20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak uciec od zanieczyszczenia świetlnego i zobaczyć gwiazdy jak nigdy dotąd

Jak uciec od zanieczyszczenia świetlnego i zobaczyć gwiazdy jak nigdy dotąd

Z roku na rok nasze miasta stają się jaśniejsze. Wraz ze wzrostem rozwoju rośnie również ilość jasnych świateł na nocnym niebie. Im więcej światła świecimy, tym mniej światła gwiazd widzimy.

To się nazywa zanieczyszczenie światłem Jest to główny powód, dla którego ludzie w sercach miast widzą nocą tylko 10-50 najjaśniejszych gwiazd. Miasta takie jak Pittsburgh w Pensylwanii i Flagstaff w Arizonie podejmują działania w celu zmniejszenia zanieczyszczenia światłem, ale większość obszarów miejskich jest zbyt jasna, aby zobaczyć gwiazdy.

Ale jeśli jesteś z dala od świateł miasta, zobaczysz tyle gwiazd, że nie możesz ich wszystkich zliczyć. Gdzie indziej możesz zobaczyć coraz ciemniejsze i ciemniejsze niebo?

Oto moje ulubione.

Bliżej domu: najlepsze miejsca do obserwacji nieba w Cincinnati

Chociaż czasami nie jest to idealne miejsce do obserwowania gwiazd, wiele parków Cincinnati oferuje wspaniałe widoki, takie jak Mount Echo i Mount Storm. A większość parków w Cincinnati jest otwarta dla zwiedzających do 22:00, dzięki czemu przez większą część roku można przebywać z dala od ciemności.

Moim ulubionym miejscem w Cincinnati, aby zobaczyć rzeczy nisko na niebie, takie jak planety, komety lub zachody słońca, jest Ault Park. Położony około 5 mil na wschód od centrum miasta, ten Cincinnati Park nie jest dokładnie w kraju, ale oferuje jedne z najlepszych widoków na zachodnią panoramę ze szczytu pawilonu.

Kolejnym parkiem w Cincinnati z wszechogarniającą sceną jest Ogród Francuski we wsi Amberly. Na szczycie długiego klifu, w pobliżu zabytkowego francuskiego domu, można położyć się na trawie i cieszyć się niebem. Nie będziesz w stanie zobaczyć Drogi Mlecznej nocą z Ogrodu Francuskiego, ale obserwator gwiazd może poczuć się jak na wsi.

Road Trip: Miejsca na ciemnym niebie, do których możesz dojechać

Miejsce historyczne Big Bone Lick W Kentucky, 30 minut jazdy od Cincinnati. Znany również z żubrów, park szczyci się również stosunkowo ciemnym nocnym niebem, które idealnie nadaje się na weekendowe wyprawy na kemping.

READ  W ten weekend rój meteorów Leonidów osiągnie swój szczyt

Dwa razy w miesiącu, w okolicach nowiu, członkowie Obserwatorium Cincinnati ustawiają teleskopy na Park stanowy Stonelake. Około 35 mil na wschód od centrum Cincinnati, Stonelick zapewnia półciemne miejsce, w którym można dostrzec ślady Drogi Mlecznej na niebie. Ale jeśli wybierzesz się na bezpłatną publiczną noc oglądania, będziesz mógł również rzucić okiem na niektóre z niewiarygodnie dużych i drogich teleskopów należących do astronomów-amatorów.

Około 70 mil na wschód od Cincinnati Wąż górski, jeden z największych starożytnych kopców lalek na świecie. Jest również dość daleko od świateł miasta i oferuje wspaniałe ciemne niebo.

Możesz także uciec od zanieczyszczenia światłem, odwiedzając obszar Hocking Hills na południowy wschód od Columbus w stanie Ohio. Oprócz wielu parków publicznych można odwiedzić Park astronomiczny Johna Glenna Gdzie często odbywają się wydarzenia ułatwiające wprowadzenie.

Zaplanuj wakacje: ulubione miejsca do obserwacji gwiazd w kraju

Ale zdecydowanie powinieneś zaplanować podróż, aby naprawdę doświadczyć ciemnego nieba. Istnieją obszerne listy najlepszych i najpiękniejszych niebios w kraju, ale wybieram te, których doświadczyłem na własnej skórze i które wywarły na mnie największe wrażenie.

Górny półwysep Michigan ma jedne z najciemniejszych niebios na Środkowym Zachodzie, a pod koniec lata można zobaczyć łuk Drogi Mlecznej powyżej. Szczególnie polecam wybrać się tam w czasie deszczu meteorytów – byłem świadkiem czegoś niesamowitego Deszcz Perseidów Jest sierpień w Michigan, kiedy dziesiątki spadających gwiazd przecinają niebo przez wiele godzin.

Crater Lake w stanie Oregon jest jednym z najpiękniejszych i najspokojniejszych parków narodowych. W centrum uwagi znajduje się najgłębsze niebieskie jezioro w kraju. Ale po zmroku, kiedy podjedziesz na skraj kaldery, zobaczysz niezmierzone gwiazdy powyżej i upiorną poświatę jeziora poniżej.

Jest po prostu zbyt wiele parków narodowych, aby dodać je do tej listy. Wielu uzyskało status Certyfikowanego Ciemnego Nieba. Bryce Canyon, Arches, Grand Canyon i Joshua Tree podjęły znaczące kroki w celu przyciemnienia swoich parków poprzez zmniejszenie oświetlenia. Rosnące motto parków rozrywki brzmi „Pół parku po zmroku”. Oglądanie nieba pełnego gwiazd jest tak samo ekscytujące, jak oglądanie oszałamiającej scenerii w ciągu dnia. Ciemne niebo jest rzadsze, jeśli nie rzadkie, niż góry, wodospady i jeziora. Jeśli planujesz wakacje, spróbuj dodać Ciemne Niebo do swojego planu podróży.

READ  Pierwsze zdjęcie Hubble'a wykonano w nowym trybie sygnału żyroskopowego

Listę najlepszych miejsc do obserwacji gwiazd można znaleźć na mapie Darksky pod adresem darksky.org.

Zapisz się na zajęcia: Wenus – nasza dziwaczna siostrzana planeta

Co: Zajęcia dla początkujących prowadzone przez astronoma Deana Rigasa. Dean pokazuje najnowsze odkrycia z naszej planety Wenus i, jeśli są wyraźne, widoki Wenus przez teleskopy.

Kiedy: 16 lub 17 maja o godz

GdzieObserwatorium Cincinnati: Obserwatorium 3489 Miejsce.

bilety20 USD za osobę, 15 USD za członka obserwatorium.

Informacja: cincinnatiobservatory.org.