25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

James Cameron at premiere of "Avatar: The Way of Water."

Krytyk filmowy w sarkastycznym tweecie stwierdził, że „Avatar 2” jest winny „przywłaszczenia kulturowego”

Krytyczka filmowa Cathy Woods przyjęła na Twitterze to, co wielu określiło jako „obraźliwe” i „rasistowskie”, za rzekomo Seria filmów „Avatar”. jest przykładem „przywłaszczenia kulturowego”.

Avatar: The Way of Water, długo oczekiwana kontynuacja filmu Jamesa Camerona „Avatar” z 2009 roku, oficjalnie trafia do kin w piątek po kilku opóźnieniach i prawie pięciu latach produkcji. Ponieważ Avatar jest najbardziej dochodowym filmem wszechczasów z ponad 2,8 miliarda dolarów ze sprzedaży biletów na całym świecie, oczekiwania co do tego, co zrobi kontynuacja, były wysokie.

Jednak Woods przedstawił film z mniej entuzjastycznym spojrzeniem, sugerując, że jest to przykład „przywłaszczenia kulturowego” z białą obsadą reprezentującą fikcyjną rasę obcych, Na’vi.

„W pewnym momencie musimy porozmawiać o kulturowym zawłaszczeniu Awatara i białych aktorów grających w cos. To tylko bałagan i nie jest to konieczne i żadna ilość efektów wizualnych / CGI tego nie wymaże. Paskudne koronkowe fronty / suche syntetyczne warkocze, — napisał Woods na Twitterze.

Fani na premierze „Avatar: The Way of Water” w Dolby Theatre w Los Angeles 12 grudnia 2022 r., a reżyser James Cameron przybywa na światową premierę „Avatar: The Way of Water” w Londynie. 6, 2022.
(Reuters / Toby Melville / Mario Anzoni).

James Cameron twierdzi, że ciężarne wojowniczki sprawiają, że „Avatar” jest bardziej feministyczny niż filmy Marvela

Po tym, jak kilku użytkowników mediów społecznościowych wyśmiewało i atakowało tweet wkrótce potem za twierdzenie, że granie obcych postaci jest w jakiś sposób „przejęciem”, Woods uczyniła swoje konto na Twitterze prywatnym.

„James Cameron nawet nie próbował znaleźć niebieskoskórych ludzi do tych ról” – napisał na Twitterze Andrew Kerr, reporter śledczy Washington Free Beacon.

Felietonista Washington Examiner, Beckett Adams, zgodził się, mówiąc: „To prawda. To obrzydliwe. James Cameron nigdy nie obsadził żadnych prawdziwych aktorów w filmie o Naifi”.

READ  Ranbir Kapoor i Alia Bhatt udostępniają zdjęcie z uściskiem ze swojego pierwszego ślubu

„Nie, nie, nie musimy o tym rozmawiać” – napisała federalna pisarka Anna James Ziegler.

Libertariańska pisarka Hannah Cox napisała na Twitterze: „Kiedy się budzisz, zaczynasz grupować kosmitów z prawdziwymi kolorowymi ludźmi. Jakby to było tak obraźliwe, jak dobrze”.

"Awatar: Wodna droga" Data premiery 16 grudnia 2022 r.

Avatar: The Way of Water ukaże się 16 grudnia 2022 roku.
(20th Century Studios za pośrednictwem AP)

European Conservative współpracownik Alberto Miguel Fernandez,” Przypuszczam, że jest to relacja parodii. James cameron Czy „kulturowo posiadał”, ponieważ nie zatrudniał żadnych niebieskich ludzi? Jeszcze gorzej, gdy dowiesz się, że oryginalny scenariusz #Avatar został na pewno napisany przez nie-Niebieskiego Camerona. „

„Tylko 9-stopowi niebiescy kosmici mogą grać w filmach 9-stopowych niebieskich kosmitów” – żartował prezenter radiowy Dan O’Donnell.

KOMIKS „PUNISHER” O AGENCIE GRANICZNYM, KTÓRY ZOSTAŁ USUNIĘTY Z KICKSTARTERA PO BUDZIKU BACKLASH

Chociaż Woods zaatakował „Avatar: The Way of Water” za to, że „biali aktorzy” wcielają się w postacie „kolorowych”, w rzeczywistości w filmie występuje kilka innych niż biały postaci grających queerowe postacie, w tym nominowana do nagrody Emmy aktorka CCH Pounder i Zoe Saldana, która Ona ponownie wciela się w rolę „Nytiri” w sequelu.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

James Cameron na premierze filmu "Awatar: Wodna droga."

James Cameron na premierze filmu „Avatar: Droga wody”.
(Gareth Cattermole/Getty Images dla Disneya)

I chociaż Woods ograniczyła swoje odpowiedzi do swoich tweetów, ostatecznie zareagowała na swoją opinię, twierdząc, że „niektórzy ludzie po prawej stronie” są jedynymi, którzy są źli.

„Oczywiście doprowadziłem niektórych praworęcznych ludzi do takiego szaleństwa moim tweetem z awatarem, że ktoś wysłał mi e-mail. Dziękuję” – napisał Woods w poniedziałek.