20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kenneth Mitchell umiera: Gwiazda „Star Trek: Discovery” miała 49 lat

Kenneth Mitchell umiera: Gwiazda „Star Trek: Discovery” miała 49 lat

Kenneth Mitchell, znany z wielu ról w serialu Star Trek: Discovery, zmarł w sobotę z powodu powikłań stwardnienia zanikowego bocznego. Miał 49 lat.

„Przez pięć i pół roku Ken stawiał czoła serii straszliwych wyzwań związanych z ALS. Na typowy Kenowski sposób udało mu się wznieść ponad każde z nich z wdziękiem i zaangażowaniem, aby w każdej chwili prowadzić pełne i szczęśliwe życie. czyta oświadczenie Na oficjalnej stronie Mitchella na Instagramie. „Żył zgodnie z zasadą, że każdy dzień jest darem i że nigdy nie idziemy sami”.

W „Star Trek: Discovery” Mitchell grał Klingonów Kol, Kol-Sha i Tenavik, a także Aurellio. Użyczył także głosu kilku postaciom w jednym z odcinków „Star Trek: Lower Decks”. Do innych jego znaczących osiągnięć zalicza się rola ojca Carol Danvers w „Kapitanie Marvel” i Olimpijskiej Nadziei w „Cudzie”. Mitchell pojawił się także w filmach „Jericho”, „Klub żon astronautów”, „Zaklinacz duchów” i „Przełączane przy urodzeniu”.

W 2020 roku Mitchell Reklamuj się wśród ludzi W 2018 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Od 2019 roku aktor porusza się na wózku inwalidzkim.

„Myślę, że z biegiem czasu stało się to tematem akceptowania tego z wdziękiem” – powiedział. „Próbuję w pewnym sensie dostrzec w tym piękno. Nigdy nie zapomnę, tak powiedziała mi jedna z moich współpracowników ze Star Treka, ponieważ ciężko im było z chorobami i innymi rzeczami, i pamiętam, jak wyciągali do nich rękę. mnie i powiedzieć: „Masz wybór”. Możesz na to spojrzeć na wiele sposobów. Różne sposoby, ale może spróbuj spojrzeć na to jak na dar, dzięki któremu możesz doświadczyć życia w sposób, w jaki większość ludzi nie.

Wyjawił także People, że musi zrezygnować z roli głównego bohatera w programie telewizyjnym, co wiązałoby się z przeprowadzką do Nowej Fundlandii. „Będąc liderem programu, naprawdę chciałem tej odpowiedzialności. Ale ostatecznie kontynuacja nie była właściwą decyzją”.

READ  Kevin Hart na wózku inwalidzkim po zerwaniu mięśnia Gracz NFL Stephen Ridley: „Najgłupszy człowiek na świecie”