16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jordan Hicks daje wskazówki sędziemu Yankees Aaronowi Hicksowi po podwójnym występie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Jordan Hicks daje wskazówki sędziemu Yankees Aaronowi Hicksowi po podwójnym występie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SAN FRANCISCO — Jordan Hicks ma nadzieję, że uda mu się odzyskać dwa mecze po porażce Giants 6:2 z New York Yankees w piątkowy wieczór na Oracle Park.

– Czy potrafisz zgadnąć? – zapytał sarkastycznie Hicks po przegranej.

Odpowiedź nie może być bardziej jasna. Gwiazda drużyny Yankees i pochodzący z Północnej Kalifornii Aaron Judge strzelił dla Hicksa dwa home runy w pierwszym meczu baseballisty na stadionie Giants. Po raz pierwszy w trzeciej rundzie uderzył w lewe trybuny, a później w szóstej rundzie oddał samodzielny strzał w martwy środek pola.

I obaj nie byli sceptyczni. Nie kazał Hicksowi odgadnąć, co się zaraz wydarzy.

„Z taką siłą, kiedy uderza piłkę, wiem, że jej nie ma” – powiedział Hicks. „Jest kilku chłopaków, uderzyli go i brzmi to tak, jakby uderzał prosto w ścianę, ale to po prostu inny dźwięk”.

Posłuchaj siebie.

W momencie, gdy piłka spotkała się z kijem, wynik nie był już wątpliwy. To, co miało się wydarzyć później, nie było ani pojedyncze, ani podwójne, ani potrójne i z pewnością nie miało się wydarzyć.

Hicks wcześniej trzykrotnie stanął twarzą w twarz z sędzią i dwukrotnie go uderzył. Ale wszystkie ich poprzednie występy miały miejsce, gdy Hicks przynosił ulgę, regularnie cofając się i rzucając z prędkością 101 i 102 mil na godzinę. Najtrudniejszym narzutem, jaki Hicks rzucił w piątkowy wieczór, były dwa ciężarki o prędkości 96,1 mil na godzinę – jeden autorstwa Gleybera Torresa, a drugi sędziego.

Narzuty sędziowskie Hicksa wynosiły 86,8 mil na godzinę i 91,9 mil na godzinę.

„Jeśli uda mi się złapać zawodnika, który znajduje się w pierwszej trójce rozgrywek i ma prawdopodobnie najlepszy miesiąc w swojej karierze, muszę zdjąć kapelusz” – powiedział Hicks. „Myślałem, że grał świetnie, trafił kilka trudnych rzutów. Oczywiście mam nadzieję, że uda mi się odzyskać jeden lub dwa z nich, ale nie liczę trójek.

READ  Simona Halep w ćwierćfinale Wimbledonu. Amanda Anisimova kończy wyścig Harmony Tan

„To moja najlepsza rada”.

Chociaż Hicks powiedział, że odeprze dwa strzały oddane z wysokości 250 metrów, łupacz, który przeleciał na odległość 100 metrów i nurka, który przeleciał na odległość 426 metrów, 27-latek dostrzegł jeszcze większą lekcję. Hicks, ani nikt inny w tym przypadku, nie może pozwolić takiemu mocnemu uderzającemu jak Judge zająć pozycję.

Hicks po raz czwarty w sezonie w 12 startach nie pozwolił na spacer. Jednak tracił także 10 z 23 pałkarzy, z którymi się mierzył. Mimo że wykonał ponad 67 procent uderzeń, Hicks pozwolił, być może najbardziej onieśmielającemu zawodnikowi baseballu, poczuć się zbyt komfortowo podczas gry.

Sędzia uderzył każdego ze swoich kolegów z drużyny trzema piłkami. Hicks rzucił piłkę z pierwszego narzutu, trafiając pierwszego homera Judge’a, ale po dwóch narzutach oddał mu dwa trafienia. Sędzia ostatecznie stoczył walkę z ośmiofuntowym pojazdem, po czym użył łuparki w swojej sterówce.

Długa piłka była pierwszym homerem, któremu Hicks pozwolił na przerwę w grze przez cały sezon.

Hicks w kolejnym uderzeniu oddał strzał z najwyższej półki, ale trzy proste piłki prosto z pola karnego postawiły go w trudnej sytuacji. Następnie sędzia ponownie wyładował piłkę nisko i odbitą od ziemi, i tym razem piłka opadła tam, gdzie chciały tego zarówno 6-stopowe, jak i 6-stopowe-7.

„Jest zbyt dobrym pałkarzem, żeby czuć się komfortowo” – powiedział Hicks. „W takich momentach musisz być bardziej selektywny”.

Chociaż pięć zarobionych runów, z których zrezygnował Hicks, było najczęściej dozwolonych w tym sezonie, on również osiągnął kamień milowy. Hicks rzucił już 89 narzutów w ciągu pięciu rund. Jego rekord w poprzednim sezonie i karierze wyniósł 96 narzutów 21 kwietnia. Gra Giants przeszła przez konkurs, a Hicks powiedział menadżerowi Bobowi Melvinowi po piątej rundzie, że nadal czuje się dobrze.

READ  Minnesota United zwalnia głównego trenera Adriana Heatha i dyrektora technicznego Marka Watsona: źródła

Kiedy Hicks został wciągnięty w szóstym miejscu, wyszedł po rzuceniu 101 nowych narzutów. Hicks jest szczęśliwy, że po raz pierwszy w życiu udało mu się osiągnąć to osiągnięcie w dużych turniejach i nie czuł się bardziej zmęczony w porównaniu z innymi meczami.

„Czuję, że jestem teraz w trybie pełnego budowania” – powiedział Hicks. „Dobrze jest dla mnie zdobyć 100 narzutów. Jeśli jest sytuacja, w której musimy pokonać 110 narzutów i trafiamy w Bullpen lub coś w tym rodzaju, myślę, że 10 lub 15 dodatkowych narzutów nie jest zbyt odległą decyzją.

Przez cały maj nikt, łącznie z Hicksem, nie miał szansy zatrzymać Judge’a, trzymając piłkę baseballową. Sędzia obniżył kwotę 0,371/0,488/0,928 za miesiąc. MVP AL 2022 ma na swoim koncie 12 debletów, 14 zdobytych runów i 27 RBI i jest na dobrej drodze do zostania pierwszym graczem w tym sezonie, który osiągnie 20 punktów.

„Chodźmy, Jankesi!” Śpiewy rozległy się echem. Litery „MVP” wykrzykiwano częściej niż pracownicy franczyzy szukający kolejnego zjadacza hot dogów. Hicks nie był sam, był po prostu mężczyzną powracającym do rodzinnego parku, aby zakończyć miesiąc koszenia wszystkiego na swojej drodze, pozostawiając fanów z kolejnym gorzkim posmakiem męki gwiazdy, która ich odrzuciła.

Pobierz i śledź podcast Giants Talk