16 kwietnia, 2024

Joel Embiid z Philadelphia 76ers mówi, że poprosił trenera Toronto Raptors, Nicka Norse'a, aby przestał narzekać na przejęcie.

Joel Embiid z Philadelphia 76ers mówi, że poprosił trenera Toronto Raptors, Nicka Norse’a, aby przestał narzekać na przejęcie.

Filadelfia – gwiazda 76ers Joel Embiid Trener Toronto Raptors, Nick Norse, narzekał na sposób, w jaki Embiid poradził sobie w sobotnim meczu otwarcia serii play-off obu drużyn.

Tak więc po tym, jak Embiid zdobył 31 punktów, 11 zbiórek i odszedł 12-14 z linii rzutów wolnych — oddając więcej rzutów wolnych niż cała drużyna z Toronto — pomagając 76 graczom na prowadzenie 2:0 w poniedziałkowej serii, wielki mężczyzna w All-Star Krótka rozmowa z pielęgniarką na uboczu przed ławką w Toronto w ostatnich sekundach zwycięstwa 112-97 Filadelfii.

Jakie było przesłanie Embiida?

„Jest świetnym trenerem” – powiedział Embiid. „Oczywiście był w stanie dokonać [a lot] I zawsze byłem wielkim fanem.

„Ale, z całym szacunkiem mu powiedziałem, powiedziałem mu, żeby przestał dzwonić”.

Embiid zdobył 19 z tych 31 punktów — i 12 rzutów wolnych — w pierwszej kwarcie, kiedy wyszedł z jasnym i oczywistym zamiarem narzucenia swojej woli na mecz.

Embiid plącze się z Raptorami do przodu OG Anunoby w pierwszych minutach, powodując u obu panów błędy techniczne. Następnie, po tym, jak Toronto wyskoczyło na energiczne prowadzenie 11-2, wielokrotne wypady Big Mana na ziemię sprawiły, że wielu Raptorów wcześnie wpadło w kłopoty i zobaczyłem, jak Embiid torował sobie drogę do zgniłej passy.

„Jeśli masz zamiar grać z kimś w trzech drużynach przez cały mecz, muszą oni dotrzeć do linii rzutów wolnych lub jeśli zamierzasz ich odepchnąć i spróbować ich złapać i tak dalej, oni Jesteś związany i idź na linię rzutów wolnych „, powiedział Embiid. Błąd, który był uzasadniony i prawdopodobnie powinien być więcej, szczerze mówiąc.”

Ze swojej strony pielęgniarka się nie zgodziła. Po powiedzeniu w następnym pierwszym meczu, że Embiid uderzył swoich piłkarzy trzema lub czterema łokciami w twarz – a powinni zostać wezwani za kilka kolejnych fauli – pielęgniarka powiedziała, że ​​we wtorek nastąpiła niewielka poprawa, ale niewystarczająca.

READ  Czy Lauri Markkanen został sfaulowany w ostatnim meczu przez Kevina Duranta w meczu Jazz vs. Suns?

„Przynajmniej nie było wielu łokci w twarz tej nocy, kiedy musieliśmy się z tym pogodzić”, powiedział pielęgniarka, z językiem mocno wbitym w policzek po tym, jak wyraził swoją frustrację z powodu tego, co uważał za oczywiste wezwanie do zapłaty, zwane „podłogą”. blokowanie, a następnie nieodwracanie.

Co do jego rozmowy z Embiidem – pielęgniarka została o niego zapytana po meczu, przed późniejszą odpowiedzią Embiida – powiedział, że nie było jej zbyt wiele.

„Mówił do mnie:„ Będę nadal wykonywać wszystkie rzuty wolne, jeśli zanieczyszczenie będzie się utrzymywać ”- powiedziała pielęgniarka. „A ja powiedziałem:„ Cóż, być może będziesz musiał ”.

„Ale on jest dobrym graczem, stary. Bardzo go szanowałem. Zdecydowanie gra tu świetnie. Nie ma tam nic, ale staramy się z nim konkurować, a on próbuje konkurować z nami”.

Jak dotąd konkurencja jest nieco jednostronna. Toronto było bez wybitnego debiutanta Scotty Barnes Po tym, jak skręcił lewą kostkę w pierwszym meczu, podczas gdy Tadeusz Młody Graj 8 nieaktywnych minut z przekrzywionym lewym kciukiem.

Gary Trent Jr.W międzyczasie odegrał beznadziejną rolę po 10 minutach spędzonych z dala od zespołu z chorobą nie COVID, chybiając wszystkie trzy strzały i popełniając cztery faule. Pielęgniarz przyznał po meczu, że Trent prawdopodobnie nie powinien był w to grać, mimo że przypisywał mu to.

Ale Filadelfia, prowadzona przez Embiida, narzuciła Toronto swoją fizyczną wolę na drugi mecz z rzędu. Teresa Maxi (23 punkty, 9 zbiórek, 8 asyst) oraz Tobias Harris (20 punktów, 10 zbiórek) Grając znakomicie w drugim meczu z rzędu, Philadelphia ponownie wygrała walkę na zbiórkę (41-35), strzeliła z boiska 52% i oddała 30 rzutów wolnych do dwunastki z Toronto.

Wszystko zaczęło się jednak od Embiida, który kilkakrotnie unosił się na wodzie w pierwszej kwarcie, gdy on i Fred Vanfleetktóry zdobył 15 ze swoich 20 punktów w pierwszej połowie, wymieniał kosze przez cały kwartał — Toronto ostatecznie zakończyło się jednym punktem, 33-32.

READ  Julius Randle z Knicks zwichnął prawe ramię w meczu z Heat, w sobotę przejdzie rezonans magnetyczny: Źródło

I chociaż Philadelphia na początku drugiej połowy miała przewagę nad Raptorami o 12 punktów, a Embiid zszedł z ławki, to jego fizyczna gra w pierwszej kwarcie nadała ton jego kolegom z drużyny.

„Zadeklarował, że nie będziemy tolerować znęcania się” — 76ers forward Danny Green Powiedziała.

Embiid również doznał dwóch kontuzji w trakcie meczu, kontuzjując lewą stopę pod koniec pierwszej połowy i prawy łokieć (strzał) w trzeciej kwarcie. Zagrał jednak przez obie kontuzje i umniejszył wpływ na jego dostępność w trzecim środowym meczu w Toronto.

W rzeczywistości, Embiid już przyglądał się wyzwaniu, jakim było awansowanie 3-0 Raptors, i powiedział, że spodziewa się, że w grze 3 może być mniej błędów – i że będzie skłonny grać bardziej agresywnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby aby upewnić się, że będzie kontynuował. Idąc na zajęcia.

– Sędziowie i liga są tacy sami – powiedział Embiid. „Przyjdą w następnym meczu i pozwolą, aby wszystko odeszło. Więc wiesz, nie ogłoszą fauli. Więc w takim przypadku musisz być bardziej agresywny. Musisz iść do krawędzi bardziej agresywnie. Musisz przeskoczyć ludzi, musisz spróbować dokończyć. Kontakt. Ponieważ jest to korekta, gdy przychodzą sędziowie i [the Raptors are] skarżyć się.

„Robię to od dłuższego czasu, aby wiedzieć, że zwykle jest to korekta. [And] W tym przypadku stało się to bardziej fizyczne. „