15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kosmiczny wyścig!  Meteoryty uderzyły w Maine, a muzeum oferuje nagrodę w wysokości 25 000 dolarów

Kosmiczny wyścig! Meteoryty uderzyły w Maine, a muzeum oferuje nagrodę w wysokości 25 000 dolarów

Gdzieś w odległym odcinku lasu w pobliżu granicy stanu Maine z Kanadą głazy z kosmosu uderzyły w Ziemię i mogą być porozrzucane po całej Ziemi – tylko czekając na odbiór.

PORTLAND, Maine – Gdzieś w odległym odcinku lasu w pobliżu granicy stanu Maine z Kanadą skały z kosmosu uderzyły w Ziemię i mogą być rozrzucone po całej Ziemi – tylko czekając na odbiór.

Jeśli jesteś pierwszą osobą, która znajdzie duży, muzeum mówi, że zapłaci nagrodę w wysokości 25 000 $.

Niezwykle jasną kulę ognia można było zobaczyć w biały dzień w sobotę w południe, powiedział Darrell Pitt, szef działu meteorytów w Maine Mineral and Gem Museum w Betel.

NASA twierdzi, że cztery skany radarowe wykryły „sygnatury zgodne z deszczem meteorów widzianym w czasie i miejscu zgłoszonym przez naocznych świadków”, a ludzie słyszeli również grzmoty dźwiękowe. Agencja kosmiczna powiedziała, że ​​po raz pierwszy radar wykrył upadek meteorytu w Maine.

Muzeum Minerałów i Klejnotów w Maine chce dodać do swojej kolekcji, która obejmuje skały księżycowe i marsjańskie, powiedział Pitt, więc pierwsi łowcy meteorytów, którzy prześlą 1-kilogramowy (2,2-funtowy) okaz, otrzymają nagrodę w wysokości 25 000 USD. To może być wielkości piłki do softballu.

„Gdy ludzie stają się bardziej świadomi, im więcej osób patrzy – tym bardziej prawdopodobne jest, że wyzdrowieją” – powiedział Pitt w środę.

Pitt powiedział, że ponieważ lądownik został wykryty przez radar, był przekonany, że meteoryty można znaleźć na Ziemi.

Jednak nie ma gwarancji, że będą jakieś meteoryty wystarczająco duże, aby zażądać zapłaty.

NASA podała na swojej stronie internetowej, że „masy meteorytów obliczone na podstawie sygnatur radarowych wahają się od 1,59 g (0,004 funta) do 322 g (0,7 funta), chociaż mogły spaść większe masy”.

READ  Topnienie lodu Grenlandii podniesie poziom mórz o prawie stopę

Meteoryty prawdopodobnie uderzyły w pas ziemi rozciągający się od White Township w stanie Maine do Canoes w Nowym Brunszwiku. Według NASA największe próbki zostaną rozrzucone na zachodnim krańcu pola gruzu, najbliżej Waite – około 3 i pół godziny jazdy od Portland.

Zlokalizowanie kosmicznej skały wielkości piłki do softballu na wolności może być jak znalezienie igły w stogu siana: szacowany obszar, w który uderzyły meteory, ma szerokość 1,6 km i rozciąga się na 10-12 mil (16-19 mil), powiedział Pete . km), aż do Kanady.

Muzeum prosi początkujących łowców meteorytów, aby przed rozpoczęciem poszukiwań zapoznali się z wyglądem meteorytu, aby wiedzieli, czego szukać i unikali własności prywatnej, chyba że mają pozwolenie.

Muzeum posiada bogatą kolekcję okazów, w tym największe nienaruszone skały marsjańskie na Ziemi.

Pitt powiedział, że muzeum szuka również innych okazów znalezionych przez łowców meteorytów. Powiedział, że próbki „z łatwością mogą być na wagę złota”.