12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje wyskakują przed decyzją Fed, ropa dalej spada

Kontrakty terminowe na akcje wyskakują przed decyzją Fed, ropa dalej spada

Kontrakty terminowe na akcje skoczyły w środę rano, ponieważ handlowcy czekają na ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej i zaktualizowaną prognozę gospodarczą w dalszej części dnia. Bardziej pozytywne wydarzenia dotyczące przyszłości rozmów między Rosją a Ukrainą również pomogły wzmocnić amerykańskie i światowe akcje.

Kontrakty w indeksach S&P 500, Dow i Nasdaq wzrosły o ponad 1% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Ruchy zbudowane na wtorkowych wzrostach, kiedy S&P 500 zamknął się o ponad 2% wyżej, aby otrząsnąć się ze zmienności, która ostatnio ogarnęła amerykańskie akcje. Rentowności obligacji skarbowych ustabilizowały się po gwałtownym wzroście, a rentowność 10-letnich utrzymywała się powyżej 2,1%, osiągając najwyższy poziom od 2019 r.

Co najmniej jeden urzędnik Kremla miał podobno optymistycznie wypowiadać się na temat rozmów z Ukrainą na początku środy, co przyczyniło się do wzrostu cen akcji, które w ostatnim czasie dotknęły zawirowania geopolityczne. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zasugerował, że propozycja, aby Ukraina stała się krajem neutralnym przy zachowaniu swoich sił zbrojnych „można uznać za pewien rodzaj kompromisu”. Bloomberg poinformował w środę.

Ceny energii zrównały się z ostatnimi wzrostami, a środkowo-zachodni Teksas (CL = F.Kontrakty terminowe na ropę naftową na krótko spadły poniżej 95 USD za baryłkę, by pogrążyć się w bessie. Na początku tego tygodnia ropa naftowa w USA po raz pierwszy weszła na rynek bessy, a ceny spadły o ponad 20% w porównaniu z ostatnimi szczytami z ostatniego zamknięcia, ustanowionymi zaledwie tydzień temu. Ropa Brent, międzynarodowy benchmark, oscylowała poniżej 100 USD za baryłkę.

W tym tygodniu inwestorzy przygotowywali się do otrzymania ostatniej decyzji Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej, która prawdopodobnie pokaże pierwszą z wielu podwyżek stóp procentowych w tym roku. Obecnie referencyjna stopa procentowa jest utrzymywana w pobliżu zera od połowy 2020 r., a bank centralny używa niskich stóp i szeregu innych narzędzi polityki pieniężnej, aby utrzymać płynność warunków finansowych podczas pandemii. Fed ostatni raz podniósł stopy procentowe w 2018 roku.

READ  Opinia: Spadek akcji Intela pokazuje, że Wall Street jeszcze nie odrobiła lekcji na temat szumu wokół sztucznej inteligencji

Już prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział Kongresowi w ostatnich tygodniach, że poprze on podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych na marcowym posiedzeniu Fed. Wzrost ten byłby zgodny z wielkością typowego wzrostu Fed na każde posiedzenie w ciągu ostatnich dwóch dekad i zapoczątkowałby proces stopniowego zacieśniania warunków finansowych w celu zmniejszenia popytu i inflacji. Decydując się na podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych, o którą apelowali niektórzy uczestnicy rynku na początku roku, Fed prawdopodobnie również uniknie szokujących rynków, które i tak już chwieją się po inwazji Rosji na Ukrainę.

Co ważniejsze, oprócz podjęcia decyzji o podwyżce stóp, Fed opublikuje również zaktualizowane podsumowanie perspektyw gospodarczych, czyli „wykres punktowy”, pokazujący, co myślą urzędnicy banku centralnego na temat kierunku, w którym zmierzają stopy procentowe i wzrost gospodarczy W niedalekiej przyszłości. W tym celu wielu ekspertów spodziewa się, że Fed podniesie w tym roku swoje oczekiwania inflacyjne i rynku pracy.

Podstawowe wydatki na konsumpcję osobistą (PCE) – lub preferowana przez Fed miara inflacji z wyłączeniem zmiennych cen żywności i energii – wzrosły w styczniu o 6,1% rocznie. Od tego czasu pojawiły się najnowsze publikacje dotyczące inflacji cen konsumpcyjnych i cen produktów Wskazywali na gwałtowny wzrost cen.

„Wykres punktowy powinien zostać zwiększony, biorąc pod uwagę wszystkie wiadomości, które mieliśmy od grudnia do dzisiaj” – powiedział we wtorek dla Yahoo Finance Live Michael Kuchma, dyrektor ds. inwestycji w Morgan Stanley Investment Management. „Mamy silny rynek pracy, inflację wyższą niż oczekiwano. Ceny ropy, energii, ceny surowców są teraz znacznie wyższe niż wtedy. To wszystko wskazuje na to, że Fed musi iść do przodu, a oni muszą być w pewnym momencie wykres. Myślę więc, że będą mówić o średniej, może o pięciu podwyżkach cen w 2022 r. i kilku kolejnych w 2023 r.”

READ  Wzrost liczby miejsc pracy w USA o 303 000 znacznie przekracza oczekiwania

7:08 ET. Środa: Skok na giełdowych kontraktach terminowych

Oto, gdzie rynki handlują w środę rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +51,5 pkt (+1,21%) do 4313,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +358,00 punktów (+1,07%) do 33890,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +238,00 punktów (+1,77%) do 13 689,75 punktów

  • surowy (CL = F.):- 0,38 USD (-0,39%) do 96,06 USD za baryłkę

  • złoto (GC = F.): – 6,10 USD (-0,32%) do 1923,60 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +0,2 punktu bazowego do produkcji 2,162%

18:13 ET Wtorek: Mieszane kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe Dow zyskują ponad 250 punktów

Oto, gdzie notowane są akcje w poniedziałek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): -3,5 punktu (-0,08%) do 4258,50 punktu

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -22 pkt (-0,07%) do 33 510,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): -1,5 punktu (-0,01%) do 13 450,25 punktu

NOWY JORK, NY – 11 marca: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 11 marca 2022 r. w Nowym Jorku. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o ponad 200 punktów w porannym handlu w ostatnim dniu niestabilnego tygodnia na światowych rynkach. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA InstagramA youtubeA FacebookA FlipboardA LinkedIn