15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Josh Klinghoffer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, pozwany za nieumyślne spowodowanie śmierci po śmiertelnym wypadku w Alhambrze

Josh Klinghoffer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, pozwany za nieumyślne spowodowanie śmierci po śmiertelnym wypadku w Alhambrze

Los Angeles (KABC) — Josh Klinghofer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, stoi przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci po tym, jak na początku tego roku uderzył i zabił mężczyznę w Alhambrze.

Pozew złożyła w środę córka ofiary, Ashley Sanchez.

Do kolizji doszło 18 marca po południu.

Z pozwu wynika, że ​​Klinghoffer prowadził czarny sportowy samochód, kiedy nie zauważył 47-letniego Israela Sancheza przechodzącego przez ulicę i potrącił go. Później Sanchez zmarł.

W pozwie zarzuca się również, że Klinghoffer podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego, ponieważ wideo pokazuje, jak kierowca trzyma przedmiot nad kierownicą. Na nagraniu widać także barierę z trawy o szerokości 40 stóp oddzielającą jezdnię, która według pozwu miała dać Klinghoferowi wystarczająco dużo czasu na dostrzeżenie pieszych na przejściu dla pieszych.

Israel Sanchez jechał do sklepu spożywczego, aby kupić jedzenie do ugotowania dla swojej córki i dwóch synów, kiedy doznał kontuzji.

Klinghofferowi nie postawiono żadnych zarzutów.

„Jeszcze nie doszłam do siebie” – powiedziała Ashley Sanchez. „Każdego dnia załamuję się, co jest trudne, gdy jesteś samotną matką i starasz się być w porządku i pokazać im, że wszystko w porządku, ale w rzeczywistości to pożera cię żywcem weź na siebie odpowiedzialność. Chcę, żeby była świadomość. To nie pierwszy przypadek, który ma miejsce na tym skrzyżowaniu.

Opisała swojego ojca jako świetnego szefa kuchni i artystę i stwierdziła, że ​​jest „bardzo kochający i wesoły”.

„Trzymam tutaj jeden z jego obrazów, który zrobił dla mnie kilka lat temu, gdy byłam w szkole” – powiedziała w środę ABC7. „Zabierał mnie, kiedy byłam małą dziewczynką, i robił mi spaghetti. Mam wszystkie te wspomnienia, wspomnienia, które udało mu się stworzyć ze swoimi wnukami”.

Klinghofer odbywa obecnie trasę koncertową z Pearl Jam, a występ zaplanowano na czwartek, 11 lipca w Madrycie.

READ  James Cameron mówi, że „zderzył się” ze studiem przed wydaniem „Awatara”

Adwokat Ashley Sanchez, Nick Rowley, powiedział: „Policjanci nie sprawdzili jego telefonu, żeby sprawdzić, czy rozmawia przez telefon, ale raczej uwierzyli mu na słowo. Czy mogło to być spowodowane tym, że jest gitarzystą Pearl Jam, czy może dlatego, że grał z Red Hot Chili Peppers przez dziesięć lat?” Lata? Jestem bardzo rozczarowany tutejszymi organami ścigania. Nie powinni byli aresztować tego gościa. Powinni byli sprawdzić jego telefon komórkowy, bo prowadził rozproszony „Nie postawiono żadnych zarzutów”. złożony przeciwko niemu, a nawet nie wydano przeciwko niemu nakazu aresztowania”.

W oświadczeniu adwokata Klinghofera napisano: „To był tragiczny wypadek. Następnie Josh natychmiast zatrzymał swój pojazd, zadzwonił pod numer 911 i poczekał na przyjazd policji i karetki. W pełni współpracuje z dochodzeniem drogowym”.

Rowley ma nadzieję, że policja wznowi dochodzenie po obejrzeniu nagrania z monitoringu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla KABC Television, LLC © 2024.