19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książę saudyjski, polski premier rozmawiają o stosunkach

Inauguracyjne Forum FESCIOF w Rijadzie ma na celu stymulowanie międzykulturowego dialogu na temat przyszłości nauki, kultury i edukacji.

RIYADH: W czasach intensywnych i szybkich globalnych zmian czynniki takie jak klimat, globalna gospodarka, polityka rządów i nowe technologie zasadniczo zmieniają sposób, w jaki ludzie żyją, myślą, współpracują i prowadzą biznes.

The Future of International Institutions of Education, Science and Culture, czyli FESCIOF, skupia światowe organizacje pod hasłem „Razem na rzecz wpływu w XXI wieku” w dniach 8 i 9 marca w Centrum Studiów i Badań Ropy Naftowej Króla Abdullaha w Rijadzie. Stwórz wspólną wizję tej zmiany i zidentyfikuj możliwości współpracy.

Wydarzenie „ustanawia szeroką międzynarodową platformę współpracy, która wzmacnia relacje między międzynarodowymi i wielostronnymi organizacjami w różnych dziedzinach” – powiedział Arab News Hani al-Moqbil, przewodniczący zarządu Organizacji ds. Edukacji, Kultury i Nauki Ligi Arabskiej.

Jego organizacja jest jednym z organizatorów forum wraz z saudyjską Narodową Komisją ds. Edukacji, Kultury i Nauki; Islamska Światowa Organizacja Oświaty, Nauki i Kultury; i UNESCO.

„Bezprecedensowy szeroki udział w działaniach konferencji przyczyni się do rozwoju wspólnych wysiłków, które będą miały konkretny wpływ na kształtowanie obiecującej przyszłości dla dziedzin edukacji, kultury i nauki” – powiedział Al-Moqbil.

„W świetle ostatnich zmian w dziedzinie edukacji, kultury i nauki oraz wyzwań, takich jak brak funduszy i zmiany w geopolityce, współpraca między aktywnymi stronami pomoże zidentyfikować nowe ścieżki, które poprawią wpływ i znajdą rozwiązania. Warunki”.

W forum uczestniczyły m.in. UNESCO i Liga Arabska. (pod warunkiem, że)

Dodał, że „wykorzysta przyszłe możliwości usprawnienia pracy organizacji międzynarodowych”.

Zdaniem organizatorów forum, instytucje międzynarodowe i wielostronne muszą nadal ewoluować, aby realizować złożone mandaty w czasach przemian gospodarczych, społecznych i politycznych, co oznacza, że ​​dialog i współpraca mają nadrzędne znaczenie.

Postęp technologiczny zapewnia organizacjom zaangażowanym w edukację, naukę i kulturę bezprecedensową okazję do połączenia problemów związanych z najlepszymi praktykami i bliższej współpracy w ramach szerszego ekosystemu, zwiększając ich wpływ na postęp gospodarczy i ogólną jakość życia dla wszystkich. .

Podczas gdy wiele wielostronnych instytucji od momentu powstania w znacznym stopniu przyczyniło się do postępu, pokoju i jakości życia na całym świecie, organizatorzy forum twierdzą, że istnieją możliwości rozszerzenia wsparcia dla członków, zwiększenia dostępu do finansowania i dostosowania się do zmieniającego się krajobrazu geopolitycznego.

Forum jest dla Arabii Saudyjskiej okazją do rozszerzenia współpracy z organizacjami wielostronnymi, w tym z organizacjami zaangażowanymi w organizację wydarzenia. Królestwo było członkiem-założycielem UNESCO w 1946 roku i jest równoprawnym członkiem świata islamskiego od 1982 roku.

Tunis ma równoważną organizację, która działa pod patronatem Ligi Arabskiej w celu promowania i koordynowania działań związanych z edukacją, kulturą i nauką. Ustanowiony na mocy artykułu 3 Karty Jedności Kultury Arabskiej i uruchomiony w Kairze 25 lipca 1970 r. W grudniu 2022 r. saudyjski minister kultury książę Badr bin Abdullah i dyrektor generalny organizacji Mohammed Old Amar podpisali memorandum. Zrozumienie w celu promowania współpracy kulturalnej, w tym ochrony obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Forum w tym tygodniu jest znaczące w Al-Moq, ponieważ stanowi pierwszy wspólny dialog między jego organizatorami.

„Stworzy możliwości skutecznego i trwałego partnerstwa między wszystkimi stronami nowoczesnego systemu i przyczyni się do połączenia obecnego systemu z jego aktywnymi stronami w większy system” – powiedział.

