14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Just Stop Oil planuje letnie protesty na lotniskach

Just Stop Oil planuje letnie protesty na lotniskach

Rzecznik Stowarzyszenia Operatorów Portów Lotniczych (AOA), organizacji handlowej brytyjskich portów lotniczych, powiedział, że działacze Just Stop Oil złamali prawo, przecinając płoty, aby uzyskać dostęp do lotniska Stansted.

Rzecznik grupy działaczy klimatycznych powiedział: „Jesteśmy w pełni świadomi, że znaczna część tego, co robimy, jest nielegalna i taki jest cel”.

AOA kontynuowała: „Takie działania na lotnisku są niebezpieczne i zagrażają bezpieczeństwu pasażerów i pracowników.

„Zamiast angażować się w destrukcyjne akrobacje przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego, wzywamy grupy zajmujące się ochroną środowiska do współpracy z przemysłem w celu zrozumienia i wsparcia ciężkiej pracy, jaką lotnictwo wykonuje na rzecz dekarbonizacji swojej działalności, począwszy od wykorzystywania bardziej ekologicznych źródeł energii do obsługi lotnisk po zrównoważone tankowanie naszych samolotów.

„Dzięki temu Wielka Brytania utrzyma swoją reputację miejsca przyjaznego, przyjaznego i dostępnego dla turystów i przedsiębiorstw, a także wesprze miejsca pracy, źródła utrzymania i wakacje, od których wszyscy jesteśmy zależni”.

Policja w Essex podała później, że dwie kobiety zostały aresztowane pod zarzutem wyrządzenia szkód o charakterze przestępczym i ingerencji w korzystanie z infrastruktury krajowej po spryskaniu pomarańczowym lakierem dwóch samolotów.

Na początku tego tygodnia dwóch innych działaczy Just Stop Oil zostało aresztowanych i zwolnionych za kaucją po rzuceniu pomarańczowego proszku do Stonehenge.

Grupa twierdziła później, że deszcz zmyje farbę, ale firma English Heritage wyraziła zaniepokojenie potencjalnymi uszkodzeniami 5000-letniego pomnika oraz rzadkimi porostami rosnącymi na kamieniach.

Rowling, autorka Harry’ego Pottera, kpiła później z grupy w mediach społecznościowych, mówiąc: „Opinia publiczna z pewnością zmierza, głównie w kierunku wniosku, że jesteście finansowani przez Big Oil”.

READ  Aby zatopić ukraińskie bezzałogowe okręty podwodne, Rosjanie mogliby naśladować sowiecką taktykę