27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeff Bezos krytykuje Joe Bidena na Twitterze za inflację

Jeff Bezos krytykuje Joe Bidena na Twitterze za inflację

„Chcesz obniżyć inflację? Upewnijmy się, że najbogatsze firmy płacą sprawiedliwy udział” – powiedział Biden ćwierkanie Z jego osobistego konta w piątek wieczorem.

Bezos odpowiedział w piątek własnym tweetem, twierdząc, że nie ma związku między inflacją a podatkami od przedsiębiorstw.

„Kwestia podnoszenia podatków od przedsiębiorstw to dobra rzecz do omówienia. Poskromienie inflacji ma kluczowe znaczenie dla dyskusji. Połączenie ich to po prostu zły kierunek” – powiedział Bezos. ćwierkanie.
Bezos powiedział również, że tweet Bidena powinien zostać przejrzany.Rada ds. DezinformacjiInicjatywa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Białego Domu mająca na celu ograniczenie dezinformacji, zwłaszcza na platformach społecznościowych.
Biden już wcześniej krytykował Bezosa. W maju 2020 r. Biden powiedział, że na Amazonie ”zacznij płacić podatkiW rozmowie z CNBC.

„Nie sądzę, żeby jakakolwiek firma, nie obchodzi mnie, jak duża jest, Boże Wszechmogący, powinna być w sytuacji, w której nie płaci podatków i nie zarabia miliardów i miliardów dolarów” – powiedział Biden. który wtedy kandydował na prezydenta.

Wcześniej, w latach podatkowych 2017 i 2018, zeznania finansowe Amazona wykazały, że nie jest on winien pieniędzy z podatku dochodowego, ale raczej oczekuje zwrotu podatku od rządu federalnego.

Amazon powiedział Za rok podatkowy 2020 zapłaciłem 1,7 miliarda dolarów federalnego podatku dochodowego i 1,8 miliarda innych podatków federalnych. Powiedział również, że zapłacił 2,6 miliarda dolarów podatków stanowych i lokalnych.
Ustawa federalnego podatku dochodowego dla giganta e-commerce została oceniona w: Prawie jedna trzecia stawki podatku od osób prawnych w wysokości 21%.
A sam Bezos był w przeszłości badany pod kątem rachunków podatku od osób fizycznych – ProPublica wzmiankowany W 2020 roku miliarder nie zapłacił żadnych federalnych podatków dochodowych w latach 2007 i 2011.

Chris Isidore i Brian Fong z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.