26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Komitet Sportu w Polonii. Prezes Radca Prawny odpowiadał na pytania członków Rady


Plan przygotowania do sezonu autostradowego 2022 był jedynym tematem wtorkowego (1 lutego) posiedzenia miejskiej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.

Spotkanie odbyło się w zakładzie bolońskim w Bydgoszczy w Mudżahedinach. Sportowej 2, a na pytania członków Komisji odpowiadał Prezes i Właściciel Autostrady, Abramczyk Polonia, Jerzy Kanclerz. 5 stycznia mijają trzy lata od objęcia przez kanclerza funkcji prezesa klubu, który nieustannie odbudowuje swój punkt na autostradowej mapie Polski.

Kanclerz początkowo zaprosiła radnych do zwiedzenia nowego stoiska i pomieszczeń w parku maszynowym, następnie zdała relację z przebiegu sezonu 2021. Nie ukrywał, że aspiracje zeszłego sezonu były znacznie większe. – Chcieliśmy zakwalifikować się do play-offów. Porozmawiaj z członkiem rady. Zaznaczył, że przeszkodami były m.in. kontuzje Adriana Gały (podczas kwietniowego ćwierćfinału mistrzostw Polski w singlu po upadku z Piotrem Protasiewiczem) czy Davida Belliego i kapitana Grzegorza Zengoty. Średnia frekwencja na meczach Abramchika Poloni w ubiegłym roku wyniosła prawie 4,8 tys. Widzów najwięcej – ok. 8 tys. Podczas meczu z Silfastem Wilkie Krosno na trybunach przy ulicy Sportowej 2 zasiadają ludzie. Budżet klubu w minionym sezonie wyniósł około 3,7 mln zł. Na to – według wyliczeń doradcy – składało się ok. 1,5 mln zł pozyskanych ze środków miejskich, czyli prawie 800 tys. zł. zł sponsorów klubowych, blisko 700 tys. zł to wpływy ze sprzedaży biletów i paszportów, a kolejne 200 tys. zł to kwota praw telewizyjnych od nc+. Ten ostatni punkt budzi wiele emocji, bo za chwilę – jak powiedział prezes klubu – więcej pieniędzy ze sprzedaży praw może trafić do klubów drugoligowych (nie wiadomo jeszcze, która stacja będzie transmitować te mecze, nieoficjalnie podobno będą pokazywane w TVP Sport). W tym roku wygasa umowa nc+ na pokazanie zakulisowych zmagań PGE Ekstraligi (tam w ramach pięcioletniego kontraktu kluby otrzymują płatności w milionach złotych, a nc+ dzieli sublicencję z Eleven Sports).

READ  Solutions 30 Rozszerza portfolio usług i zasięg geograficzny w celu wsparcia rozwoju 5G w Polsce

Zobacz też Szkockie plotki: Celtic, Rangers, Aberdeen, Hibernian, Sampdoria, Morelos, Hagee, El Hamid, Hernandez, Colorado, Dallas, Archer, Roberts


Czytaj więcej: Kryterium asów wróciło do kalendarza. Impreza w Bydgoszczy rozpocznie sezon wyścigów samochodowych


Gol na sezon 2022 – jak zapowiada Jerzy Kanclerz – to minimalne miejsce dla klubu w fazie playoff, ale drużyna zamierza walczyć o awans do PGE Ekstraligi. – Skład drużyny na 2022 r. wygląda całkiem nieźle na papierze – Reguła. Jak opisał go konsultant, pewnego dnia udało mu się przekonać Romana Lachbauma i Łotysza Olega Michajłowa do rywalizacji w zespole. Obaj mogą jeździć jako pasażerowie U-24, a ten drugi podpisał dwuletni kontrakt z Abramczyk Polonia. Kanclerz odniósł się także do zakulisowych rozmów z przybyłym do Bydgoszczy ze spadków z ekstraklasy Przemysławem Konecnym Jonią Tarnów. Jak poinformował prezes klubu radnych, rozmowy z prezesami klubów z Małopolski były najtrudniejsze pod kątem tego transferu. – Przez dwa dni graliśmy w tenisa z Prizmikiem Konichnym i negocjowaliśmy z władzami związku – Powiedzieć. Kontrakty sześcio- i siedmioletnie zostały podpisane z uczniami: Maksymilianem Pawełczakiem i Emilem Maroszkiem, którzy obecnie jeżdżą w Bydgoskim Towarzystwie Żużlowym.

