29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

John Harbaugh nie jest zdecydowany dać odpocząć Lamarowi Jacksonowi przed meczem ze Steelers

John Harbaugh nie jest zdecydowany dać odpocząć Lamarowi Jacksonowi przed meczem ze Steelers

Baltimore Ravens zajmują już czołowe miejsca w fazie play-off AFC i dlatego technicznie rzecz biorąc, nie mają o co grać w meczu z Pittsburgh Steelers w 18. tygodniu. Dominującą koncepcją oraz wzorcem tego, co Ravens robili w przeszłości, jest to, że prawdopodobnie dadzą odpocząć niektórym ze swoich kluczowych graczy, w tym między innymi QB Lamarowi Jacksonowi.

Główny trener John Harbaugh podczas swojej cotygodniowej konferencji prasowej za pośrednictwem wideo omówił cele Ravens na nadchodzący tydzień Został on opublikowany na kanale YouTube Ravens.

„W tej chwili mamy dwutorowy proces myślenia. Naszym priorytetem jest mecz Steelers i zagranie jak najlepszego meczu przeciwko naszemu największemu rywalowi” – powiedział Harbaugh w poniedziałek. „Następnie planowanie kolejnego kroku w fazie play-off. Zatem dzisiaj przyjrzymy się dwóm rzeczom, a po dzisiejszym skupimy się wyłącznie na Steelersach.

„Nie podjąłem jeszcze decyzji w sprawie żadnej osoby” – dodał Harbaugh zapytany, czy da odpocząć Jacksonowi, faworytowi do zdobycia nagrody MVP NFL. Planują praktycznie rozstrzygnąć sprawę dotyczącą szkody przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. W lidze NFL obowiązuje limit 53 zawodników, więc drużyna Ravens nie może po prostu ustawić na ławce rezerwowych wszystkich swoich starterów. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji sensowne jest, aby zaczekali i zobaczyli, kto jest, a kto nie jest dostępny.

„Nie będziemy trzymać tego w tajemnicy” – powiedział Harbaugh. „Powiemy ci, co będziemy robić, gdy zaczniemy treningi”.

W tej chwili Ravens nie są zdecydowani dać nikomu odpocząć. Historia sugeruje, że tak się stanie. W 2019 roku drużyna Ravens miała już rozstawionych zawodników do play-offów i zdecydowała się dać Jacksonowi i garstce starterów odpocząć przeciwko Steelers w ostatnim meczu sezonu. Robert Griffin III i Ravens pokonali tego dnia Steelers, wygrywając 28-10. Zatem nawet jeśli ich startery nie zagrają, Steelers powinni traktować ten mecz jak każdy inny. Dla nich jest to mecz play-off i muszą wyjść z taką mentalnością.

READ  Wynik Pirates vs Bosses: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, skróty i transmisje „Sunday Night Football”

Jednak bukmacherzy wydają się sądzić, że Jackson będzie wypoczęty. Dobra passa rozpoczęła się od dwupunktowego faworyta Ravens, ale od tego czasu Steelers stali się czteropunktowym faworytem na wyjeździe. Nie ma innego powodu do tak ogromnej zmiany na korzyść Steelers niż założenie, że Jackson nie zagra w sobotę.