. „To bez wątpienia ważny moment w historii relacji między dwoma braćmi”.

Przedstawiona linia sukcesji królowej Elżbiety II

Królewska Obserwatorka Camilla Tominay powiedziała, że ​​kontaktując się z Harrym, aby dołączyć do niego w sobotę i „odkładając rozłam na bok”, William – następny w kolejce do tronu – pokazał, że żyje przykładem swojej babci.

Nazwała to „jednym z najbardziej niezwykłych spacerów we współczesnej historii królewskiej” i epizodem, z którego zmarła królowa byłaby dumna.

Królowa Elżbieta II powiedziała, że ​​„często to małe kroki, a nie wielkie skoki, powodują najtrwalszą zmianę”. Napisał w brytyjskiej gazecie The Telegraph.

Pannett zgłosił się z Sydney. Jennifer Hassan z Londynu przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Pat Carroll, głos Ursuli w Disney's The Little Mermaid, nie żyje w wieku 95