15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow Jones wskazują na „szybkie” odwrócenie sytuacji rynkowej, gdy rosyjski bank atakuje Rosję podczas inwazji na Ukrainę

Kontrakty terminowe Dow Jones wskazują na „szybkie” odwrócenie sytuacji rynkowej, gdy rosyjski bank atakuje Rosję podczas inwazji na Ukrainę

Kontrakty terminowe Dow spadły w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nałożenia zachodnich sankcji. Giełda spadła do nowych minimów w zeszłym tygodniu, ale potem mocno odbiła. Spodziewaj się niestabilnej nocnej sesji handlowej dla akcji, obligacji, ropy naftowej i walut.
xUkraina nadal stawia opór Rosji, szczególnie w pobliżu stolicy Kijowa i drugiego miasta, Charkowa. Jednak Rosja nadal sprowadza więcej żołnierzy i broni, aw niedzielę zdobyła kluczową pozycję. Stany Zjednoczone i inni sojusznicy nakładają na Rosję surowe nowe sankcje, podczas gdy Europa z dnia na dzień kończy dziesięciolecia polityki bezpieczeństwa.

Putin nakazał rosyjskim siłom odstraszania nuklearnego postawienie w stan pogotowia w niedzielę.

„Szybka” kara dla Rosji

Pod koniec ubiegłego tygodnia rynek akcji odbił się w dużej mierze z ulgą, że zachodnie sankcje nie były tak surowe, jak się obawiano. Ale w sobotę Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i Kanada zgodziły się zawiesić niektóre rosyjskie banki z systemu ekspresowych płatności i wziąć na cel rosyjski Bank Centralny.

Swift łączy w sieć wszystkie globalne banki, obsługując płatności o wartości bilionów dolarów. Bez ekspresowego dostępu banki nie będą respektować płatności ani przelewów z Rosji. Prezydent Biden nie zrobił tego kroku w zeszłym tygodniu, w obliczu sprzeciwu kilku krajów europejskich. Jednak na znak, jak szybko zmieniają się nastroje, te kraje europejskie popierają teraz poważniejsze sankcje.

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, powiedziała, że ​​kraje zachodnie zabronią „pewnej liczbie” rosyjskich banków dostępu do sieci Swift. Ograniczenia nie obejmują płatności za energię, w tym zakupów gazu ziemnego w Europie. „Sankcje energetyczne są nadal na stole”, powiedziała w niedzielę sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki.

Wiele zachodnich banków może zdecydować się na „samoukaranie”, odmawiając prowadzenia interesów z jakąkolwiek rosyjską instytucją finansową, niezależnie od tego, czy jest ona oficjalnie celem, czy nie.

Oddzielnie, Zachód zaatakuje Centralny Bank Rosji, zasadniczo zamrażając jego rezerwy zewnętrzne. Działania te wywrą ogromną presję na system finansowy i gospodarkę Rosji.

W niedzielę Japonia zapowiedziała, że ​​nałoży również podobne sankcje na rosyjskie banki, a także sankcje na prezydenta Władimira Putina.

Szwajcarski prezydent powiedział w niedzielę, że jest „bardzo prawdopodobne”, że jego kraj, gigant finansowy, nałoży w poniedziałek podobne środki przeciwko rosyjskim bankom.

Biały Dom powiedział również, że Ameryka i jej sojusznicy „uruchomią wielostronną transatlantycką grupę zadaniową w celu identyfikacji, ścigania i zamrażania aktywów rosyjskich firm i sankcjonowanych oligarchów – ich jachtów, rezydencji i wszelkich innych nielegalnych zysków”.

Rosja mogłaby odpowiedzieć odcięciem gazu od Europy lub ograniczeniem eksportu ropy naftowej lub innych kluczowych surowców. W chwili obecnej może to być mało prawdopodobne. Ale sama możliwość może spowodować dalszy wzrost cen towarów.

Operacje bankowe już się rozpoczęły, ponieważ Rosjanie starali się wypłacić pieniądze z bankomatów, obawiając się, że wypłaty się zatrzymają.

Europejska Polityka Obronna

W sobotę Niemcy zakończyły swój długotrwały sprzeciw wobec uzbrojenia Ukrainy, uwalniając kilka innych krajów, aby ją uzbroić. W niedzielę kanclerz Olaf Schulz powiedział, że wydatki na obronę wzrosną do ponad 2% PKB, oficjalnego minimum NATO, o którym Niemcy od dawna mówiły.

READ  Ekspert ds. gazu twierdzi, że Święto Pracy może przynieść ulgę pompie – WHIO TV 7 i WHIO Radio

Schulz zapowiedział także poparcie dla nowych terminali importowych LNG, zwiększonych magazynów gazu ziemnego i innych środków niezależności energetycznej. Pojawiają się nawet doniesienia, że ​​rząd niemieckiej koalicji rozważa wycofanie się z elektrowni atomowej.

