15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„John Wick 4” ma zarobić 70 milionów dolarów w weekend otwarcia – Misc

„John Wick 4” ma zarobić 70 milionów dolarów w weekend otwarcia – Misc

„John Wick: Rozdział 4” ma na celu ustanowienie nowego rekordu franczyzy w swoim kasowym debiucie.

Czwarta część serii thrillerów akcji Lionsgate, w której Keanu Reeves gra legendarnego zabójcę, ma zebrać od 65 do 70 milionów dolarów w 3800 kinach w Ameryce Północnej w weekend. Film zadebiutuje również w ten weekend w 71 krajach w międzynarodowej kasie. Do niedzieli sprzedaż biletów powinna wzrosnąć do co najmniej 100-115 milionów dolarów na całym świecie.

Imponujące jest to, że każdy film z serii „John Wick” znacznie poprawił swój poprzednik w kasie, począwszy od „John Wick” z 2014 roku (14 milionów dolarów na start), „John Wick: Rozdział 2” z 2017 roku (30,4 miliona dolarów) $) i „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” z 2019 roku (56,8 mln dolarów). „Rozdział 4”, który zbiera jedne z najlepszych recenzji za już dobrze przyjęty pakiet, powinien kontynuować ten trend. Produkcja kosztowała ponad 100 milionów dolarów, co daje najwyższą cenę w serii.

„Parabellum” jest obecnie najbardziej dochodową częścią serii z 328,3 milionami dolarów na całym świecie. Pierwszy film zarobił 86,1 miliona dolarów, ale był hitem w domowej rozrywce, podczas gdy kontynuacja zakończyła swój bieg z 174,3 milionami dolarów. Dopóki dynamika będzie się utrzymywać, „Rozdział 4” ma nadzieję stać się najlepiej zarabiającym z całej czwórki, zanim opuści kina. Niezależnie od wyników kasowych, trwają już prace nad spin-offem zatytułowanym Ballerina, z udziałem Ana de Armas.

Z wyjątkiem „Shazam: Fury of the Gods”, marzec wyróżniał się w kasie, a nowe wpisy dotyczące „Scream” i „Creed” również wyznaczały weekendy otwarcia dla swoich serii. „John Wick 4” to jedyna nowość w całym kraju, więc bez problemu wyprzedzisz „Shazam 2” jako film numer jeden na lokalnych listach przebojów.

Chad Stahelski wyreżyserował najnowszy film „John Wick”, który śledzi losy tytułowego zabójcy, który kontynuuje walkę z potężną organizacją przestępczą znaną jako High Table. Podczas swojej podróży szuka najpotężniejszych graczy w półświatku, od Nowego Jorku przez Paryż, Japonię i Berlin. Oprócz Reevesa w obsadzie znaleźli się Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne i Lance Reddick, który zmarł niespodziewanie w zeszłym tygodniu w wieku 60 lat.

READ  Will Smith rezygnuje: co oznacza rezygnacja aktora z akademii dla przyszłych Oscarów

różnorodny Główny krytyk filmowy Owen Gleiberman okrzyknął czwarty akt – który trwa dwie godziny i 49 minut – jako „celowo wypchany prezent dla fanów”. Richard Brody, krytyk z New Yorkera Nazwał to „zdecydowanie najlepszym z czterech filmów” [and] Pierwszy kurs, który polecam.