28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jon Stewart otrzymał nagrodę Marka Twaina za amerykański humor

Jon Stewart otrzymał nagrodę Marka Twaina za amerykański humor

„Przed Johnem nie mieliśmy pojęcia, że ​​możesz zrobić program telewizyjny, w którym odtwarzasz klipy z innego programu telewizyjnego, a potem powiedzieliśmy: ‚Rany, ten inny program telewizyjny jest do bani’” – powiedział Kimmel. i ujawnił ich hipokryzję i sarkazm. oraz ich kłamstwa – a dzięki jego bohaterskiemu czynu, nigdy więcej o nich nie słyszeli.

Ale jego wpływ nie zginął w świecie komedii.

„Zainspirował pokolenie naśladowców” – powiedziała Samantha B, kolejna była reporterka, która chwaliła go za utorowanie drogi innym satyrycznym programom informacyjnym, które pobudzają politykę, media i kulturę, w tym jej program „Full Frontal” w TBS; „Raport Colberta”; i „Ostatni tydzień dzisiaj z Johnem Oliverem”. i „Ostatni tydzień dzisiaj z Johnem Oliverem”.

Jego wpływ nie ograniczał się do Stanów Zjednoczonych.

„Jesteś źródłem nas wszystkich” – powiedział Bassem Youssef, egipski komik, który uciekł ze swojego kraju po tym, jak rząd skonfrontował się z jego satyrycznym programem informacyjnym, Al-Program.

Pan Stewart został również uhonorowany niedzielną nocą za swoją działalność i rzecznictwo na rzecz ratowników i weteranów. Pete Davidson, gwiazda „Saturday Night Live”, którego ojciec, strażak z Brooklynu, zginął w odpowiedzi na ataki z 11 września, podziękował panu Stewartowi za pracę, którą wykonał. Obejmowało to pana Stewarta emocjonalna nagana Kongresowi nie udało się zapewnić funduszy dla chorych ofiar, co doprowadziło do ponownej autoryzacji Funduszu Odszkodowań dla Ofiar 11 września.

„Gdyby mój ojciec był tutaj”, powiedział pan Davidson, „wiem, że byłby zadowolony, że po tylu latach szukasz jego i jego przyjaciół”.

Sama nagroda, popiersie Marka Twaina, została wręczona panu Stewartowi na scenie przez Johna Vail, obrońcę ocalałych z 11 września, oraz sierż. Israel del Toro, ranny w lotnictwie.