29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak używać gestów myszy w Chrome, Edge i Safari?

Jak używać gestów myszy w Chrome, Edge i Safari?

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

Prawdopodobnie codziennie spędzasz dużo czasu w przeglądarce internetowej – więc wszystko, co możesz zrobić, aby przyspieszyć sposób poruszania się po Internecie, będzie miało ogromny wpływ na poziom Twojej produktywności (i da Ci dodatkowy czas na zrobienie czegoś ciekawszego) . Tak, nawet w Najlepsze przeglądarki internetowe. Oto jeden taki hack, którego być może jeszcze nie próbowałeś: gesty myszy.

Gesty myszy — kliknięcia i przeciągnięcia urządzenia wejściowego — mogą zastąpić standardowe przyciski lub skróty klawiaturowe, aby poruszać się tam iz powrotem w Internecie, zamykać karty, odświeżać strony, otwierać łącza w tle itp. Nawet jeśli zaoszczędzisz tylko ułamek sekundy, wszystko się zsumuje.

Najlepszym sposobem na zrozumienie, jak przydatne są gesty myszy, jest spróbowanie. Jest on wbudowany w niektóre przeglądarki internetowe, podczas gdy w innych potrzebujesz pomocy ze strony rozszerzenia innej firmy – ale niezależnie od tego, czy ją włączysz, przekonaj się sam, jaką różnicę może mieć w codziennym przeglądaniu sieci.

opera

opera Jest to jedna z tych przeglądarek z gestami myszy – to nie jedyny powód, dla którego warto sprawdzić tę innowacyjną alternatywną przeglądarkę. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś gestów myszy, W takim razie Opera jest dobrym miejscem do rozpoczęcia nauki: kliknij łatwy krok przycisk (prawy górny róg, wygląda jak trzy suwaki), następnie Przejdź do pełnych ustawień przeglądarkinastępnie wybierz zaawansowane I Cechy przed skręceniem Aktywuj gesty myszy przełącznik.

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

zrzut ekranu: opera

Możesz kliknąć Ucz się więcej Aby nauczyć się skrótów i Skonfiguruj skróty aby dostosować go dla Ciebie. Aby zacząć używać gestumusisz przytrzymać prawy przycisk myszy: domyślnie yNastępnie możesz przesunąć palcem w lewo, aby cofnąć się o jedną stronęprzesuń palcem w prawo, aby przejść o jedną stronę, lub przesuń w dół, a następnie w prawo, aby zamknąć bieżącą kartę. Inne gesty, które mogą być przydatne, to kliknięcie prawym przyciskiem myszy łącza i Następnie przeciągnij mysz w dół, co otworzy ją w nowej karcie.

Vivaldi

Kolejna przeglądarka, która integruje gesty myszy i zasługuje na większy udział w rynku niż wielkie nazwiska Vivaldi. Możesz znaleźć ustawienie gestów myszy, klikając Ustawienia Przycisk (ikona koła zębatego w lewym dolnym rogu): Wybierz Mysz Następnie sprawdź Zezwól na gesty pole, aby włączyć tę funkcję. Niektóre przykłady gestów są wymienione na ekranie i podobnie jak w Operze, aby ich użyć, musisz przytrzymać prawy przycisk myszy.

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

zrzut ekranu: Vivaldi

Na przykład kliknięcie prawym przyciskiem myszy i przesunięcie w dół otworzy nową kartę, podczas gdy kliknięcie prawym przyciskiem myszy i przesunięcie w górę, kliknięcie prawym przyciskiem myszy i przesunięcie w górę, a następnie w prawo przywróci ostatnio zamkniętą kartę. Przyciski u dołu menu umożliwiają dodawanie, usuwanie i dostosowywanie gestów, a także można użyć paska przewijania w dół, aby zmienić czułość gestów. Jeśli uważasz, że zbyt daleko posunąłeś się do dostosowywania gestów myszy Vivaldiego, możesz kliknąć Przywróć domyślne gesty.

Chrome i Edge

Chociaż gesty myszy są przydatne, żadna z głównych przeglądarek nie przyjęła tej funkcji, więc zamiast tego będziesz musiał polegać na rozszerzeniach innych firm. Jeśli chodzi o Google Chromejedną z najlepszych opcji jest Gesty CrxMouse w Chromez którego możesz korzystać za darmo: po dodaniu gry do Chrome otrzymujesz świetną minigrę przeglądarkową, którą możesz ukończyć, aby zobaczyć różne obsługiwane gesty (lub po prostu obejrzeć samouczek wideo).

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

zrzut ekranu: Google Chrome

Kliknij przycisk CrxMouse Chrome Gestures na pasku narzędzi, aby wyświetlić aktualnie aktywne gesty. Każdy z gestów można edytować w razie potrzeby, a rozszerzenie zawiera również kilka ustawień: możesz zmienić wszystko, od wskaźnika myszy po czułość gestów. Ponieważ Microsoft Edge jest teraz zbudowany na tym samym kodzie Chromium, co przeglądarka Google, możesz również użyć tego samego dodatku CrxMouse Chrome Gestures w Edge.

ognisty lis

jeśli Mozilla Firefox Jest to wybrana przez Ciebie przeglądarka, wtedy dodatek, którego potrzebujesz, jest darmowy gest. Po zainstalowaniu rozszerzenia możesz kliknąć jego ikonę na pasku narzędzi, aby zobaczyć dostępne gesty – jak zwykle, przed wykonaniem któregokolwiek z nich na stronie musisz przytrzymać prawy przycisk myszy. Dotknij określonego gestu, aby zobaczyć, jak działa i zmienić wywołane przez niego działanie. sMożesz także kliknąć nowy gest Stworzyć własne.

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

zrzut ekranu: Mozilla Firefox

Przejdź do pliku Ustawienia Karta, aby skonfigurować różne aspekty działania dodatku Gesturefy w przeglądarce Firefox. Możesz na przykład zmienić przycisk myszy, który aktywuje gesty, i ustawić przełącznik dezaktywacji, aby tymczasowo wyłączał gesty, gdy są naciskane. udać się do Dodatki Aby skonfigurować więcej gestów za pomocą innych kombinacji, w tym kółka przewijania myszy, i otworzyć plik wyjątki zakładka, jeśli chcesz wyłączyć rozszerzenie w niektórych witrynach.

Safari

Gesty myszy nie są natywnie obsługiwane przez przeglądarkę Safari firmy Apple i nie masz zbyt wielu opcji, jeśli chodzi o rozszerzenia innych firm. Jedną z rzeczy, na które natknęliśmy się, jest bezpłatny (i trafnie nazwany) Gesty myszy w Safari: Po zainstalowaniu otwórz plik Safari menu, a następnie wybierz Preferencje I Akcesoria Aby zmienić konfiguracje gestów, dostosuj ich czułość i ustaw sposób wyświetlania gestów na ekranie.

Obraz artykułu zatytułowanego The Hidden Hack do superszybkiego przeglądania sieci

zrzut ekranu: Safari

Istnieje kilka podobnych narzędzi, które działają w całym systemie macOS, w tym w Safari, a nie w przeglądarce: gesty myszyI MacGest I x gesty (Co w rzeczywistości zostało zainspirowane obsługą gestów myszy w Operze). Może się okazać, że działają one lepiej niż gesty myszy w przypadku rozszerzenia Safari lub gesty myszy mogą być tak przydatne, że możesz przełączyć się na przeglądarkę, która natywnie obsługuje tę funkcję.

READ  Elden Ring: Nowa Zelandia i światowe odliczanie