17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeff Bezos: Manchin uratował administrację Bidena przed sobą

Jeff Bezos: Manchin uratował administrację Bidena przed sobą

Założyciel miliardera Amazon, Jeff Bezos, powiedział w niedzielnym tweecie, że senator. Rezydencja Joego (DW.Va.) Administracja Bidena uratowała „od siebie” blokując propozycje wydatków, które według Bezosa zwiększą inflację.

W niedzielnym tweecie Bezos Powiedziała Administracja Bidena „bardzo usilnie starała się wprowadzić więcej bodźców do i tak już palącej się gospodarki inflacyjnej, którą uratował tylko Mansion”.

Inflacja to podatek regresywny, który szkodzi najbogatszym. Dodał, że dezinformacja nie pomaga krajowi.

Komentarze miliardera pojawiły się po tym, jak Manchin powiedział w zeszłym miesiącu Ustawa korygująca budżet Demokratów Należy skoncentrować się na walce z inflacją i zmniejszeniem deficytu.

„Pojednanie polega dla mnie na kontrolowaniu inflacji, spłacie długu i radzeniu sobie z tym, co się dzieje” – powiedział Manchin, który odrzucił ustawę „Odbuduj lepiej” uchwaloną przez administrację Bidena na początku tego roku.

Senator powiedział wcześniej, że chce, aby połowa dochodów była przeznaczona na zmniejszenie deficytu federalnego, argumentując, że jest to „jedyny sposób na walkę z inflacją”.

Prezydent Biden powiedział, że kontrolowanie inflacji jest jego głównym priorytetem w kraju, ale zrobił to Kilka opcji Aby pozbyć się napięcia w sprawie, która szkodzi jego partii politycznie.

Niedzielny tweet Bezosa nie był pierwszym, w którym założyciel Amazona był w pobliżu Powiedziała Wysiłki Bidena w sprawie gospodarki były chybione.

W piątek zamieścił na Twitterze krytykę w odpowiedzi na twierdzenie Bidena, że ​​Stany Zjednoczone powinny walczyć z inflacją, nakłaniając niektóre z „najbogatszych firm do płacenia sprawiedliwego udziału”.

„Nowo utworzona tablica dezinformacyjna powinna przejrzeć ten tweet lub może zamiast tego będzie musiała utworzyć nową niesekwencyjną tablicę” – powiedział Bezos. „Dobrze jest rozmawiać o podniesieniu podatków od przedsiębiorstw. Poskromienie inflacji ma kluczowe znaczenie dla dyskusji. Połączenie ich jest tylko błędem”.

READ  Threads jest konkurentem Twitter Meta i zostanie uruchomiony 6 lipca