22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Klasyfikacja uniwersytecka w piłce nożnej: Top 25 B/R po pierwszym tygodniu | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

Klasyfikacja uniwersytecka w piłce nożnej: Top 25 B/R po pierwszym tygodniu | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

0 z 4

  CJ Stroud z Ohio State poprowadził Buckeyes do zwycięstwa nad Notre Dame (AP Photo/David Dermer)

  To dopiero pierwszy tydzień uniwersyteckiego sezonu piłkarskiego 2022, ale niestety Pac-12 jest już w połowie sezonu i wkrótce wycofuje się z rozmowy o uniwersyteckim play-offie.

  Cóż, nie do końca. AP 14 zadał Rice 66-14 obrażeń z pomocą nie jednego, nie dwóch, ale trzech sześć razy. Ale numer 11 w Oregonie został zdziesiątkowany przez numer 3 w Georgii, a numer 7 w Utah udał się na bagna Gainesville i wyszedł z L przeciwko niesklasyfikowanej Florydzie.

  To znaczy tymczasowo niesklasyfikowane.

  Po odsunięciu stanu Utah w pierwszym występie Billy’ego Napiera jako głównego trenera, Gators przeszli do AP Poll, prawdopodobnie dostając się do pierwszej dziesiątki. , i są teraz co najmniej jednym z 10 najlepszych ekspertów piłkarskich Bleacher College – David Kenyon, Adam Kramer, Keri Miller, Morgan Moriarty i Brad Shepherd – są zainteresowani.

  Gdy ten zamęt opadł w sobotni wieczór, AP #2 Ohio State stopniowo potwierdził chęć wygrania 21-10 nad Notre Dame #5 w głównym turnieju otwarcia weekendu.

  Od dłuższego czasu było to tak, że Fighting Irish zyskał 54 jardy (69, jeśli liczyć karę za podanie 15 jardów) w pierwszym strzale w meczu, a następnie Buckeyes tracąc Jacksona Smitha Ngigbę z powodu kontuzjowanej nogi ( kciuki, to nic poważnego) W połowie pierwszej kwarty. Ale Ohio State miał za dużo talentu, za dużo twardości i za dużo Meanne Williams i Trevon Henderson, by odmówić przełomowego zwycięstwa.

  Zaktualizujemy te rankingi w poniedziałek wieczorem, jeśli Clemson będzie miał trudności lub nawet przegra z Georgia Tech w inauguracji Chick-fil-A, ale kiedy czekamy na ostatnią grę w pierwszym tygodniu, oto jak wygląda nasz konsensus, że 25 najlepszych gier jest zmierzał do tygodnia 2:

  1. Alabama (poprzednia pozycja: 1)
  2- Gruzja (3)
  3. Ohio (2)
  4. Clemson (4)[4)
  5. Michigan (8)
  6. Teksas A&M (7)
  7. Floryda (NR)
  8- Oklahoma (15)
  9. USC (11)
  10. Notre Dame (5)
  11- Arkansas (16)
  12- Michigan (12).
  13. Miami (17)
  14 (remis). Baylor (14)
  14 (remis). BYU (23)
  14 (remis). Wisconsin (18)
  17- Oklahoma (9)
  18. Utah (6)
  19. Tennessee (NR)
  20 – Pittsburgh (25)
  21- Stan Penn (19 ton)
  22- Kentucky (24).
  23- Houston (19t)
  24. Teksas 22
  25- Karolina Północna (10).

  Otrzymały również głosy: Ole Miss, Wake Forest, Mississippi State

1 z 4

  Stetson Bennett w Gruzji (Todd Kirkland/Getty Images)

  Po przebiciu się i wygraniu mistrzostw krajowych w 2019 r. LSU miało 14 graczy, którzy zostali zabrani do draftu NFL … a później rozbili się i spłonęli.

  Ale jeśli obawiasz się, że panująca mistrzyni kraju Gruzja mogłaby spotkać podobny los po tym, jak miała 15 graczy (w tym pięciu z pierwszej rundy) w drafcie do NFL w 2022 r., powinno być unicestwienie Oregonu na 11 miejscu w sobotę 49-3. irracjonalne obawy.

