1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow: Podział wzrostu na rynku w punkcie krytycznym;  Tesla tworzy nowy wpis

Kontrakty terminowe Dow: Podział wzrostu na rynku w punkcie krytycznym; Tesla tworzy nowy wpis

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Główne indeksy i wiodące akcje miały tydzień ujemny, ponieważ jastrzębia Rezerwa Federalna i wyższe rentowności obligacji skarbowych miały negatywny wpływ. Rajd na giełdzie jest „pod presją”.
XAkcje Tesli miały tydzień negatywnego odwrócenia trendu. Ale teraz ma uchwyt na wykresie tygodniowym po gwałtownym wzroście. chwila, jabłko (AAPL) dryfuje niżej, zapewniając większą wagę uchwytowi, a jednocześnie ciasno toczy się. Chwila Tesla (TSLA) i akcje Apple mają się stosunkowo dobrze, a większość akcji wzrostowych nie.

W najzdrowszych częściach rynku galon ropy naftowej (CPEHandluje mocno na cotygodniowym wykresie, pomimo swojej reputacji „jeżozwierza”. ogólna dynamika (JD) jest również mocno rozpowszechniany, ponieważ tworzy nowy paradygmat płaska podstawa. Zdrowie Moliny (Ministerstwo Zdrowia) handluje wąsko w strefie zakupów, jednocześnie znajdując duże wsparcie w zeszłym tygodniu.

Inwestorzy powinni być ostrożni przy dokonywaniu nowych zakupów w bieżącym tygodniu rynkowym.

Akcje Tesli są uruchomione Tabela liderów IBD. Zapasy Tesla i CPE są dostępne w wada 50.

Film zawarty w tym artykule omawia mieszane działania rynkowe i analizy akcji Callon Petroleum, General Dynamics i MOH.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie cofnęła się w zeszłym tygodniu, gdy Nasdaq i Russell 2000 spadły poniżej 50-dniowych średnich kroczących.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,3% handel na giełdzie, mimo skromnych wzrostów pod koniec tygodnia. S&P 500 spadł o 1,3%. Nasdaq spadł o 3,9%. Russell 2000 spadł o 4,6%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych podskoczyła w zeszłym tygodniu o 34 punkty bazowe do 2,71%, osiągając najwyższy poziom od trzech lat, ponieważ Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że ​​wkrótce zacznie ciąć swój ogromny bilans oraz gwałtowne podwyżki stóp procentowych. Krzywa dochodowości obligacji skarbowych nie jest już odwrócona, a dwa lata nieznacznie wzrosły do ​​2,52%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA spadły w zeszłym tygodniu o 1,2 procent do 98,26 USD za baryłkę.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 6,15% w zeszłym tygodniu, podczas gdy innowacyjny fundusz IBD Breakout Opportunities Fund (pasować) zrezygnował z prawie 2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 4,3%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadł o 10,1% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) 9%. Akcje Tesli są akcjami numer jeden utrzymywanymi za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.

READ  ERCOT publikuje zawiadomienie o „ciasnych warunkach sieciowych”, gdy zimowa pogoda nadchodzi w północnym Teksasie – NBC 5 Dallas-Fort Worth

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) 1,7% w zeszłym tygodniu. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 3,8%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 7,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 3,5%, kontynuując złą passę. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) do 3,2% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 0,9%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 3,7%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapas jabłek

Akcje Apple spadły o 2,5% do 169,98 w zeszłym tygodniu, zamykając się tuż poniżej 21-dniowej passy i nieco powyżej średniej 50-dniowej i 10-tygodniowej. Zapewnia to większą głębię punktu kupna klamki na poziomie 179,71. ten Linia siły względnej Spadł nieznacznie, ale nadal jest bliski rekordowego poziomu. Raporty o słabym popycie na elektronikę użytkową wpłynęły na producentów chipów, w tym dostawców iPhone’ów, ale same akcje Apple’a radziły sobie lepiej. Przychody z App Store i innych usług pomagają uchronić giganta technologicznego przed zmianami popytu na sprzęt.

