13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje wzrosły w piątek rano po niestabilnej sesji giełdowej, ponieważ handlowcy rozważyli ostatnie komentarze przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na temat inflacji.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 138 punktów, czyli 0,43%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,52 i 0,79%.

Akcje DocuSign W handlu rozszerzonym wzrósł o ponad 17% po tym, jak firma zajmująca się umowami elektronicznymi odnotowała zysk. Firma opublikowała również prognozę przychodów na trzeci kwartał, która była powyżej oczekiwań.

Indeks Dow Jones Industrial Average podskoczył o 193 punkty, czyli 0,61%, podczas zwykłej sesji w czwartek, zamykając się wyżej po naprzemiennych zyskach i stratach w ciągu dnia. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,66%, a Nasdaq Composite o 0,60%.

Te zyski stawiają wszystkie 3 główne średnie na kursie na straty przez 3 kolejne tygodnie. W czwartek Dow wzrósł o 1,45%. Tymczasem S&P 500 zyskał 2,09%, a Nasdaq Composite o 1,99%.

Jednak akcje pozostają pod presją, ponieważ oczekiwania na podwyżkę stóp o 0,75 punktu procentowego w tym miesiącu wzrosły na Wall Street, po tym, jak szef Rezerwy Federalnej po raz kolejny powiedział, że jest „silnie zaangażowany” w obniżanie inflacji.

„Myślę, że ludzie rażąco nie doceniają tego, co Fed zamierza zrobić, aby walczyć z inflacją”, powiedział w czwartek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime” Richard Bernstein, dyrektor generalny Richard Bernstein Consulting.

„To niewiarygodnie ironiczne, że inwestorzy myślą nawet o zwrocie Fed, gdy realna stopa funduszy federalnych pozostaje na tym samym ujemnym poziomie, co w przeszłości. Więc Fed nie walczył jeszcze agresywnie z inflacją. Nie mamy pozytywnego realnego stopa pieniężna. Trudno powiedzieć, że w najbliższym czasie powinniśmy stać się bardzo upartymi”.