  Przelotny atak był niemal bezbłędny. Stetson Bennett wykonał większość pracy, ale Carson Beck również zaliczył 439 jardów i trzy przyłożenia w powietrzu. Bulldogs zdobywali średnio prawie 12 jardów na każde podanie przeciwko temu, co miało być dobrą obroną w Oregonie pod wodzą nowego głównego trenera (i byłego UGA DC) Dana Lanninga.

  Tymczasem to defensywa Georgii zdominowała dzień, a Bo Knics strzelił dwa gole w ciągu pierwszych 20 minut meczu i ograniczył Ducks do tylko jednego gola z pola. Przed długą, bezsensowną jazdą w ostatnich 10 minutach Oregon miał skromne 221 jardów całkowitego ataku.

  Psy nie dostały w tym żadnych worków, więc nie było to to samo, co „Święta krowo, jak ktokolwiek mógł zdobyć punkty przeciwko tej obronie?!” Tego rodzaju oświadczenie, jakie złożyli w zeszłorocznym otwarciu sezonu przeciwko Clemsonowi. Był to jednak dominujący występ, przynajmniej na równi z tym, co robili z Knicks jako rozgrywający Auburn przez ostatnie trzy lata.

  Jeśli nawet Oregon nie może rzucić wyzwania tej drużynie z Georgii na odległość, może nie stawić czoła trudnemu testowi do czasu ich długo oczekiwanego spotkania SEC Championship z Alabamą. Bulldogs mają w harmonogramie tylko jeden mecz z przeciwnikiem rankingowym, a ten mecz jest na AP No. 20 w Kentucky to dwa i pół miesiąca drogi.

  Przyzwyczajasz się do oglądania tych gości na szczycie rankingu lub w jego pobliżu.

2 z 4

  Devin Leary z Północnej Karoliny (Grant Halverson / Getty Images)

  Dobrą wiadomością jest to, że stan Karolina Północna nie przegrał swojego otwarcia sezonu we Wschodniej Karolinie.

  Zła wiadomość jest taka, że ​​zespół nr 10 w rankingach przedsezonowych nie mógł wzbudzić mniejszego zaufania do swojego zwycięstwa 21-20 nad Buccaneers.

  Przy pomocy zablokowanego kopnięcia odzyskanego do lądowania, Wolfpack 21-7 poprowadził prowadzenie do przerwy. Ale to, co myśleliśmy, że będzie jednym z najsilniejszych ofensywnych ataków w kraju w tym sezonie, od tego momentu zostało wykonane bez punktu.

  Nie było to spowodowane brakiem możliwości. W jednym biegu Wolfpack przeszedł 74 jardy w dół boiska, zanim na flopie trafił na ECU 1. W kolejnym posiadaniu strzelili pierwszego i gola w ECU 1, zanim Demi Sumo Carangbye została wypchana na linii bramkowej w czterech kolejnych ruchach.

  To był początek 12-minutowego okresu, w którym ofensywa Wolfpack wykonała 10 zagrań na niecałe 4 jardy z przechwyceniem i obrotem przy przyziemieniu.

  Tymczasem ECU dostało coś, co wyglądało na lądowanie związane z grą, dopóki Owen Duffer nie przegapił dodatkowego punktu. Dostał szansę na odkupienie, gdy trzech graczy NC State opuściło Buccaneers z dużą ilością czasu, aby osiągnąć zasięg bramkowy. Niestety, Daffer przesunął zwycięską próbę 42 jardów w prawo, pozwalając Wolfpackowi uciec przed włosami na jej podbródku.

  Z całym szacunkiem dla ECU – które wygrało siedem meczów w zeszłym sezonie i ma jednego z najbardziej doświadczonych rozgrywających w kraju w Holten Ahlers – ale ta gra nie powinna się rozpaść. Odkąd to się stało, poważnie zastanawiamy się, czy NC State jest naprawdę wiodącym kandydatem do usunięcia Clemsona z ACC.

  Wolfpack spadł w naszych rankingach z 10 na 25.

3 z 4

  Ben Bryant z Cincinnati (Wesley Heat/Getty Images)

  Cóż, marzenie 23. nasiona Cincinnati, aby przejść do play-offów futbolu w college’u, już umarło.

