29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

James Patterson: Sprzedane książki, wartość netto, współpraca z celebrytami

Autor ma siedemdziesiąt pięć lat James Patterson Zbudował swoją karierę, pisząc setki powieści i książek dla dzieci, z których wiele stało się bestsellerami odkąd skończył dwadzieścia kilka lat.

nowo, Patterson Niedawno wywołał kontrowersje, promując jedną ze swoich ostatnich książek, mówiąc, że biali pisarze płci męskiej są narażeni na „po prostu inną formę rasizmu”, podczas wywiadu dla Sunday Times w Londynie.

Później przeprosił za oświadczenie, mówiąc na swoich stronach w mediach społecznościowych, że nie wierzy, iż „rasizm jest praktykowany przeciwko białym pisarzom”. Dodając: „Proszę, wiedz, że bardzo popieram słyszenie różnych głosów – w literaturze, w Hollywood, wszędzie”.

Jednak upór jego twórczości uczynił go jednym z najbogatszych autorów na świecie. FOX Business pogłębia swoją wartość netto.

Co wiesz o Jamesie Pattersonie:

Wartość netto

Do tej pory los Pattersona dorównuje losowi wielkich autorów, w tym J.K. Rowling.

w 2020 roku, Forbes docenia Zebrał 80 milionów dolarów rocznie, co czyni go prawdopodobnie najlepiej opłacanym autorem w Ameryce, sprzedając prawie 5 milionów książek w USA między czerwcem 2019 a czerwcem 2020.

W 2019 roku zajął drugie miejsce, tuż za JK Rowling Lista Forbesa Jeden z najlepiej opłacanych autorów na świecie, zbierający 70 milionów dolarów.

James Patterson

Pisarz James Patterson pozuje do sesji zdjęciowej w Nowym Jorku. (Taylor Jewell/Invision/AP/AP Newsroom)

Według magazynu Forbes jego wartość netto w 2018 roku szacowana jest na 800 milionów dolarów.

sprzedaż książek

Patterson opublikował już 319 książek. Około 109 z nich było bestseller New York Timesa, Według jej wydawcy, Hachette Book Group. Kilka jego książek zostało również zrealizowanych w filmach lub serialach, takich jak „Alex Cross” czy „The Postcard Killings”.

Patterson sprzedał się w 425 milionach egzemplarzy na całym świecie, jednak jego bestsellerem była książka „Along Came a Spider”.

Jego najnowsze wspomnienia James Patterson: Historie mojego życia Wydany na początku tego miesiąca. Książka zagłębia się w to, jak Patterson dorastał w małym miasteczku w Nowym Jorku, aby w końcu zostać „najbardziej utytułowanym pisarzem na świecie”.

Patterson ma przed sobą wiele książek Który ma zostać uruchomiony do listopada 2022 roku.

James Patterson

James Patterson, autor (Stephanie Diane)

Znane kolaboracje

„The President Is Missing” napisany wspólnie z Billem Clintonem i „Run, Rose, Run” napisany wspólnie z Dolly Parton to jedne z jego najbardziej godnych uwagi współpracy.

James Patterson, Dolly Parton

Dolly Parton występuje w Audytorium Rymana w Nashville w stanie Tennessee. (Zdjęcie: Wade Payne/Invision/AP, File/AP Newsroom)

Współpracował również z wieloma autorami, w tym J.D. Barkerem, Candice Fox, Maxine Paetro, Andrew Grossem, Markiem Sullivanem, Ashwinem Sanghi, Michaelem Ledwidge, Howardem Roughanem i Peterem de Jonge.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.