18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Koleje Rosyjskie zawieszają przewozy towarowe do Polski przez Białoruś

W środku szaleństwa Wojna na UkrainieKoleje Rosyjskie zawiesiły część przewozów towarów do Polski przez Białoruś. „Eksport niektórych towarów do Polski przez Białoruś został wstrzymany” – poinformowały w oświadczeniu Koleje Rosyjskie. Podrzucenie Agencja prasowa. Wskazał jednak również, że ruch do Polski nie został całkowicie wstrzymany. Tymczasem rosyjski urzędnik powiedział, że około 30% całkowitego eksportu pociągów zostało objętych sankcjami i nie zostało dopuszczonych do wykopalisk w Kaliningradzie na Morzu Bałtyckim.

„Około 30% dozwolonych towarów przewozi się koleją. Ta ilość zostanie szybko wysłana” – powiedziała Jewgienija Kukuszkina, regionalna minister rozwoju infrastruktury. Podkreślił też, że aby zapobiec spekulacyjnym podwyżkom cen, mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego nie powinni wzbudzać sztucznej ekscytacji dla towarów, które wciąż są w tranzycie. Tymczasem Koleje Litewskie zakazały transportu wielu towarów z terytorium Rosji do obwodu kaliningradzkiego ze względu na ograniczenia europejskie.

Ukraina i Mołdawia mają wznowić przewozy kolejowe

W szczególności Ukraina i Mołdawia mają wznowić usługi kolejowe, w tym pociągi towarowe, jesienią tego roku. Zgodnie z porozumieniem zawartym między Ministerstwem Infrastruktury Ukrainy a Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego Maroka, na odcinku Peresino (Ukraina) – Basarabiaska (Mołdawia) zostanie otwarta towarowa linia kolejowa. Podczas gdy Mołdawia położy 1,2 km linii kolejowych, Ukraina wybuduje 23 km.

Polska buduje mur o długości 140 km na granicy z Białorusią

Warto zauważyć, że Polska zakończyła budowę 140-kilometrowego muru wzdłuż granicy z Białorusią w celu rozwiązania problemów uchodźców i bezpieczeństwa. Polska Straż Graniczna informuje, że pierwsza część bariery wybudowanej na granicy została uruchomiona. „Trwają prace nad przyjęciem reszty. Przęsła są już ustalone na 140 km” – dodał. Prace nad szlabanem elektronicznym rozpoczną się w najbliższych dniach.

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej

READ  Solarisy elektryczne do Serbii i Polski