19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak Siri, Alexa i Asystent Google przegrali wyścig AI

Jak Siri, Alexa i Asystent Google przegrali wyścig AI

Były menedżer, który pracował w Asystencie Google, powiedział, że awarie Amazona z Alexą mogły sprowadzić Google na manowce. Inżynierowie Google spędzili lata eksperymentując z asystentem, aby naśladować to, co potrafi Alexa, w tym projektując sterowane głosem inteligentne głośniki i wyświetlacze tabletów do sterowania akcesoriami domowymi, takimi jak termostaty i włączniki światła. Firma później włączyła reklamy do tych produktów domowych, które nie stały się głównym źródłem dochodów.

Z biegiem czasu Google zdał sobie sprawę, że większość ludzi używa asystenta głosowego tylko do ograniczonej liczby prostych zadań, takich jak uruchamianie timerów i odtwarzanie muzyki, powiedział były menedżer. W 2020 roku, kiedy dyrektor generalny Google, Prabhakar Raghavan, przejął Asystenta Google, jego grupa ponownie skupiła się na wirtualnym towarzyszu jako wyróżniającej się funkcji smartfonów z Androidem.

W styczniu, kiedy firma macierzysta Google zwolniła 12 000 pracowników, zespół pracujący nad systemami operacyjnymi dla urządzeń gospodarstwa domowego stracił 16 procent swoich inżynierów.

Wiele dużych firm technologicznych ściga się teraz z odpowiedziami na ChatGPT. W siedzibie Apple w zeszłym miesiącu firma zorganizowała doroczny AI Summit, wewnętrzne wydarzenie dla pracowników, aby dowiedzieć się o Big Language Model i innych narzędziach AI, powiedziały dwie osoby poinformowane o programie. Ludzie mówili, że kilku inżynierów, w tym członkowie zespołu Siri, co tydzień testuje koncepcje generowania języka.

Wtorek, Google też powiedział Wkrótce udostępni generatywne narzędzia sztucznej inteligencji, które pomogą firmom, rządom i twórcom oprogramowania w tworzeniu aplikacji z wbudowanymi chatbotami, integrując podstawową technologię z ich systemami.

Eksperci od sztucznej inteligencji twierdzą, że w przyszłości technologie chatbotów i asystenci głosowi będą się ze sobą łączyć. Oznacza to, że ludzie będą mogli sterować chatbotami za pomocą mowy, a ci, którzy korzystają z produktów Apple, Amazon i Google, będą mogli prosić wirtualnych asystentów o pomoc w ich pracy, a nie tylko sprawdzaniu pogody.

READ  Benchmark Pixel 6a potwierdza Google Tensor i 6 GB pamięci RAM

„Te produkty nigdy nie działały w przeszłości, ponieważ nigdy nie mieliśmy możliwości dialogu na poziomie ludzkim” – powiedział Aravind Srinivas, założyciel Perplexity, startupu AI, który oferuje wyszukiwarkę opartą na chatbotach. „Teraz robimy”.

Kid Metz Współudział w przygotowywaniu raportów.