Tesla Stock

Akcje Tesli podskoczyły w poniedziałek, ustanawiając rekordowe dostawy w pierwszym kwartale i osiągając we wtorek najwyższy od trzech miesięcy poziom 1152,87, zasadniczo uderzając w opór po wejściu w linię trendu. Akcje TSLA następnie spadły we wtorek i zakończyły tydzień w dół o 5,4% na poziomie 1025,82, z górną i dolną granicą powyżej zakresu z zeszłego tygodnia. Zewnętrzne negatywne odwrócenia to ruch niedźwiedzi, ale może być pozytywny dla wykresu giełdowego Tesli, prezentując prawdziwy spadek po dużym wzroście w ciągu kilku tygodni. Na wykresie tygodniowym akcje Tesli są teraz właścicielami kubek z uchwytem Kup punkt 1,152,97 według Analiza MarketSmith. Ten uchwyt potrzebuje dodatkowego dnia, aby pojawił się na wykresie dziennym.

Można by się spierać, że kolbie Tesli przydałaby się nieco dłuższa i głębsza rękojeść. Osiągnięcie poziomu poniżej 21-dniowej średniej kroczącej i poziomu 1000 może zdestabilizować kilku wrażliwych akcjonariuszy. Więcej czasu pozwoli również, aby 10-tygodniowa passa nieco dogoniła akcje TSLA.

Pamiętaj, że akcje Tesli to anomalia. Bardzo niewiele akcji z trzycyfrowymi wskaźnikami P/E nadal trzyma się dobrze. Czy Tesla może nadal się odwracać, czy też odwrócenie z zeszłego tygodnia jest początkiem większej wyprzedaży? Kiedy pomyślisz o tym ostatnim scenariuszu jako o możliwości, możesz zobaczyć, jak ruch poniżej 1000 może wstrząsnąć wieloma inwestorami.

Na froncie wiadomości Tesla Austin zorganizowała w czwartek wieczorem „Cyber ​​Rodeo”, gdy rozpoczęły się dostawy Modelu Y. Berlińska Tesla rozpoczęła ograniczone dostawy w marcu. Fabryki powinny w końcu znacznie zwiększyć moce produkcyjne Tesli, ale produkcja prawdopodobnie będzie rosła powoli.

Tymczasem fabryka Tesli Shanghai została zamknięta od 28 marca ze względu na blokadę miasta w związku z gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid. Nie jest jasne, kiedy fabryka może zostać ponownie otwarta. Nawet jeśli witryna zostanie ponownie otwarta, epidemia Covid i ograniczenia mogą wpłynąć na dostawców.

READ  Northeast New Jersey Transit Corridor, linia brzegowa North Jersey z ograniczonymi usługami

W poniedziałek Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów opublikuje dane branżowe za marzec EV i ogólną sprzedaż pojazdów. Obejmuje to sprzedaż hurtową Tesli. To pokaże niewielki wpływ blokady w Szanghaju.


Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?


Callon Stock

Wykres giełdowy CPE ma zasłużoną reputację „jeżozwierza”, z dużą ilością porannych rajdów, które wygasają lub stają się ujemne. Akcje Callona również nie były tak duże, jak wiele innych gier o władzę. Ale są pewne pozytywne znaki. Akcje przeszły od znalezienia wsparcia na linii 200-dniowej do linii 50-dniowej, a teraz linii 21-dniowej.

Tymczasem pomimo znacznej zmienności w ciągu dnia, akcje CPE spadły w zeszłym tygodniu o 0,8% do 61,94. Utworzyłeś plik Trzy ciasne tygodnie, dokonała 66,48 wpisów. Ta wąska formacja znajduje się prawie w całości w pięciomiesięcznym przedziale konsolidacji, więc inwestorzy mogą nadal używać 65,55 jako wyzwalacza. kup punkt.

Wiele innych zapasów energii tworzy lub kupuje obszary, w tym zintegrowane giganty ExxonMobil (XOM) I zbieg okoliczności (szyling).

Ogólne zapasy dynamiki

Akcje General Dynamics ponownie połączyły się po kłótni z innymi kontrahentami w dziedzinie obronności, gdy pod koniec lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Zapas ma teraz płaska podstawa Na wykresie tygodniowym z 255,09 punktami kupna. Akcje GD wypracowały również trzytygodniową szczelność w obrębie tej płaskiej podstawy. Inwestorzy mogą wykorzystać to wąskie wejście na 246,23, tuż powyżej piątkowego maksimum, jako wczesny punkt kupna powyżej większości ostatnich notowań giełdowych General Dynamics.

