25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak opodatkowane są NFT: plan IRS

Jak opodatkowane są NFT: plan IRS

  • Agencja poinformowała w poniedziałek, że IRS planuje opodatkować niezamienne tokeny jako przedmioty kolekcjonerskie.
  • Holdingi mają najwyższą długoterminową stopę zysków kapitałowych na poziomie 28%. Inne aktywa, takie jak akcje i kryptowaluty, generalnie mają maksymalną stawkę federalną w wysokości 20%.
  • NFT to aktywa cyfrowe, które zyskały na popularności w ostatnich latach, chociaż entuzjazm inwestorów osłabł w 2022 r.
  • IRS zamierza wykorzystać „analizę wzrostu”, aby ustalić, czy NFT jest kolekcjonowalne. Ostateczne wytyczne zostaną opublikowane po okresie publicznego komentowania.

Cyfrowy artysta FEWOCiOUS wystawia na aukcję pięć dzieł sztuki NFT oraz pięć fizycznych obrazów i rysunków w Christie’s 28 czerwca 2021 r. w Nowym Jorku.

Noam Glay | Getty Images Rozrywka | Obrazy Getty’ego

IRS powiedział, że planuje opodatkować niektóre niezamienne tokeny lub NFT jako przedmioty kolekcjonerskie podobne do dzieł sztuki lub klejnotów – podejście, które opodatkowałoby zyski bogatych właścicieli według wyższej stawki w porównaniu z aktywami takimi jak akcje, nieruchomości i kryptowaluty.

Zasoby podatkowe rządu federalnego utrzymywały się przez ponad rok z wyższą stawką 28%. Zwykle pobiera opłaty o 20% wyższe niż inne inwestycje.

W ogłoszenie W poniedziałek IRS poinformował, że zamierza wydać wytyczne dotyczące traktowania niektórych rodzajów NFT jako przedmiotów kolekcjonerskich.

NFT są zasadniczo jedynymi w swoim rodzaju zasobami cyfrowymi, które mogą wykraczać poza sztukę cyfrową i obejmować takie rzeczy jak Tweety i GIF-y. Czasami przyznają również właścicielom prawo w odniesieniu do zasobu innego niż cyfrowy, takie jak prawo do udziału w podpisanym wydarzeniu lub poświadczenie własności przedmiotu fizycznego.

IRS poprosił opinię publiczną o komentarze, które należy złożyć do 19 czerwca.

powiedział Shehan Chandrasekera, księgowy i szef strategii podatkowej w firmie CoinTracker. „To połowa wytycznych, ponieważ nie zostały one jeszcze sfinalizowane”.

Więcej finansów osobistych:
Oto jak zgłosić straty kryptograficzne za 2022 r. w zeznaniu podatkowym
Ostatnia szansa dla niektórych emerytów na uniknięcie kary podatkowej w wysokości 25% przypada na 1 kwietnia
Co dzieje się podczas „kryzysu kredytowego” – i jak możesz się do tego przygotować

READ  Giełdy rosną, gdy Wall Street próbuje odbić się w drugim dniu handlowym 2023 r

Entuzjazm NFT wzrósł w ostatnich latach wraz z popularnością kryptowalut, takich jak bitcoin.

Jednak ta energia od tego czasu dziury. Wolumen NFT spadł o 77%, do 1,7 miliarda dolarów, w trzecim kwartale 2022 roku w porównaniu do 7,4 miliarda dolarów w drugim kwartale, według danych NonFungible.com. W ubiegłym roku doszło również do znacznego załamania na rynku aktywów, takich jak akcje i obligacje.

IRS planuje użyć „analizy wzrostu”, aby ustalić, czy NFT jest kolekcjonowalny.

Zasadniczo będziesz oceniać, czy prawa lub aktywa związane z NFT podlegają kolekcjonowaniu zgodnie z obecnymi przepisami prawa podatkowego – a jeśli tak, NFT również podlega kolekcjonowaniu.

„NFT może reprezentować wszystko, dosłownie wszystko” — powiedział Chandrasekera. „IRS mówi, że podatki zależą od tego, co reprezentują”.

Stephanie Reynolds/AFP za pośrednictwem Getty Images

Artykuł 408 (m) federalnego kodeksu podatkowego definiuje przedmioty kolekcjonerskie jako materialną własność osobistą, jak każde dzieło sztuki; Dywan lub antyczny stempel metalowy lub klejnot, moneta lub alkohol.

Oto przykład, w jaki sposób IRS przeprowadza analizę „wyglądu wzrostu”: ponieważ klejnoty są wyraźnie kolekcjonowane, NFT, które poświadczają własność klejnotów, są również kolekcjonowane dla celów podatkowych, podała agencja.

