15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy inwestorzy obserwowali wyniki średnioterminowe w oczekiwaniu na dane o inflacji

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy inwestorzy obserwowali wyniki średnioterminowe w oczekiwaniu na dane o inflacji

Kontrakty na akcje wzrosły w czwartek, ponieważ inwestorzy oczekiwali na nowe dane o inflacji i na wyniki wyborów w USA.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 28 punktów, czyli 0,1%. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,1%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,2%.

śledzić dzień straty Dow Jones spadł o 646,89 punktu, czyli 1,95%. Nasdaq Composite i S&P 500 straciły odpowiednio prawie 2,5% i około 2,1%.

Spadki nastąpiły w warunkach niepewności spowodowanej wyborami śródokresowymi w USA. Rynek miał nadzieję, że Republikanie we wtorek przejmą całkowitą kontrolę nad Izbą i Senatem – sytuacja, która doprowadzi do impasu w Waszyngtonie. W rzeczywistości wyścig w Senacie między Raphaelem Warnockiem, obecnym Demokratą, a Herschelem Walkerem Udaj się do spływu w grudniu.

Kłopoty giełdowe pogorszyły się późną środą po tym, jak giełda kryptowalut Binance powiedziała, że ​​tak było Odwrócenie planów przejęcia konkurencyjnego FTX. Doprowadziło to do upadku sektora technologicznego i spadku Bitcoindo najniższego poziomu ostatnio widzianego w 2020 roku.

Brak jasności wokół wyborów, a także niepewność co do nadchodzących październikowych danych CPI i raportów o zyskach przedsiębiorstw napędzały wyprzedaż, powiedział Chris Zaccarielli, dyrektor ds. inwestycji w The Independent Advisor Alliance.

„Te trzy rzeczy prowadzą do niepewności” – powiedział. „I jak wszyscy wiedzą, rynki tak naprawdę nie lubią niepewności”.

Raport Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych za miesiąc październik, w czwartki o 8:30 czasu ET, jest kolejnym punktem centralnym dla inwestorów. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewają się, że główny indeks cen konsumpcyjnych wzrósł w październiku o 0,6% w stosunku do września, czyli o 7,9% w ciągu ostatniego roku. To ważny raport Rezerwy Federalnej, która spotka się ponownie w połowie grudnia.

Cotygodniowe roszczenia dla bezrobotnych należy składać w czwartek rano.