1 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jaki jest twój ulubiony wskaźnik baterii iPhone'a?

Jaki jest twój ulubiony wskaźnik baterii iPhone’a?

Jedną z nowych funkcji wprowadzonych w iOS 16 był nowy wskaźnik baterii z wartością procentową na pasku stanu, który był pierwszym w przypadku iPhone’a X i nowszych. Jednak po kilku skargach wydaje się, że Apple wysłuchał użytkowników i po raz kolejny zmienił sposób działania tego nowego wskaźnika. Teraz chcemy wiedzieć, jakie jest Twoje preferowane rozwiązanie.

Wskaźnik baterii na iPhonie

Wcześniej ikona baterii nie odpowiadała procentowi stanu baterii, gdy była rozładowana. Oznacza to, że bez względu na procent naładowania baterii ikona zawsze będzie wyglądać tak samo – z wyjątkiem sytuacji, gdy poziom naładowania baterii wynosi mniej niż 20%. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że to skłoniło ich do myślenia, że ​​bateria jest pełna na pierwszy rzut oka, gdy tak nie było.

Apple ponownie rozważyło ten aspekt Przeprojektowana wersja wskaźnika baterii została wykonana z iOS 16.1 beta 2. Nowy wskaźnik ma dynamiczną ikonę, która zmienia się w zależności od poziomu naładowania baterii. Ale to nie była jedyna zmiana, którą Apple wprowadził do wskaźnika baterii podczas wydań beta.

Ten nowy projekt ma również grubszą czcionkę niż wcześniej. Gdy iPhone się ładuje, symbol błyskawicy nie pojawia się już po osiągnięciu 100% naładowania.

Wcześniej, nawet jeśli zdecydujesz się nie używać nowego wskaźnika baterii z wartościami procentowymi, zostanie on automatycznie włączony, jeśli włączony jest tryb niskiego zużycia energii. To zachowanie zmieniło się przed oficjalnym udostępnieniem iOS 16 do publicznej wiadomości. Wraz z wersją beta iOS 16.1 firma Apple włączyła również procent baterii dla modeli takich jak iPhone XR i iPhone 12 mini, które wcześniej nie miały takiej opcji.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że nowa dynamiczna ikona sprawia, że ​​współczynnik jest trudniejszy do odczytania, podczas gdy inni wydają się wolą nowy projekt wprowadzony w iOS 16.1 beta 2.

READ  To Twoja ostatnia szansa na zaoszczędzenie do 1000 USD na zamówieniach w przedsprzedaży Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4

Który wolisz?

Teraz chcielibyśmy poznać Twoje przemyślenia na ten temat. Czy podoba Ci się oryginalna aplikacja wskaźnika baterii ze stałą ikoną lub nowa z dynamiczną ikoną, która zmienia się w zależności od wartości procentowej? Daj nam znać w ankiecie, a także w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: