30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak włączyć nowe śledzenie pakietów Gmaila na Androidzie i iOS

za W listopadzie, firma Google ogłosiła, że ​​Gmail będzie wyświetlać śledzenie przesyłek i dostaw bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej. Jeśli ta funkcja nie jest jeszcze aktywna, możesz włączyć ją ręcznie w ustawieniach Gmaila.

To nowe śledzenie przesyłek w Gmailu pokazuje, kiedy dostawa dotrze bezpośrednio w widoku skrzynki odbiorczej na dole wiadomości e-mail. Jest ikona ciężarówki i napis „nadchodzi”. [date]w zielonym.

Ponadto Gmail przeprojektował informacje, które pojawiają się po otwarciu wiadomości. Znajduje się teraz na karcie z dynamicznym kolorem tła. W lewym górnym rogu ponownie pojawi się podgląd zdjęcia, jego nazwa oraz data dostawy („od przewoźnika”). Możesz również zobaczyć „numer zamówienia” sklepu z możliwością szybkiego skopiowania. Poniżej znajduje się oś czasu zamówienia ze skrótami do pakietu śledzenia sieci i szczegółów zamówienia.

W porównaniu z poprzednim projektem, w rzeczywistości widzisz mniej informacji z oderwanymi „elementami”, jeśli masz wiele przedmiotów.

Kiedy funkcja została ogłoszona na początku listopada, Google powiedział, że zostanie wdrożona na Androida i iOS w nadchodzących tygodniach. Gdy będzie dostępna, u góry skrzynki odbiorczej pojawi się karta „Śledź swoje przesyłki w Gmailu”.

Dla tych, o które karta nie prosiła, możesz (na Androidzie) otworzyć ustawienia Gmaila z szuflady nawigacji > Wybierz swój adres e-mail > przewiń do „Ogólne” > Śledzenie przesyłek — „Google udostępni kurierom numery śledzenia przesyłek. Aktualizacje statusu otrzymasz tutaj, w Gmailu”.

W systemie iOS otwórz plik Przeprojektowane ustawienia I przejdź do „Prywatności danych” u dołu.

Możesz go wyłączyć, jeśli wolisz stary widok, podczas gdy Google planuje „proaktywnie wyświetlać ocenę opóźnień i umieszczać e-maile na górze skrzynki odbiorczej” w nadchodzących miesiącach. Pojawi się też w Gmailu w internecie.

Więcej o Gmailu:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości: