6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kierownictwo FTX wyraziło zaniepokojenie wykorzystaniem funduszy klientów, zgodnie z dokumentami

Prawnicy Wanga i pana Singha odmówili komentarza. Adwokat pani Ellison nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Rzecznik Biura Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku, które prowadzi śledztwo w sprawie FTX, odmówił komentarza.

Rzecznik Bankmana Fred odmówił komentarza.

Komunikaty rządowe pojawiły się na stosunkowo wczesnym etapie śledztwa w sprawie pana Bankmana-Frieda, zanim pani Ellison i pan Wang przyznali się do winy, i możliwe jest, że zrozumienie przez prokuratorów niektórych szczegółów sprawy mogło się rozwinąć.

Ale zgodnie z dokumentami, w 2020 roku twórca oprogramowania FTX znany jako CC-1 wykonał zapytanie w bazie danych firmy i dowiedział się, że Alameda miała „prawie setki milionów dolarów” ujemnego salda na giełdach. Dane doprowadziły CC-1 do wniosku, że Alameda „niewłaściwie wykorzystywała fundusze klientów FTX.com”, zgodnie z dokumentami.

Dyrektor generalny poruszył tę kwestię z panem Bankmanem-Friedem, który odpowiedział, że „jest w porządku”, mówią dokumenty, ponieważ pieniądze pożyczone przez Alamedę były zabezpieczone przez FTT, kryptowalutę wymyśloną przez FTX.

Mniej więcej w tym samym czasie FTX był poddawany audytowi, zgodnie z dokumentami, a wysoki rangą dyrektor generalny Alameda, Bankman-Fried, zapytał, czy audytorzy zgłoszą jakiekolwiek obawy dotyczące wykorzystania funduszy klientów przez Alamedę. Z dokumentów wynika, że ​​„Benckmann-Fred odpowiedział, że audytorzy zwykle nie skupiają się na takich kwestiach”.

Obawy o Alamedę nasiliły się w pewnym momencie we wrześniu ubiegłego roku. Firma straciła ostatnio około 5 miliardów dolarów, a Bankman-Fried omawiał możliwość jej zamknięcia, zgodnie z dokumentami.

Dokumenty mówią, że twórca oprogramowania znany jako CC-1 powiedział drugiemu programiście o nazwie CC-2, że Alameda pożyczyła wówczas około 13 miliardów dolarów od FTX.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po tym, jak S&P 500 odnotował największy jednodniowy wzrost od 2020 r.