15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Koskissen inwestuje 3 miliony euro w nowy biznes w Polsce

Koskissen inwestuje 3 miliony euro w nowy biznes w Polsce

Firma Wyroby z Drewna Koskisena Rozszerza swoją działalność i inwestuje około 3 miliony euro w firmę Kore, która produkuje rozwiązania wewnętrzne do lekkich pojazdów użytkowych. Z punktu widzenia produkcji inwestycja skupi się na maszynach, takich jak maszyny CNC i inny niezbędny sprzęt. Nowy zakład produkcyjny powstanie w Świrzynie w Polsce. Już ukończone obiekty produkcyjne wynajmowane są na długoterminowe umowy z opcją zakupu.

Dzięki nowej jednostce produkcyjnej powierzchnia produkcyjna podstawowej działalności wzrośnie z obecnych 3 000 do 8 000 m2. Nowe obiekty pomagają podwoić moce produkcyjne. Inwestycja ta wspiera poszerzenie asortymentu produktów Core o nowe zastosowania końcowe oraz rozwój istniejących segmentów rynku.

Kluczowe czynniki rynkowe wspierają inwestycje w nowym segmencie produkcyjnym. Rosnące wolumeny logistyczne, silny rozwój dystrybucji e-commerce i elektryfikacji zwiększają popyt na panele drewniane stosowane w lekkich pojazdach dostawczych oraz ich wyposażeniu i rozwiązaniach wewnętrznych.

Podstawowe produkty obejmują elementy podłóg i okładzin, nadkola i części do lekkich pojazdów użytkowych produkowane ze sklejki i innych materiałów według specyfikacji klienta.

Koskissen rozpoczął produkcję rozwiązań wyposażenia wnętrz dla lekkich pojazdów użytkowych w 2010 roku w Toboro w Polsce pod marką Korey. Obecnie na dziale produkcyjnym pracuje 70 osób. Zapotrzebowanie kadrowe dla nowej jednostki, która ma powstać w Skwierzynie, wynosi około 30-40 pracowników. Firma Kore jest częścią dywizji Panel Industry.

Koskisen to międzynarodowy specjalista w dziedzinie obróbki drewna.

READ  Badanie podłużne Ukrainy | Runda 14 (czerwiec 2023) – Polska