25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak blok (kwadrat) uniknął śmierci przez Amazon

Jak blok (kwadrat) uniknął śmierci przez Amazon

Współzałożyciel bloku Jim McKelvey.

CNBC | NBC uniwersalny | Obrazy Getty

BARCELONA – W 2014 roku Amazon wprowadził na rynek produkt, który do złudzenia przypominał ofertę firmy płatniczej Jacka Dorseya, współzałożyciela Twittera Square, dziś znanego jako Block.

Nazywał się Amazon Register i pozwalał małym firmom akceptować płatności kartą kredytową za pomocą smartfona lub tabletu, podobnie jak technologia Block. Była jednak jedna zasadnicza różnica: Amazon zaoferował opłatę manipulacyjną w wysokości tak niskie jak 1,75%W porównaniu do 2,75% bloku.

„Nadal byliśmy startupem, a Amazon skopiował nasz produkt i obniżył naszą cenę” – powiedział Jim McKelvey, który w 2009 roku założył Block z Dorsey, podczas dyskusji z CNBC podczas pokazu technologicznego Mobile World Congress.

„Kiedy Amazon robi to startupowi, startup umiera” – dodał. „Kiedy Amazon zrobił to na Square, byliśmy przerażeni”.

Zakaz nie był wyjątkowy w obliczu możliwości”.śmierć przez amazon. „Gigant e-commerce wkroczył na przestrzeni lat do wielu branż, od przetwarzania w chmurze po telewizję i film. Wielu sprzedawców zostało zmuszonych do dostosowania się lub całkowitego zamknięcia z powodu tzw. Efekt Amazonki.

Różnica w stosunku do Blocka, mówi McKelvey, polega na tym, że przeżył.

„Nie mieliśmy tego, co oni mieli, więc nie mogliśmy robić tego, co oni robili” – powiedział. „Więc po prostu robiliśmy to, co robiliśmy i po prostu je ignorowaliśmy. I to zadziałało”.

Rok po uruchomieniu przez Amazon usługi „Rejestracja” zatrzymaćPodkreśla to wysoce konkurencyjny charakter sektora płatności cyfrowych. McKelvey mówi, że firma wysłała nawet czytniki kart Square do swoich klientów: „Byli w tym całkiem fajni”.

To anegdota stara jak czasy: Big Tech uruchomił funkcję podobną do funkcji mniejszego konkurenta, a ta firma później stara się nadążyć z powodu poziomu presji.

READ  Dyrektor generalny Spirit Airlines nazywa branżę lotniczą „sfałszowaną grą”, a amerykańscy konsumenci są „przegranymi na dłuższą metę”

Zdarzyło się to w zeszłym roku z klubem. Aplikacja do czatu głosowego odnotowała już gwałtowny wzrost liczby pobrań podczas pandemii koronawirusa Dryfuj w zapomnienie Po uruchomieniu fałszywego produktu typu Facebook, Twitter i Spotify.

McKelvey powiedział, że od dawna próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób Block uniknął tego samego losu, co firmy, które upadły pod presją internetowych gigantów, takich jak Amazon. Według biznesmena-miliardera samo kopiowanie produktu to za mało.

„Jeśli prowadzisz normalną firmę”, powiedział, „kopiujesz model, który już działa”. „Rzeczy, które działają w normalnym biznesie, nie działają dla przedsiębiorcy”.

„Innowacje są bardzo niewygodne” – dodał McKelvey. „Kiedy zaczynaliśmy Square, ludzie mówili mi i Jackowi, że jesteśmy głupi. Kazałem kierownikom płacącym zabierać mnie na kolację, aby jeszcze raz powiedzieć mi, dlaczego jesteśmy głupi i dlaczego przegramy”.

„Jeśli robisz coś, co nie kopiuje najnowszego gówna 5G, które sprzedają, że ktoś zbudował coś, o czym nikt inny wcześniej nie pomyślał, naprawdę się boją, ponieważ nie dostają walidacji stada. Weryfikację otrzymasz dopiero po latach, dopóki Amazon cię nie skopiuje”.

Od momentu założenia Block, McKelvey pozostaje w radzie dyrektorów firmy, ale jest mniej zaangażowany w codzienną działalność. Według Forbesa jego majątek na papierze wynosi 2,3 miliarda dolarów. McKelvey, niegdyś przepuszczalny dla szkła przez handel, mówi, że zainspirował go do stworzenia Square po przegranej sprzedaży, ponieważ nie mógł akceptować kart American Express.

McKelvey prowadzi teraz Invisible, firmę, która opracowuje narzędzia mikropłatności dla wydawców wiadomości, a także zaangażowała się w inwestowanie kapitału podwyższonego ryzyka.