Oczekuje się, że około 100 firm będzie uczestniczyć w Centrum Studiów i Badań Ropy Naftowej Króla Abdullaha. (pod warunkiem, że)

Za pośrednictwem forum organizatorzy mają nadzieję stworzyć cieszącą się zaufaniem i uznaną na całym świecie, współpracującą, wielopartnerską platformę, która zainicjuje dialog i stworzy wstępną mapę drogową, która wyznaczy kamienie milowe w koordynowaniu wysiłków organizacji międzynarodowych w całym ekosystemie i uchwyceniu przyszłości. możliwości.

Taka platforma połączyłaby tradycyjny ekosystem z nowymi graczami, promowała komunikację za pośrednictwem otwartych kanałów i umożliwiałaby dialog między wszystkimi kluczowymi interesariuszami, identyfikowałaby nowe możliwości współpracy, która może poprawić wyniki, oraz wdrażała rozwiązania poprzez nowe partnerstwa. Wynikiem forum jest ciągły mechanizm trwałych partnerstw.

W wydarzeniu bierze udział około 100 organizacji wielostronnych i ponad 65 głównych prelegentów, w tym przedstawiciele wysokiego szczebla z Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, Instytutu Statystyki UNESCO i Instytutu Zmian Globalnych Tony’ego Blaira.

Przyciągnął ekspertów administracji biznesowej z prestiżowych instytucji akademickich, w tym Harvard Business School, London Business School i Brookings Institution, a także przedstawicieli Google, Banku Światowego, Visa oraz sektora prywatnego i bankowego. Islamski Bank Rozwoju.

Wśród wybitnych prelegentów znalazł się René Mauborgne, profesor strategii w INSEAD Business School we Francji i współautor światowych bestsellerów „Strategia błękitnego oceanu” i „Zmiana błękitnego oceanu”. Frederic Laloux, autor jednej z najbardziej wpływowych książek o zarządzaniu ostatniej dekady, „Reinventing Organizations”; oraz Costanza Farina, przedstawicielka UNESCO w Libanie i Syrii.

Cztery podtematy forum to: „Ponowne wyobrażenie przyszłości międzynarodowych przedsiębiorstw”, „Tworzenie przyszłościowego środowiska”, „Napędzanie inwestycji i dzielenia się wiedzą” oraz „Zwiększanie wzajemnych możliwości współpracy”.

W ramach tematu „Kształtowanie przyszłości instytucji międzynarodowych” forum będzie badać wewnętrzne i zewnętrzne wyzwania i możliwości stojące przed instytucjami wielostronnymi, takie jak zmieniający się krajobraz międzynarodowego rozwoju i pomocy humanitarnej.

W kwestii przyszłościowej ekologii uczestnicy omówią sposoby rozwijania zwinności i zdolności cyfrowych w projektach wielostronnych oraz zbadają, jak rozwijać nowe kanały komunikacji, biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe.

Hani al-Moqbil. (pod warunkiem, że)

Na forum zostaną omówione sposoby wykorzystania nowych rozwiązań, w tym partnerstw publiczno-prywatnych, w celu umożliwienia inwestycji i dzielenia się wiedzą, podczas gdy sesje dotyczące rozwijania wzajemnych możliwości współpracy będą dotyczyć roli nowych graczy we wdrażaniu przyszłych rozwiązań.

Organizatorzy stwierdzili, że forum ma na celu zapewnienie możliwości dialogu szerokiego grona ekspertów z instytucji pozarządowych i finansowych, dążąc do osiągnięcia większego wpływu poprzez współpracę między organizacjami międzynarodowymi.

Sesje będą koncentrować się na tematach, w tym: ONZ Znalezienie nowych sposobów mierzenia postępów w dążeniu do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju; Młodzież i integracja w dziedzinie edukacji, nauki, technologii i kultury; poprawa łączności cyfrowej; Cyfrowa przyszłość; Innowacje w organizacjach międzynarodowych; oraz rozwiązania inwestycyjne i finansowe.

Ponadto odbędą się dyskusje na temat udanych studiów przypadków dotyczących rozwoju umiejętności cyfrowych w organizacjach międzynarodowych, a także warsztaty i sesje grupowe, podczas których uczestnicy będą mogli znaleźć praktyczne narzędzia i zasoby do zastosowania we własnej pracy.

Forum jest jednym z kilku ważnych wydarzeń, które odbyły się w Rijadzie w ostatnich miesiącach, w tym drugiej edycji Konferencji Technologicznej LEAP oraz Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Naukowej.

Te i inne wydarzenia gromadzą kluczowych decydentów, ekspertów, organizacje pozarządowe i sektor prywatny w celu wspierania współpracy, innowacji, zrównoważonego rozwoju i dialogu międzykulturowego w kluczowych sektorach globalnych.

READ  Japoński Daikin zbuduje w Polsce fabrykę pomp ciepła za 300 euro