22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Katastrofa samolotu z 72 osobami na pokładzie w Nepalu |  Aktualności

Katastrofa samolotu z 72 osobami na pokładzie w Nepalu | Aktualności

historia rozwoju,

Samolot lecący ze stolicy Katmandu do Pokhary rozbił się z 72 osobami na pokładzie.

Co najmniej 16 osób zginęło w katastrofie samolotu z 72 osobami na pokładzie w Nepalu.

Samolot leciał ze stolicy Katmandu do miasta Pokhara w niedzielę, kiedy się rozbił. Pokhara to tętniące życiem miasto turystyczne, położone około 200 kilometrów (124 mil) na zachód od Katmandu.

Na pokładzie dwusilnikowego ATR 72 obsługiwanego przez Nepal Airlines znajdowały się 72 osoby, w tym dwoje niemowląt, czterech członków załogi i 10 obcokrajowców – powiedział rzecznik linii lotniczych Sudarshan Partola.

„Spodziewamy się odzyskać więcej ciał” – powiedział agencji Reuters rzecznik armii Krishna Bhandari.

Lokalna telewizja pokazała gęsty czarny dym kłębiący się z miejsca katastrofy, gdy ratownicy i tłumy ludzi gromadziły się wokół wraku.

„Responsorzy już tam dotarli i próbują ugasić pożar. Wszystkie agencje koncentrują się teraz na ugaszeniu pożaru i uratowaniu pasażerów” – powiedział lokalny urzędnik Gurudota Dhakal.

Premier Nepalu Pushpa Kamal Dahal zwołał nadzwyczajne posiedzenie gabinetu po katastrofie lotniczej, zgodnie z oświadczeniem rządu.

W maju samolot należący do Tara Air rozbił się niecałe 20 minut po starcie z Pokhary, lecąc do Jomsom – popularnego miejsca wycieczek pieszych i pielgrzymek w regionie Mustang graniczącym z Tybetem.

W 2018 roku amerykański bengalski samolot pasażerski z Bangladeszu rozbił się podczas lądowania w Katmandu, zabijając 49 z 71 osób na pokładzie.

Więcej do śledzenia

READ  Chiny gościły przywódcę Białorusi Łukaszenkę, podczas gdy USA ostrzegają przed pomaganiem Rosji w wojnie