4 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kiedy oglądasz deszcz meteorów Tau Herclide?

Kiedy oglądasz deszcz meteorów Tau Herclide?

Obraz artykułu zatytułowanego Kiedy oglądać Super Deszcz Meteorów Tao

zdjęcie: śliwka (walka o akcje)

Meteoryty nie są rzadkie: TOto cząstki kosmiczne stale spadające w kierunku Ziemi, a jeśli przyjrzysz się wystarczająco uważnie każdego wieczoru, prawdopodobnie zobaczysz jedną lub więcej smug w ciemności. Jednak deszczy meteorów, które oświetlają nocne niebo przez minuty lub godziny, jest wiele Rzadziej, aw tym miesiącu nadchodzi niesamowity program. Mogą.

Jeśli wszystkie gwiazdy są wyrównane (ahem), deszcz tau Herculid pojawi się nad sąsiednimi Stanami Zjednoczonymi w nocy 30 maja i wczesnym rankiem 31 maja. Tak nazwał to Bill Cook z Metroid Environmental Office NASA „Wszystko albo nic się nie stałoMiej więc nadzieję na najlepsze i przygotuj się na najgorsze.

Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy zobaczysz deszcz meteorów Tau Hercules

Jeśli tak się stanie, pokaz Tao Hercules jest Oczekuje się, że osiągnie swój punkt kulminacyjny Około 1:00 czasu wschodniego we wtorek 31 maja (22:00 PT 30 maja).

Same meteoryty prawdopodobnie poruszają się wolniej i wydają się słabsze niż meteoryty Prysznic Eta Aquarid na początku tego miesiąca. Jednak tej nocy księżyc jest w nowiu, więc niebo będzie ciemne, aby zapewnić najlepszą widoczność. Ze względu na czas i położenie Ziemi widzowie w Stanach Zjednoczonych uzyskają najlepszy widok z mniej więcej połowy wysokości nieba do prawego górnego rogu.

Zawsze chcesz znaleźć najciemniejsze możliwe miejsce do oglądania deszczów meteorów, ale może to być szczególnie ważne dla Tau Herculidów ze względu na spodziewaną niską prędkość poszczególnych cząstek.

Tau Herculids – Nowość w scenie z deszczem meteorów

Prysznic tau Herculid pochodzi z komety znanej jako SW 3, którą odkryto po raz pierwszy w 1930 r. i uważa się, że zaczęła się rozpadać w 1995 r. Od tego czasu na każdym szlaku SW 3 nadal dzieli się na kawałki, a eksperci uważają, że miejsce to może tworzyć szczątki Dla komety położenie Ziemi i prędkość to wspaniałe wrażenia wizualne.

Jest to jednak bardziej przypuszczenie niż gwarancja.

READ  Pod skorupą ziemską odkryto ogromne oceany, które zawierają więcej wody niż te na powierzchni