9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak tenis i Djokovic sprzeciwiają się przepisom dotyczącym szczepień na Covid w USA

King, który w zeszłym roku współpracował z administracją Bidena, aby uczcić 50. rocznicę tytułu IX, przełomowego ustawodawstwa gwarantującego dziewczętom i kobietom w Ameryce równe szanse w sporcie, skontaktował się w jego imieniu ze znajomymi w Białym Domu. ATP, raczkująca organizacja, którą Djokovic prowadzi od 2020 roku, również pracowała nad jej kontaktami.

IMG, konglomerat sportowo-rozrywkowy reprezentujący Djokovica, zwerbował zespoły ds. relacji z rządem i imigracji, które często współpracują z rządem w kwestiach regulacyjnych i zapewniają wjazd dla zagranicznych klientów na rutynowych warunkach.

Dla IMG zainteresowanie wykracza poza jego związek z Djokoviciem. Firma jest właścicielem Miami Open. Dyrektorzy IMG skontaktowali się z senatorem Marco Rubio, republikaninem z Florydy, który wraz z senatorem Rickiem Scottem, innym republikaninem z Florydy, napisał list Wezwij administrację Bidena do zniesienia wymogu szczepień.

Jedną osobą, która się nie zaangażowała, jest Ari Emanuel, dyrektor generalny Endeavour, który jest właścicielem IMG. Brat Emanuela, Rahm Emanuel, był szefem sztabu Obamy podczas jego pierwszej kadencji. Jego drugi brat, Ezekiel J. Emanuel, doradca ds. polityki zdrowotnej w Białym Domu Obamy. Chociaż Ari Emmanuel może ostatecznie wystąpić w imieniu Djokovica, nie jest jasne, czy to by pomogło. Może to również przynieść odwrotny skutek, powodując, że administracja Bidena będzie się martwić o optykę wyświadczenia przysługi komuś, kto ma dostęp do najwyższych szczebli władzy.

Dla Haasa i innych, którzy wspierają Djokovica, a nawet dla niektórych ekspertów od chorób zakaźnych, trwający zakaz nieszczepionych zagranicznych podróżników pozostaje zaskakujący. Nie ma wymogu otrzymania wzmocnienia. Tak więc każdy, kto dwa lata temu otrzymał pojedynczą dawkę szczepionki Johnson & Johnson, która była tylko umiarkowanie skuteczna i której korzyści zdrowotne prawdopodobnie już dawno by się skończyły, będzie mógł wjechać do kraju, ale osoby niezaszczepione nie, nawet jeśli mają negatywny test przed. Wejście na pokład samolotu.

READ  Pięć sposobów Odella Beckhama Jr. Skutki przybycia wron

Gigi Gronval, immunolog i starszy badacz w Johns Hopkins Center for Health Security, jest zagorzałą zwolenniczką szczepionki dla zdrowia osób zaszczepionych i wszystkich wokół nich, ale przyznała, że ​​szczepienie dwa lata temu prawdopodobnie zapewnia niewielką ochronę dzisiaj . Powiedziała również, że jest mało prawdopodobne, aby taka zasada jak ta, która obowiązuje, zmusiła więcej nieszczepionych osób do zaszczepienia.

„Gdyby nie zrobili tego do tej pory”, powiedziała, „nie wiem, czy stanowiłoby to jakąkolwiek zachętę”.

Rzecznik CDC powiedział w zeszłym miesiącu, że reguła jest wynikiem proklamacji prezydenckiej odrębnej od przepisów dotyczących zagrożenia zdrowia, które administracja Bidena planuje zakończyć 11 maja. Reguła dotycząca podróży skończy się dopiero wtedy, gdy prezydent Biden zdecyduje się ją znieść. .

Administracja Bidena zapowiedziała, że ​​skonsultuje się z ekspertami ds. zdrowia w celu podjęcia decyzji w sprawie tej zasady i wszystkich innych polityk związanych z Covid-19.