  Gdyby Bearcats wygrały 19. otwarcie sezonu w Arkansas, oficjalnie zaczęłaby się „niepokonana godzina sezonu”. Mecze drogowe przeciwko SMU i UCF pod koniec października nie będą łatwe, ale powinni naprawdę wygrać każdy z pozostałych 11 meczów, jeśli są w 85% tak dobrzy, jak w ciągu ostatnich kilku lat.

  Niestety, Cincinnati rozpoczął boleśnie powolny start w pierwszej połowie w Fayetteville i nie mógł w pełni odzyskać sił, spadając do Pigs 31-24.

  W otwierającej sezon kampanii w Cincinnati, Ben Bryant poprowadził Bearcats w dół i znikł z pola widzenia, zanim Arkansas DB Dwight McGlothern wskoczył na pobocze, aby przechwycić i wrócił 51 jardów, aby skręcić na boisku.

  Cincinnati miało jeszcze dwa długie przejazdy w pierwszej połowie, które zakończyły się nietrafionymi bramkami z gry.

  Ale pomimo wykopania na początku dołka 14-0 na drodze, zrobili to prawie przez cały czas.

  W trzech kolejnych posiadaniach w drugiej połowie zdobyli piłkę w obszarze Arkansas i potrzebowali przyłożenia, aby wyrównać grę. Zamiast tego znokautowali bramkę z pola z kampanii, która rozpoczęła się w Arkansas 3, kopnięcie w głęboką jazdę jako Arkansas 21 i worek wstęgi po imponującym powrocie Tre Tuckera.

  Wygląd Cincinnati nie był zły, zbierając w sumie 438 jardów przeciwko obronie SEC. Może to być trzeci rok z rzędu reprezentant Grupy Pięciu w noworocznej szóstce. Tego popołudnia kilka razy strzeliła sobie w stopę i poniosła pierwszą stratę poza sezonem pucharowym od 2019 AAC Championship przeciwko Memphis.

4 z 4

  Teksas Steve Sarkissian i Bijan Robinson (Tim Warner/Getty Images)

  Przede wszystkim na planszy Tygodnia 2 jest rozgrywka w Noon ET pomiędzy AP #1 w Alabamie i nierankingowym Teksasie. Po raz pierwszy od ponad dekady Szkarłatny Przypływ rozegrał prawdziwy mecz drogowy z przeciwnikiem z piątej potęgi bez narady i zmierzył się z byłym asystentem Nicka Sabana, Stevem Sarkissianem.

  Powinna to być zdrowa dieta trucizna myszy w ciągu następnych siedmiu dni.

  Jedyny mecz między drużynami z przedsezonowego plebiscytu AP to wieczór (22:15 ET) #25 gospodarz BYU #10 Baylor. Cougars pokonali co najmniej jednego przeciwnika w każdym z ostatnich czterech sezonów, ale przegrali z Bears w Waco na zeszłorocznym spotkaniu. Odrobina zemsty Provo popchnęłaby BYU do przełomowej rozmowy na bardzo wczesnym etapie futbolu uniwersyteckiego.

  TN o 17 Pittsburgh (15:30 ET) powinna być bitwą między rozstawionymi drużynami, gdy za kilka dni pojawi się nowa ankieta AP. Pantery chcą wykorzystać chaotyczne zwycięstwo w pierwszym tygodniu nad Wirginią Zachodnią w odrodzeniu Backyard Brawl, gdy wolontariusze powinni przygotować się do wielkiego testu po wykonaniu szybkiej pracy w Ball State w czwartek.

  Następnie są trzy duże pojedynki na konwencie, z numerem 19 w Arkansas South Carolina (nr ET), numerem 20 w Kentucky na Florydzie (19:00 ET) i numerem 14 USC w Stanford (19:30 ET).

  Chociaż nic nie jest w skali Oregon-Georgia czy Notre Dame-Ohio, tydzień drugi powinien być tak samo zabawny jak tydzień pierwszy – mimo że prawie w całości obejmuje jeden dzień, a nie 100-godzinne zajęcia.

READ  Kostium gimnastyczny drużyny USA zawiera 10 000 kryształów