Unia Europejska po raz pierwszy zgodziła się sfinansować zakup i dostawę broni w imieniu Ukrainy. Według wysokiego rangą urzędnika UE kilka państw członkowskich zapewni nawet Ukrainie samoloty bojowe finansowane przez UE.

Szwecja, łamiąc starą tradycję, wyśle ​​na Ukrainę 5000 sztuk broni przeciwpancernej AT4 wraz z kamizelkami kuloodpornymi, hełmami i nie tylko.

Unia Europejska i Kanada zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów zarejestrowanych w Rosji. Unia Europejska zamknęła prokremlowskie media. Rozszerzy też sankcje wobec Rosji na Białoruś, która uczestniczy w inwazji na Ukrainę.

Rządy USA i Francji oddzielnie zachęcały swoich obywateli do opuszczenia Rosji.

Przygotowanie zapasów

W tej chwili rynek znajduje się w korekcie, a Nasdaq na krótko osiąga dolne ograniczenie 20%. Ale trwa nowa próba wzrostu na rynku. Inwestorzy powinni zachować ostrożność do momentu potwierdzenia trendu wzrostowego, ale powinni zbudować własne listy obserwacyjne.

Zapas jabłek Microsoft (MSFT), Regeneron Pharmaceuticals (Region), Transport polowania w Wielkiej Brytanii (JBHT) A Arista Networks (Sieć) nie jest teraz objęty zakresem zakupu. Jednak jabłko (AAPL) i te inne nazwy są generowane w pobliżu kup punkty I może to być wykonalne, jeśli próba rajdu nabierze rozpędu.

w tym samym czasie Tesla (TSLA) odbił się od najniższego od sześciu miesięcy poziomu 700 w czwartek. Ale akcje Tesli nadal spadły o 5,5% do 809,87 w ciągu tygodnia, kończąc się poniżej 200-dniowej passy. Przekroczenie tej 200-dniowej passy ma kluczowe znaczenie dla giganta EV. Ale akcje TSLA są wciąż dalekie od wczesnego wejścia.

Działają akcje Tesli i Microsoftu Tabela liderów IBD. Akcje firmy Microsoft też są w górę Wieloletni liderzy IBD.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 1,3% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 2,3%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 2,7%.

Rentowności Skarbu Państwa spadły.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 6%. Złoto skoczyło prawie 2%.

Euro mocno spadło w stosunku do dolara, podczas gdy jen zyskał jako bezpieczna przystań.

Rubel, który dramatycznie spadł już w zeszłym tygodniu, wydaje się być na skraju załamania w obliczu ciężkich rosyjskich sankcji. Reuters zacytował dokument Banku Centralnego, zgodnie z którym Rosja uniemożliwi cudzoziemcom sprzedaż rosyjskich papierów wartościowych.

Pamiętaj: pracuj na noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżki na giełdzie odbiły się pod koniec tygodnia po spadku do kilkumiesięcznych minimów.

Dow Jones Industrial Average spadł o 0,1% w zeszłym tygodniu handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,8%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,1%. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 1,5%.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) w zeszłym tygodniu awansował o 1,1%, podczas gdy twórca funduszu ETF IBD Breakout Opportunities (pasować) wzrósł o 0,3%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosła o 3,4%, ponieważ akcje MSFT były głównym składnikiem SMH. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 2%.

READ  Robotnicy walczą o naprawę Millennium Tower w San Fran, ponieważ luksusowy budynek wciąż tonie

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XMEW zeszłym tygodniu podskoczył o 4,8%, osiągając nowy szczyt. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) wzrosła o 0,7%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) zamknął się o 0,7%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) do 1,2% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 0,3%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 2,7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) odbiły o 4,7% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) 4,5%. Oba osiągnęły minima od 20 miesięcy w ciągu tygodnia. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


czas do obejrzenia

Podczas gdy niektóre akcje już wysyłają sygnały kupna, obecne warunki rynkowe i nagłówki o inwazji na Ukrainę nadal sprawiają, że nowe pozycje są ryzykowne. Warto przyjrzeć się akcjom Apple, Microsoft, Arista Networks, Regeneron i JBHT, ponieważ mogą one wywołać sygnały kupna, jeśli próba zwyżkowego rynku będzie nadal umacniać się.

Akcje Apple spadły w zeszłym tygodniu o 1,5% do 164,85, ale oddaliły się od czwartkowego dołka wynoszącego 152, kiedy dotknął linii 200-dniowej. już nie plik podstawa kubka z uchwytemAkcje AAPL to konsolidacja z 183,04 punktami kupna. Inwestorzy mogą przeglądać wykres Apple jako plik wzór podwójnego dna, dając jej wpis 176,75. To z pewnością byłby przynajmniej wczesny wpis. Wcześniejsze wejście nastąpi, jeśli akcje Apple cofną się po 50-dniowej linii, co zbiegnie się również z przełamaniem linii trendu.

ten Linia siły względnej Jeśli chodzi o akcje AAPL, to nadal jest blisko rekordowych poziomów. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Akcje Microsoftu wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,3% do 297,31 po osiągnięciu w czwartek najniższego poziomu od ośmiu miesięcy. Zapasy zbliżają się do 200-dniowej passy. Ruch powyżej tego poziomu, jak również linia trendu, zapewniłyby wejście jako długoterminowy lider. Ważnym obszarem jest również linia 50-dniowa, która w przybliżeniu pokrywa się z lutowymi maksimami. Tradycyjny punkt skupu to 349,77, według Analiza MarketSmith.