Technologie Raytheona (RTX) ma również płaską podstawę, natomiast Lockheed Martin (LMT) I Northrop Grumman (Brak świadectwa sprzeciwu) konsolidują się w górę.

Zapasy zdrowotne Moliny

Akcje Moliny testowały w zeszłym tygodniu swoją 10-tygodniową passę, po czym odbiły się i zamknęły się o 0,6% poniżej poziomu 337,82. Akcje Ministerstwa Zdrowia są ograniczone od czterech tygodni i oferują 347,72 punkty skupu. Ten wąski wzór uformował się prawie całkowicie w obszarze zakupu dawnej podstawy miski uchwytu. Inwestorzy mogą wykorzystać wąskie wejście jako dodatkowy zakup lub rozpoczęcie nowej pozycji.

giganci ubezpieczeń zdrowotnych Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych) I hymn narodowy (ANTME) z obszarów zakupu, z zarobkami UnitedHealth w nadchodzącym tygodniu.

Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie przybrała generalnie negatywny obrót w zeszłym tygodniu, wraz ze wzrostem sprzedaży i ofertami MŚP. Od środy trend wzrostowy jest „pod presją”.

Indeks Dow Jones spadł nieznacznie w ciągu tygodnia i kontynuował wsparcie na linii 50-dniowej, tuż poniżej linii 200-dniowej. S&P 500 spadł tuż poniżej 200-dniowej linii, ale utrzymał się powyżej 50-dniowego poziomu. Nasdaq Composite gwałtownie spadł, zamykając tydzień poniżej linii 50 dni, dołączając do Russell 2000 i S&P MidCap 400.

READ  Twój następny lot American Airlines może być autobusem

Jeszcze kilka tygodni temu zwyżka na rynku wyglądała szeroko, z siłą w wielu sektorach, a kupujący z łatwością pokonywali spadki. Ale rajd zaczyna wyglądać na wąski i krnąbrny, powracając do wymagającego środowiska 2021.

Akcje sektora energetycznego i innych surowców nadal prowadzą, wraz z firmami farmaceutycznymi, dyskontowymi i firmami obronnymi, podczas gdy fundusze powiernicze ds. inwestycji w nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe trzymają się dobrze. Ale rozwój, handel detaliczny, mieszkalnictwo, podróże i tradycyjna bankowość mają problemy.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ wyższe stopy obciążają wzrost akcji i gry mieszkaniowe, podczas gdy ostra inflacja zaczyna ciążyć nad wydatkami uznaniowymi.

W przyszłym tygodniu Departament Pracy opublikuje Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz Indeks cen producentów. Inflacja będzie się nasilać, ale rynki mogą kibicować wszelkim oznakom stabilizacji wzrostów cen. Najnowszy raport o sprzedaży detalicznej wskaże, czy kupujący poddają się swoim monetom w warunkach wysokiej inflacji.

Pod koniec przyszłego tygodnia Chiny opublikują dane o PKB za pierwszy kwartał oraz marcowe raporty o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Ale to nie da wglądu w wpływ rozległej blokady Covid w Szanghaju, która rozpoczęła się 28 marca.

Sezon zysków zacznie się poprawiać, z United Health zaplanowanym na 14 kwietnia i Teslą na 20 kwietnia, co może być katalizatorem wzrostu lub spadku poszczególnych akcji, sektorów lub szerokiego rynku.

Dlatego też, gdy zwyżka rynku znajduje się w punkcie przegięcia, może przez pewien czas nie przebić się w górę lub w dół.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Podział rajdów jest trudny. Nawet jeśli gra się tylko w silne sektory, rynek może się od nich szybko odwrócić lub słabość się rozprzestrzeni. Unikaj więc zbytniego skupiania się na konkretnym sektorze, zachowując jednocześnie skromną ogólną ekspozycję.

Przy zmieniających się warunkach rynkowych i zmieniających się oczekiwaniach inwestorzy muszą pozostać zaangażowani i przygotowani do działania. Oprzyj się pokusie dokonania wielu nowych zakupów. Skoncentruj się na budowaniu swoich list obserwacyjnych, aby odkryć liderów na kolejnym zrównoważonym trendzie wzrostowym na rynku.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Inwestowanie w inflacyjnym środowisku

Stwórz pięć akcji, wyjdź z silnych sektorów