16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kanye West porównuje anulowane umowy do śmierci George'a Floyda

Kanye West porównuje anulowane umowy do śmierci George’a Floyda

Porównaj reakcję Kanye Westa ze statyki Strumień mowy nienawiści za morderstwa George’a Floyda i Emmetta Tilla, jednocześnie zwielokrotniając ich liczbę na podstawie antysemickich metafor.

45-letni raper, który teraz idzie razem z Ye, powiedział w piątek fotografom z Los Angeles, że jego ostatnie zdjęcia Utrata kontraktu na tenisówki Przypominało to śmierć Floyda, który zakrztusił się, gdy były policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, na około 10 minut przyłożył sobie kolano do szyi.

West powiedział wcześniej, że Floyd nie został zabity i zmarł z powodu przedawkowania. Podczas gdy Floyd miał w swoim organizmie fentanyl, Chauvin miał Skazany za morderstwoNagrania z okrucieństw wywołały ogólnokrajowe protesty i zamieszki w 2020 roku.

„Kiedy to powiedziałem, a ja i ja kwestionowaliśmy śmierć George’a Floyda, zraniło to moich ludzi, powiedział West.

„Więc chcę przeprosić za zranienie ich, ponieważ Bóg pokazał mi teraz, co robi adidas i co robią media, i wiem, jak się teraz czuję z kolanem na szyi”.

Zhańbiony artysta, który niedawno twierdził, że George Floyd nie został zabity, powiedział: „Wiem, jak to jest teraz mieć kolana na szyi” w związku z jego anulowanymi transakcjami biznesowymi.
Snorlax / Mega

Artysta i projektant mody z „All Falls Down” stracił kontrakty z Adidasem, Gapem i Balenciagą po serii antysemickich komentarzy, w tym ślubowaniu, że „Śmierć 3” będzie dotyczył Żydów.

Były kandydat na prezydenta, który kiedyś powiedział, że niewolnictwo jest „wyborem” i miał długą historię podziwiania nazistowskiego przywódcy Adolfa Hitlera, stracił około 1,5 miliarda dolarów na anulowanej umowie z Adidasem, zmniejszając swój majątek do około 400 milionów dolarów.

Na tym zdjęciu z wideo z kamery policyjnej policjanci z Minneapolis próbują usunąć George'a Floyda z pojazdu, 25 maja 2020 r., przed Foods Cup w Minneapolis, jak widać w środę, 31 marca 2021 r., podczas poprzedniego procesu w Minneapolis.  Funkcjonariusz policji Derek Chauvin w sprawie śmierci Floydów w gmachu sądu hrabstwa Hennepin w Minneapolis.  (Telewizja na dworze przez AP, basen)
George Floyd była nieuzbrojona i była podejrzana o użycie fałszywego banknotu 20 dolarów, kiedy została zabita przez policję w Memorial Day 2020 w Minneapolis.
AP

„Dziękuję Ci Boże za bycie pokornym i powiedzenie mi, co naprawdę czułem”, powiedział, „ponieważ jak można upokorzyć najbogatszego czarnoskórego człowieka, niż stać się miliarderem na oczach wszystkich z tylko jednym komentarzem”.

West bronił swojego komentarza „def con 3” i porównał swoją sytuację finansową z morderstwem człowieka, którego wcześniej oczernił.

Niedługo potem West skrytykował Roxy Washington – matkę córki Floyda – po tym, jak przeprowadziła się, by złożyć pozew o zniesławienie za 250 milionów dolarów przeciwko raperowi za błędne scharakteryzowanie brutalnej śmierci 46-latka.

READ  Adele i Rich Paul na 41. urodzinach Beyoncé: Zdjęcia - Hollywoodzkie życie
Zrzut ekranu z niesławnego zabójstwa policji
Floyd stwierdził, że „nie mogę oddychać” ponad 20 razy, podczas gdy policjant z Minneapolis Derek Chauvin kładł mu kolano na szyi na około 10 minut.
Facebook / Darnella Frazier / AFP vi

Napisał na Instagramie przed usunięciem posta: „Jesteś chciwy” Dla mnie Los Angeles Times.

W międzyczasie raper przywołał kolejne przerażające morderstwo czarnego mężczyzny Rozpiętość Zdjęcie ofiary linczu Emmetta Tilla na Instagramie w niedzielę bezczelnie dołączone do hollywoodzkiego agenta Ariego Emmanuela, który był Sporządzony przez redakcję Wzywa firmy do zerwania więzi z Zachodem.

Till został zamordowany przez rasistowskich strażników w Mississippi w 1955 roku po tym, jak 14-letni chłopiec przyjeżdżający z Chicago rzekomo flirtował z białą kobietą.

W krzykach West wydawał się używać słowa „biznesmen” jako eufemizmu dla Żydów, umieszczając słowa między cytatami i lekko je używając.

West obwiniał Emmanuela i innych „przedsiębiorców” za wysiedlenie studentów z Akademii Dunda, którą zamknął, a także „ekonomiczną egzekucję” i „bankructwo moich społecznych punktów kredytowych”.

Zakończył przemówienie, apelując do brata Emanuela, byłego burmistrza Chicago Rahma Emanuela, ironicznie nazywając go „Massa”, używając fonetycznej pisowni terminu amerykańscy niewolnicy, którym zwracali się do swoich właścicieli.

Oświadczenie kończyło się: „meeeeeee boli, ale proszę nie krzywdź Da Chiren Massa”.