20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje rosną po niestabilnym tygodniu, inwestorzy czekają na kluczowe raporty o zyskach

Kontrakty terminowe na akcje rosną po niestabilnym tygodniu, inwestorzy czekają na kluczowe raporty o zyskach

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy, 4 sierpnia 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w poniedziałek wcześnie, ponieważ inwestorzy oczekiwali na duże raporty o zyskach.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average zyskały 277 punktów, czyli 0,9%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 1,1% i 1,3%.

Poniedziałkowe ruchy nastąpiły, gdy funt brytyjski wzrósł w wyniku dalszych niepowodzeń politycznych ze strony rządu Wielkiej Brytanii. Premier Liz Truss zrezygnowała z planu obniżenia podatków i zwolniła w zeszłym tygodniu swojego ministra finansów. Pojawiły się również oczekiwania na kolejną zmianę polityki w Wielkiej Brytanii, która zostanie ogłoszona później w poniedziałek. Funt brytyjski wzrósł o 0,9% do 1,127 USD za dolara amerykańskiego.

S&P 500 zakończył swój czwarty negatywny tydzień w ciągu pięciu ze stratą 1,6% w zeszłym tygodniu. Gorzej niż oczekiwano odczyt inflacji Dzika zmienność cen podsyciła rynki, ponieważ inwestorzy dostosowali swoje oczekiwania dotyczące kolejnej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Mark Heffley, dyrektor ds. informacji w UBS Global Wealth Management, powiedział w notatce.

Tymczasem rozpoczął się sezon wyników za trzeci kwartał. Inwestorzy obserwują, czy amerykańskie firmy w obliczu uparcie wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego nie dokonają znaczących korekt w dół swoich prognoz.

Bank amerykański Ma stawić się w poniedziałek przed dzwonkiem, podczas gdy Goldman Sachs Liczby zostaną opublikowane we wtorek rano. JP Morgan A Wells Fargo wspomniany Solidny Wyniki W zeszłym tygodniu, podczas gdy Morgan Stanley Zwroty z obrotu giełdowego są rozczarowujące.

Kilka znanych nazwisk technologicznych również zgłasza się w tym tygodniu, w tym NetflixA Tesla A IBM. Johnson & Johnson, United Airlines, AT&T, Verizon i Procter & Gamble to inne duże firmy na radarze inwestorów.