I odwrotnie, prawo do użytkowania lub zagospodarowania „działki” w środowisku wirtualnym zasadniczo nie przysługuje. IRS powiedział, że NFT oferujące prawo do użytkowania lub rozwijania tej wirtualnej działki generalnie nie może być zbierane.

IRS wykorzysta tę analizę teoretyczną do wydania wytycznych dla NFT w nadchodzących miesiącach.

„Ten [guidance] „To krytyczny czas dla zeznań podatkowych” — powiedział Troy Lewis, adiunkt rachunkowości i podatków na Uniwersytecie Brighama Younga. „Gdy zbliżasz się do Dnia Podatkowego, możesz o tym pomyśleć”.

W tym roku termin składania podatków federalnych upływa 18 kwietnia dla większości Amerykanów.

READ  Rynki azjatyckie są przeważnie niższe, a Japonia oscyluje blisko 33-letnich maksimów

„Oczywiście IRS wskazał, że dopóki nie damy ci czegoś innego, tak właśnie patrzymy na życie” – dodał Lewis.

Inwestorzy płacą podatek od zysków kapitałowych, gdy sprzedają aktywa. Podatek jest należny od zysków sprzedającego.

Krótkoterminowe zyski kapitałowe dotyczą aktywów utrzymywanych przez rok lub krócej. Zysk z takiej sprzedaży jest opodatkowany według zwykłych stawek podatku dochodowego, które dotyczą na przykład wynagrodzeń. (Istnieje siedem krańcowych stawek podatkowych, od 10% do 37%).

Długoterminowe zyski kapitałowe dotyczą aktywów sprzedawanych po ponad roku posiadania. Te stawki podatkowe są na ogół niższe niż zwykłe stawki podatku dochodowego.

NFT może oznaczać wszystko, dosłownie wszystko. IRS mówi, że podatki zależą od tego, co reprezentują.

Shihan Chandrasekera

Księgowa i Head of Tax Strategy w CoinTracker

Akcje i kryptowaluty mają limit 20% dla podatników o wysokich dochodach. (Osoby mniej zamożne płacą 0% lub 15%).

Ale przedmioty kolekcjonerskie – które zwykle należą do bardzo bogatych – podlegają innym systemom podatkowym. Są one opodatkowane według maksymalnej stawki 28%.

Inna jest też jego struktura: Przedmioty kolekcjonerskie są opodatkowane według zwykłych stawek podatku dochodowego, do 28%. Różni się to od trzypoziomowego systemu (0%, 15% i 20%) dla zapasów.

Mówiąc najprościej: Amerykanie o wyższych dochodach płacą wyższą stawkę podatku od przedmiotów kolekcjonerskich.

Lewis powiedział, że podatnicy na ogół nie mogą przechowywać kwot do zebrania na indywidualnym koncie emerytalnym, co jest korzystne podatkowo.

Niedawne zawiadomienie IRS potwierdza ten pomysł, stwierdzając, że NFT sklasyfikowane jako kolekcjonerskie nie mogą być kupowane przez te konta emerytalne bez podatków dochodowych i kar.

Samochody na wystawie samochodowej w Carmel, Kalifornia, 2011.

David Paul Morris/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Lewis, który jest właścicielem firmy księgowej w Draper w stanie Utah, powiedział, że wytyczne IRS to „poważny postęp” dla podatników i praktyków podatkowych.

READ  Druk 3D wykracza poza swoje innowacyjne korzenie

Powiedział, że jest również genialny w tym, jak może wykorzystać stary kod podatkowy dla materialnych przedmiotów kolekcjonerskich i zastosować go do nowego cyfrowego zasobu we współczesnym świecie.

Jednak nadal istnieją pewne szare obszary, ponieważ idea tego, co stanowi przedmiot kolekcjonerski, nie zawsze jest czarno-biała.

„Oni tak naprawdę nie zajmują się twardą sprawą jako taką” – powiedział Lewis o zawiadomieniu IRS. „To, co można zebrać, jest nadal nieco niestabilne”.

Na przykład, powiedział Lewis, pomyśl o rzadkim samochodzie, który ktoś trzyma w garażu. Osoba ta może traktować samochód jako przedmiot kolekcjonerski. A teraz weź pod uwagę, że inna osoba ma ten sam samochód, ale codziennie jeździ nim do pracy. Czy samochód jest przedmiotem kolekcjonerskim, czy raczej środkiem transportu? A co z zabytkowym biurkiem, którego ktoś używa na co dzień?

IRS powiedział w swoim zawiadomieniu NFT, że (i w jakim stopniu) plik cyfrowy stanowi „dzieło sztuki”, jest nieco niejasne. Agencja poszukuje opinii na ten temat i na wiele innych pytań związanych z opodatkowaniem NFT.