26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jim Boheim z Syracuse University mówi, że szkoła ma plan, kiedy przejdzie na emeryturę jako główny trener

Jim Boheim z Syracuse University mówi, że szkoła ma plan, kiedy przejdzie na emeryturę jako główny trener

Syracuse, NY – Trener Syracuse Jim Boheim powiedział w środę, że plan jest gotowy, kiedy ustępuje.

Boeheim w rozmowie z radiem ESPN w Syrakuzach nie ujawnił żadnych szczegółów porozumienia, ponieważ mogło to mieć wpływ na rekrutację. Powiedział, że uniwersytet zdecyduje, kiedy to upublicznić i oczekuje, że będzie miał wkład w wybór zastępcy.

„Jest plan” – powiedział Boehm. – Po prostu mówię ci, że jest plan.

Boheim, który w wieku 77 lat jest drugim najlepszym trenerem w historii First Division z 997 zwycięstwami, za księciem Mikem Krzyżewskim, zbliża się do końca swojego 46. sezonu na czele. Wielokrotnie mówił, że w przyszłym sezonie zamierza trenować z grupą nowo przyjętych uczniów.

„Myślę, że gdybym powiedział, że odejdę teraz, po tym, jak dałem słowo tym facetom, byłoby to tak:„ Och, mieli zły rok, więc on zamierza odejść ”- powiedział Boeheim. po nierównej stracie domu z Duke’iem. Może nie dla ciebie. Może nie dla kogoś innego. Ale to właśnie chciałbym zobaczyć. Dał słowo tym facetom, jest zdrowy, czuje się dobrze, ale mają zły rok, więc zamierza odejść.

Syracuse (15-15) ma jeszcze jeden mecz w sezonie zasadniczym z Miami w sobotę na Carrier Dome, przed rozpoczęciem mistrzostw ACC. Boehm nigdy nie miał przegranego sezonu.

„Pod koniec dnia mogę obiecać, że próbuję zostawić ten program w najlepszej możliwej sytuacji, kiedy odejdę” – powiedział Boehm. „Myślę, że będziemy w stanie to zrobić.”

To drugi plan emerytalny Boeheima. Kiedy Syracuse zostało usankcjonowane przez NCAA w 2015 roku, a Boehm unieważnił 101 zwycięstw, były asystent trenera Mike Hopkins został wyznaczony na jego następcę. Zamiast tego, po 25 latach z programem jako zawodnik i trener, Hopkins nagle odszedł w marcu 2017 roku, kiedy zaproponowano mu pracę w Waszyngtonie, a Boheim został trenerem zespołu Orange.

READ  Kevin Maxine z Jaguars został pierwszym publicznie wymienionym trenerem w głównym męskim sporcie zawodowym w Stanach Zjednoczonych

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.