19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeremy Sochan został nominowany w polskiej liście EuroBasket 2022

Jeremy Sochan został nominowany w polskiej liście EuroBasket 2022

San Antonio Spurs przybysz Jeremy Chosen Drużyna ogłosiła w czwartek, że jeden z 16 graczy wskazanych we wstępnym składzie EuroBasket 2022 odbędzie się w dniach 1-18 września.

Rodzimy Sochan po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji juniorów na Mistrzostwach Europy FIBA ​​U16 2019. Grając z seniorską drużyną narodową w eliminacjach FIBA ​​EuroBasket w lutym 2021 roku, stał się najmłodszym zawodnikiem, który zdobył 18 punktów w wygranej z Rumunią.

Reprezentacja rozpocznie przygotowania do turnieju 4 sierpnia w Warszawie. Następnie zmierzą się z Ukrainą i Turcją w dwóch meczach pokazowych od 12 do 14 sierpnia, a 25 sierpnia zmierzą się z Chorwacją i 28 sierpnia z Austrią w kwalifikacjach do EuroBasket 2025.

W tym roku Polska została wylosowana w grupie D obok Czech, Finlandii, Izraela, Holandii i Serbii. Swój harmonogram otworzy 2 września przeciwko Czechom i zagrają z Finlandią, Izraelem, Holandią i Serbią.

Do następnej rundy awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Biorąc pod uwagę, że obóz treningowy dla większości drużyn NBA rozpoczyna się pod koniec września, nie wiadomo, jak aktywny będzie Sochan w Polsce. Rozumiejąc priorytet NBA, drużyna narodowa będzie w kontakcie ze Spurs, aby opracować plan, który najlepiej pasuje do obu stron.

Po opuszczeniu ligi letniej z powodu koronawirusa, nadchodzące mecze dadzą Wybranym szansę na zdobycie cennego czasu na trening. Wyrósł na kluczowego gracza dla Polski i po raz kolejny mógł zobaczyć większą rolę w zespole w Europie.

Ten post pojawił się jako pierwszy Drut dla początkujących! Podążaj za nami Facebook!

READ  Polska, Węgry i Słowacja wprowadzają własne embargo na ukraińskie zboże