Akcje ANET spadły o 1,9% do 123,50 w zeszłym tygodniu, ale odbiły się od blisko 200-dniowej linii. Zapasy są nadal poniżej linii 50-dniowej. Cena akcji Arista Networks wynosi 148,67 punktów kupna. Inwestorzy mogą wykorzystać najwyższy poziom z 17 lutego wynoszący 138,87 + 10 centów jako wczesne wejście. Zyski i wzrost sprzedaży Aristy nieznacznie przyspieszyły w ostatnim kwartale. Stosunek ceny do zysków nie jest ekstremalny.

Akcje REGN wzrosły o 0,6% do 618,66, znajdując wsparcie na najwyższej 200-dniowej linii i zamykając się tuż poniżej niej 50 dni Linia. Oficjalny punkt zakupu akcji Regeneron to 673,96 od płaska podstawa obok innej bazy. Inwestorzy mogą wykorzystać ostatni szczyt 645 + 10 centów jako dochód, a nawet linię trendu dla nieco niższego wejścia. Regeneron rozkwitł w 2021 r. dzięki leczeniu Covid, ale oczekuje się, że zyski spadną w 2022 r., chociaż pozostaną znacznie powyżej poziomu sprzed 2021 r. PE jest jednocyfrowy.

READ  Kontrakty terminowe bez zmian po kolejnym dniu strat po podwyżce stóp Fed i silnej wyprzedaży

Akcje JBHT wzrosły o 4,1% do 196,90 w zeszłym tygodniu, osiągając 50-dniową passę. Kolba JB Hunt ma 208,97 punktów kupna z płaską podstawą. Ale inwestorzy mogą wykorzystać 199,42, tuż powyżej maksimum z 15 lutego, jako wczesne wejście.

Analiza wzrostu rynku

Ożywienie na giełdzie jest martwe. Niech żyje rajd na giełdzie (spróbuj). Giełda wróciła do korekty w środę, gdy główne indeksy spadły poniżej minimów z 24 stycznia, wyciągając z nędzy potwierdzony, długo cierpiący trend wzrostowy. W czwartek rano Nasdaq spadł o ponad 20% w porównaniu z listopadowym szczytem, ​​uderzając w rynek bessy. Jednak główne indeksy odbiły w czwartek i piątek, zamykając się blisko sesyjnych maksimów od dwóch dni.

Piątek był drugim dniem próby zbicia na giełdzie. Dobry dzień lub dwa w korekcie rynkowej nie mają znaczenia. Dlatego ważne jest, aby znaleźć plik Dzień kontynuacji Aby potwierdzić rajd na giełdzie. Oczywiście, jak pokazały ostatnie wydarzenia, pewne rajdy nie zawsze są udane.

Rynek nadal jest napędzany przez nagłówki z Rosji i Ukrainy i podlega znacznym i szybkim wahaniom. Pozytywne wahania są przyjemne, negatywne odwrócenia nie są liczne. Rezerwa Federalna zacznie podnosić stopy procentowe za kilka tygodni, a rosyjska inwazja i zachodnie sankcje skomplikują decydentom zadanie powstrzymania inflacji bez zalewania gospodarki.

Technicznie nawet pewna wysokość napotka wiele przeszkód. Główne wskaźniki są nadal poniżej głównych średnich kroczących, ich lutowych maksimów i maksimów wszechczasów.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Agresywni inwestorzy mogą zacząć skubać akcje szerokiego rynku lub fundusze ETF, ale z tym dużym zastrzeżeniem. Jeśli masz zamiar skoczyć wcześnie, powinieneś być przygotowany na wyjście równie szybko, a nawet szybciej. Wszelkie nowe miejsca pracy powinny być niewielkie.

Istnieje silny argument, że inwestorzy powinni poczekać na kolejny dzień, aby rozpocząć zwiększanie ekspozycji, a nawet wtedy ostrożnie. Do tego czasu akcje takie jak Apple, Regeneron i ANET mogą wyświetlać sygnały kupna. Ale mogą się nie udać.

Zdecydowanie nadszedł czas, aby popracować nad swoimi listami obserwacyjnymi. Wiele akcji, takich jak Microsoft, jest przygotowywanych z różnych sektorów, jeśli masz kilka dobrych dni.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Rosyjska inwazja na Ukrainę niesie ze sobą poważne ryzyko gospodarcze