26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Kobiety napadnięte, zatrzymane na kilka dni”: doniesienia potwierdzają rasizm na granicy z Polską, znęcanie się nad studentami z Indii

„Kobiety napadnięte, zatrzymane na kilka dni”: doniesienia potwierdzają rasizm na granicy z Polską, znęcanie się nad studentami z Indii

Źródło obrazu: PTI

W ramach wypędzenia Indian z ogarniętej wojną Ukrainy, indyjscy studenci zostali uwięzieni w prowincji Shehini we Lwowie przed przekroczeniem granicy ukraińsko-polskiej.

Najważniejsze

  • Indianie próbujący wjechać do Polski spotykają się z nadużyciami na tle rasowym ze strony sił bezpieczeństwa: raporty
  • Kobiety były atakowane, przetrzymywane przez kilka dni lub nie mogły opuścić Ukrainy na granicy – poinformował urzędnik.
  • Takie wieści krążą już od ponad tygodnia.

Zarówno BBC, jak i CNN potwierdziły w sobotę, że Hindusi na Ukrainie spotykają się z nadużyciami rasowymi ze strony ukraińskich sił bezpieczeństwa próbujących przedostać się do Polski. Takie wieści krążą już od ponad tygodnia.

Amit Lad, wiceprezes Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej powiedział, że nawet kobiety były bite, przetrzymywane przez kilka dni lub nie mogły opuścić granicy z Ukrainą.

Podczas sobotniej wizyty sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinga w krajach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w Europie Wschodniej, rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina ujawnił, że oba kraje rozmawiają niektórymi kanałami.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział na konferencji prasowej: „Utrzymujemy niektóre kanały dialogu ze Stanami Zjednoczonymi”.

Odpowiadał na pytanie o aktualny stan stosunków Rosji ze Stanami Zjednoczonymi po sankcjach nałożonych przez Waszyngton oraz ogólnie napięte stosunki między nimi w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Waszyngton nie ma na to zgody.

Roszczenia o ofiary między dwoma krajami walczącymi bezpośrednio między Rosją a Ukrainą są bardzo zróżnicowane, przy czym między Rosją a Zachodem jest w rzeczywistości wojną o strategiczną przewagę na froncie bezpieczeństwa.

W Moskwie gen. dyw. Oygor Konashenkov z rosyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował, że rosyjskie siły zbrojne zaatakowały do ​​soboty rano 2000 ukraińskiej infrastruktury wojskowej, jak podała rosyjska agencja informacyjna TASS.

Konashenkov miał powiedzieć: „Łącznie podczas operacji zaatakowano około 2037 ukraińskich obiektów infrastruktury wojskowej, w tym 71 stanowisk dowodzenia i bazy łączności sił kijowskich; systemy rakietowe S-300, Buk i 9K33 Osa oraz 61 stacji radarowych. „

READ  Świdek świetnie rozpoczął mecz, gdy Polska pokonała Brazylię w Pucharze Narodów

Dodał, że zestrzelono 66 samolotów i przetransportowano 16 samolotów, w tym 708 czołgów i innych pojazdów opancerzonych, 74 rakiety wielorakietowe, 261 artylerii i silników, 505 pojazdów sił specjalnych i 505 jednostek. Zniszczono również 56 bezzałogowych statków powietrznych.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony upierało się, że rosyjskie wojska nie celują w ukraińskie miasta; I powstrzymaj się od demontażu ukraińskiej infrastruktury wojskowej. Chociaż to prawda, najwyraźniej są ofiary sieciowe.

Tymczasem Russia Today w odwecie wycofała się z zachodnich odpowiedników Kremla w Rosji, takich jak BBC i CNN, po tym, jak została zakazana w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Amerykański portal społecznościowy Facebook nie jest już dostępny w Rosji.

Przeczytaj także | Wojna z Ukrainą: indyjscy studenci utknęli na granicy w przenikliwym mrozie w nadziei na przejechanie przez Polskę

Przeczytaj także | Podróż do punktu kontrolnego w Budomierzu, aby wjechać do Polski: Ambasada Indii na Ukrainie

Najnowsze wiadomości ze świata