8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak oglądać koronację króla Karola III na żywo w USA

Koronacja Wielkiej Brytanii Król Karol III To będzie odbył się w sobotę 6 majapierwsza koronacja kraju od 70 lat.

Oczekuje się, że ponad 2000 gości z całego świata weźmie udział w ceremonii koronacji, która odbędzie się w Opactwie Westminsterskim o godzinie 6:00 czasu wschodniego (11:00 czasu lokalnego w Londynie).

Przed nabożeństwem Karol i jego żona, KamilaW królewskiej procesji z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminsterskiego. Po nabożeństwie król i królowa powitają tłumy z balkonu Pałacu Buckingham.

syn Karola I, William, książę WaliiKtóry jest Następny w kolejce na tron, odegra główną rolę w koronacji. Rodzina Williama — żona Katherine i ich troje dzieci, George, Charlotte i Louis — również tam będzie. Najmłodszy syn Karola, książę Harry, również weźmie udział, pomimo swojej żony Meghan i ich dwoje dzieci, Archie i Lilibet, nie będą obecni.

Jak oglądać koronację króla Karola w telewizji i na żywo

  • Co: Koronacja króla Karola III
  • data: sobota, 6 maja 2023 r
  • Początek relacji CBS: 5 rano czasu wschodniego
  • Lokalizacja: Opactwo Westminsterskie, Londyn
  • On podąża: Aktualizacje na żywo na CBSNews.com

Kiedy koronacja będzie transmitowana w Stanach Zjednoczonych?

Relacja CBS News zaczyna się o 5 rano ET. Parada Królewska rozpocznie się wcześniej o 5:20 czasu wschodniego Ceremonie koronacyjne w Opactwie Westminsterskim, które rozpocznie się o godz.

Gospodarze CBS Saturday Morning Michelle Miller, Dana Jacobson i Jeff Glore będą relacjonować na żywo z Londynu na wszystkich platformach CBS News od 5 rano ET. Dołączy do nich zespół w Londynie, w tym zagraniczni korespondenci CBS News Holly Williams, Mark Phillips, Imtiaz Tayyab i Chris Livesay, a także królewscy eksperci Tina Brown, Julianne Payne i Wesley Kerr.

Jak długo potrwa koronacja?

Oczekuje się, że koronacja potrwa około dwóch godzin. Po ceremonii król i królowa wsiądą do Gold State Coach, pozłacanego powozu konnego, który ma ponad 200 lat, w kolejnej procesji z powrotem do Pałacu Buckingham. Procesja powróci tą samą trasą co wcześniej tego dnia i potrwa około 30 minut.

Charles i Camilla otrzymają następnie królewskie daniny od Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów w ogrodach Pałacu Buckingham.

Około godziny 9:15 ET (14:15 w Wielkiej Brytanii) członkowie rodziny królewskiej pojawią się na balkonie Pałacu Buckingham, aby obserwować przelatujące samoloty wojskowe i helikoptery armii brytyjskiej, marynarki wojennej i sił powietrznych. .

READ  Film Ridleya Scotta Gallupa na CinemaCon - Deadline