W przyszłym sezonie w Sportowej 2 odbędą się dwie duże imprezy. Pierwsza odbędzie się 26 marca 2022 r. Mieczysław Połukard (prowadzą rozmowy z TV w sprawie transmisji z imprezy, są zarówno z nc+, jak i TVP, które to pokazały impreza w zeszłym roku), druga – 2 maja odbył się mecz polskiej ekipy wyścigów motocyklowych (jeszcze nie wiadomo, który zespół gra Rafai Dobrocí, mecze z resztą świata czy z reprezentacjami Australii czy Wielkiej Brytanii). – Postawiłem taki warunek, aby w tym meczu był duet Bartosz Smmarzlyk i Wiktor Brzyzemski – nie ukrywanie. Tuż przed ligą, w dniach 6-8 marca, drużyna odbędzie krótkie zgrupowanie w Cukrowni Onin. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie ze sponsorami i prezentacja drużyny (wiele wskazuje na to, że Tomasz Golub i Zbigniew Boniek spotkają się z zawodnikami w następnej kolejności).

READ  Nominacja Polski do inicjatywy 3SI zwiększa region

Jerzy Chanclerz zdradził też, że o zaciągnięcie się na nowe turę zgłosiło się ok. 70 osób, 40 – na osoby bezpośrednie (rekrutacja trwa do 13 lutego), a ponad 100 – na wolontariuszy. – Jestem zszokowany, że tak wielu ludzi chce pomóc klubowi. Prezydent przyznał. W tej chwili klub sprzedał już ok. 1300 karnetów na mecze ligowe w nowym sezonie (klub szacuje, że w tym roku na sprzedaży karnetów i karnetów może zarobić prawie 1,4 mln zł). – W 2021 roku mieliśmy 78 sponsorów, a obecnie jest ich około 60, z czego 14 czeka na odpowiedni moment do podpisania umowy. Mam nadzieję, że zostanie pobity rekord liczby sponsorów. W klubie panuje dobra atmosfera i atmosfera – jest znakiem. Szef kanclerz uważa, że ​​budżet klubu na przyszły sezon może wzrosnąć o około milion złotych w ciągu ostatniego roku. Potwierdził też, w odpowiedzi na pytanie konsultanta Lecha Zagady Zieglera o wydatki zawodników, że w 2021 roku klub wydał na motocyklistów 2,9 mln zł, a w tym roku może być o 600-700 tys. więcej. zł. Wszystko zależy od gotowości zawodnika do sezonu i ilości punktów, jakie zdobędzie w meczu ligowym. Potwierdził również, że chciałby, aby Bydgoszcz ponownie gościła trasę Grand Prix (ostatni Tour Sportowa 2 odbył się w 2014 roku). – Po moich transakcjach wiem, że mogę na nie liczyć, ale musi być w tym również współpraca z samorządem – wskazany.

Na obiekcie bolońskim muszą być prowadzone prace związane m.in. z wymianą oświetlenia. Z tego powodu FC Bydgoszcz otrzymał od sezonu 2022 tzw. licencję warunkową. Pierwszoligowym wymogiem jest oświetlenie o mocy 1200 luksów, a w przypadku PGE Ekstraligi – 1800 luksów. Adam Soroko, dyrektor Bydgoskiego Ośrodka Sportu, ujawnił również ekspertyzę dotyczącą wymiany uszkodzonych żarówek w oświetleniu, które mają około 25 lat (pobrano z czeskich Pardubic w 1997 roku). – Posiadamy stare oświetlenie halogenowe. Ma to wyjaśnić. Kolejną kwestią jest kwestia odwodnienia liniowego, która zostanie również podjęta w ramach prac remontowych na terenie. Soroko ujawnił, że koszt wymiany oświetlenia może być wygórowany. – Widziałem zdjęcia płonących lamp. Patrzymy na koszt tej inwestycji. Jeśli klub wygra League One w październiku, co mam nadzieję, czeka nas poważne wyzwanie inwestycyjne. To będzie gruby temat – on dodał.

READ  Polska promuje rozwiązania w sprawach kredytów walutowych

Dyrektor BCS ustalił, że utrzymanie obiektu przy Sportowej 2 w 2021 roku będzie kosztować ok. 900 tys. zł. – Około. 256 ty. Koszt energii elektrycznej wyniósł 176 tys. zł. zł – energia cieplna i 93 tys. zł – woda – był dłuższy. Kolejne 82 tys. zł wydano na odprowadzanie ścieków, a 35 tys. zł to koszt ostatniej inwestycji w hydrolizę pokrycia dachu na platformie głównej, która została zrealizowana przez firmę zewnętrzną. Kolejne 100 tys. zł to koszt sprzątania obiektu. Przed pierwszym wydarzeniem należy przemalować miejsca siedzące na trybunie na drugim łuku oraz ogrodzenie obiektu.