30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Królowa Elżbieta: Król Karol i jego bracia czuwają przy trumnie matki

Królowa Elżbieta: Król Karol i jego bracia czuwają przy trumnie matkiCNN

Król Karol III i jego rodzeństwo, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward, odbyli w piątek krótkie czuwanie przy trumnie królowej Elżbiety II w Westminster Hall, dołączając do członków wojska, którzy przez ostatnie dwa dni nieustannie monitorowali jej szczątki.

Król stał cicho, pochylił głowę i był na szczycie trumny królowej, podczas gdy jego siostra Anna, księżniczka królewska, i jego brat Edward, hrabia Wessex, byli po obu stronach. U stóp trumny stał książę Yorku.

Książę Andrzej – drugi syn królowej – ubrany wbrew królewskiej tradycji Mundur wojskowy na czuwanie. Podczas gdy zwyczaj wymaga, aby tylko członkowie rodziny królewskiej nosili mundur wojskowy podczas uroczystych okazji, Andrzejowi pozwolono nosić ten mundur na znak szczególnego szacunku dla królowej. Król, Anna i Edward również byli w mundurach.

Andrew zrezygnował ze swoich królewskich obowiązków w 2019 roku z powodu powiązań ze zhańbionym finansistą i skazanym za pedofila Jeffreyem Epsteinem.

Kilku członków rodziny królewskiej przybyło na czuwanie. Camilla, małżonka królowej, towarzyszyła królowi, stojąc obok męża księżniczki Anny, wiceadmirała Sir Tima Lawrence’a.

Sophie, żona księcia Edwarda, hrabiny Wessex, była tam z dwójką dzieci Lady Louise Windsor i Jamesem Viscount Severn.

Były wnuczki królowej Zara Tindall oraz księżniczki Beatrice i Eugenie, a także kuzyn królowej, książę Michael z Kentu.

Widziane po raz pierwszy od śmierci królowej w zeszły czwartek, niektóre z najmłodszych wnuków królowej, w tym Mia i Lena Tindall, również były obecne.

Królowa od środy leży w Westminster Hall, najstarszej części Pałacu Westminsterskiego. Sala Średniowieczna to miejsce, w którym umieszczono również przodków królowej. Jej ojciec, król Jerzy VI w 1952 r., matka, królowa Elżbieta, królowa matka w 2002 r., dziadek Jerzy V w 1936 r. i pradziadek Edward VII w 1910 r. – pierwszy członek rodziny królewskiej w stanie.

Trumna królowej jest pokryta królewskim sztandarem i ma cesarską koronę państwową oraz germańską kulę i berło leżące na niej.

Publiczność ma możliwość osobistego obejrzenia zamkniętego sarkofagu do godz. 6:30 w poniedziałek, kiedy audytorium będzie nieczynne w ramach przygotowań do przyjęcia sarkofagu. pogrzeb państwowy później tego ranka.

The Kolejka do okazania szacunku W piątek dojechał do 10 mil i musiał być ciągle wyłączany po osiągnięciu maksymalnej pojemności. W pewnym momencie oczekiwanie trwało co najmniej 14 godzin, zgodnie z oficjalnym narzędziem śledzącym dostarczonym przez rząd.

Późnym wieczorem w piątek wieczorem czasu lokalnego rzecznik londyńskiej policji powiedział, że aresztowano mężczyznę po „zakłóceniu” w Westminster Hall.

„Został aresztowany za popełnienie przestępstwa na podstawie Prawa Porządku Publicznego i obecnie przebywa w areszcie” – dodano w oświadczeniu.

Dzieci królowej uczestniczą w czuwaniu w Westminster Hall w Londynie, Wielka Brytania, 16 września 2022 r.

Zegar ciągły jest przechowywany w Westminster Hall przez King’s Body Guards Legion of Gentlemen in Arms, Royal Company of Archers i Yeomen of the Guard wspomagany przez Yeomen’s Guards w Tower of London i oficerów rodziny podział podczas leżenia w stanie i leżenia w spoczynku.

Każda godzina trwa sześć godzin, a osoby w tych godzinach czuwają przez 20 minut.

Czuwanie królewskie odbyło się w piątek wieczorem wraz z eskortą wojskową Był podobny do tego, który gościł dzieci królowej w katedrze św. Idziego w Szkocji na początku tego tygodnia.

Oczekuje się, że ośmioro wnucząt królowej to zrobi Zajmij to samo miejsce w sobotę To będzie ich czas, aby stanąć przy trumnie swojej babci, królewskie źródło powiedziało CNN w piątek.

Książę William, książę Walii, stanie na czele trumny, a książę Harry, książę Sussex, stanie u jej stóp. Źródło dodało, że książę Walii zostanie otoczony przez Zarę Tindall i Petera Phillipsa, którzy są dziećmi księżnej Anny. Książę Sussex będzie otoczony księżniczkami Beatrice i Eugenie, córkami księcia Andrzeja, a także dziećmi księcia Edwarda, Lady Louise Windsor i wicehrabią Severn.

Księżniczka Eugenie, księżniczka Beatrice i jej mąż Eduardo Mapelli Mozzi uczestniczą w czuwaniu 16 września 2022 r.

Król Karol III i Camilla odwiedzili królową Walii wcześniej w piątek i spotkali się z publicznością oraz otrzymali prośbę o kondolencje.

Król powiedział, że podejmuje swoje nowe obowiązki jako Król „z wielką wdzięcznością za przywilej bycia Księciem Walii”.

„Na pewno należy to uznać za największy przywilej przynależności do ziemi, która może wzbudzić takie oddanie” – powiedział. Mówiąc po walijsku, król powiedział, że jego syn, książę William, który przyjął od ojca tytuł księcia Walii, miał „głęboką miłość do Walii”.

Ale nowy król również spotkał się w piątek z oznakami dezaprobaty. Kiedy po południu przybył do zamku w Cardiff, powitały go zarówno wiwaty, jak i buczenie.

Podczas gdy wielu protestujących skandowało i wymachiwało flagami, niektórzy protestujący głośno buczeli. Król Karol wydawał się potrząsać lekko głową, gdy jego samochód przejeżdżał obok i wjeżdżał do zamku.

Pałac powiedział w oświadczeniu, że po powrocie do Londynu i przed dołączeniem do czuwania w Westminster Hall Charles zorganizował przyjęcie dla przywódców religijnych w Bow Hall w Pałacu Buckingham.

Aby otrzymywać aktualizacje dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej wysyłane na Twoją skrzynkę odbiorczą, zarejestruj się Królewski Biuletyn CNN.

READ  Dave Chappelle opowiada o Kanye, antysemityzmie i Trumpie w monologu „SNL”