13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jacques del Rio, koordynator przywódców, opisuje bunt z 6 stycznia jako „kurz”

Jacques del Rio, koordynator przywódców, opisuje bunt z 6 stycznia jako „kurz”

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Podczas spotkania po szkoleniu z dziennikarzami, koordynator Waszyngtonu przywódców obrony Jack Del Rio zbagatelizował szturm na Kapitol z 6 stycznia, nazywając to „flashem” w porównaniu z protestami przeciwko sprawiedliwości rasowej, które nastąpiły po śmierci George’a Floyda w 2020 roku.

Widzę zdjęcia w TV [of the Floyd protests] Niszczenie środków do życia ludzi. Biznes się pali. Żaden problem — powiedział — a potem w Kapitolu mamy kurz, nic się nie spaliło i zrobimy z tego wielką sprawę. Myślę, że to trochę jak dwa kryteria i jeśli zastosujemy to samo kryterium i będziemy mieć dla siebie sens, porozmawiajmy o tym.

Komentarze Del Rio były odpowiedzią na pytania dotyczące posta w mediach społecznościowych, który zamieścił na początku tygodnia. 59-letni weteran piłki nożnej wypowiadał się na Twitterze w każdym z trzech sezonów, w których trenował liderów, często odnosząc się do konserwatywnych kwestii politycznych.

Ostatni tweet z poniedziałkowej nocy pojawił się w odpowiedzi na raport Brookings Institution, waszyngtońskiego think tanku, o komisji House badającej atak z 6 stycznia, czyli 11 miesięcy i ponad 1000 wywiadów później. Rozprawy rozpoczną się w czwartek. Del Rio napisał: „Chciałbym zrozumieć 'pełną historię’ tego, dlaczego lato zamieszek, grabieży, podpaleń i niszczenia mienia osobistego nie było omawiane, ale to ??? #zdrowy rozsądek”.

Komentarze Del Rio wydają się zaprzeczać niedawnym wiadomościom NFL o sprawiedliwości rasowej i kolidować ze sposobem, w jaki liga i jej zespół zareagowali na śmierć Floyda. W czerwcu 2020 r. Rivera powiedział, że poprze Zawodnicy, którzy uklękli podczas hymnu narodowego w proteście przeciwko niesprawiedliwości rasowej i brutalności policji, a w sierpniu trener odwołał szkolenie, aby przeprowadzić ogólno drużynową dyskusję na temat sprawiedliwości rasowej po Strzał Jacoba Blake’a.

Komendant naczelny Jason Wright kierował ostatnimi wysiłkami zespołu na rzecz promowania sprawiedliwości rasowej i różnorodności pracowników. Stało się to tematem poszukiwań nowego stadionu przez zespół, kiedy urzędnicy Maryland wskazali na zmianę społeczną, jaką zespół może wprowadzić, zachowując swoje miejsce w głównie czarnym hrabstwie Prince George. Wright nie odpowiedział na prośbę o komentarz w środę.

READ  Emiliano Martinez ratuje Argentynę po tym, jak Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego w rzutach karnych Copa America

Ustawodawcy z Wirginii rozważają obecnie przepisy mające na celu zachęcenie przywódców do przeniesienia się do Wirginii, a jeden z senatorów zauważył, że komentarze Del Rio odbiły się echem w Richmond. „Właśnie zawarłem umowę, aby głosować jako nie-nie” – powiedział senator Jeremy S. McPeak (demokrata książę William) Tweetuj w środę. „Myślę, że to, co dziś płonie, to stadion”. McPike wcześniej wyrażał zastrzeżenia co do proponowanych przepisów dotyczących stadionów i wyrażał obawy dotyczące przeniesienia wokół potencjalnej lokalizacji Woodbridge.

Jego komentarze rozzłościły niektórych fanów i komentatorów, z byłym obrońcą DeAngelo Hall Tweetuj emoji klauna W trenerze weteranów, trener liderów Brian Mitchell zadzwonił do Rona Rivery, aby poradzić sobie z sytuacją.

„Jak [you] Spodziewasz się, że ktoś w tej drużynie będzie uczciwy, gdy masz takiego faceta na stanowisku koordynatora obrony? ” Mitchell powiedział w swoim programie radiowym 106,7 The Fan Środa.

„Jack Del Rio jest ignorantem, ignorantem” – napisał na Twitterze Doug Baldwin, były odbiorca w Seattle. „I to jest pełne miłości i szacunku, o ile mogę to opisać”.

Del Rio powiedział, że nie obawiał się, że jego tweety mogą urazić graczy – po części dlatego, że nie sądzi, by „rasa miała coś wspólnego” z buntem – ani że korzystanie z Twittera może wpłynąć na zespół.

„Wszystko, co powiem lub napiszę, będzie mi wygodnie mówić lub pisać przed wszystkimi, z którymi pracuję, zawodnikami i trenerami” – powiedział Del Rio. „Wyrażam się jako Amerykanin. Mamy tę zdolność. Kocham ten kraj, wierzę w to, w co wierzę i powiedziałem to, co chcę powiedzieć. ”.

Rivera odmówił omówienia tweetów del Rio z dziennikarzami w środę i nie powiedział, czy omawiał je ze swoim koordynatorem defensywy. Rivera powiedział, że „niekoniecznie” obawia się, że komentarze Del Rio wpłyną na szatnię, która jest w większości czarna i ma wielu graczy, którzy poparli protesty Floyda słowami i postami w mediach społecznościowych dwa lata temu. Jeśli stanie się to problemem, powiedział Rivera, poradzi sobie z tym.

READ  Dania na wynos i harmonogram przed sezonem NFL 2023

„Jak sobie z tym poradzić, nie podzielę się z wami, bo to będzie sprawa prywatna” – dodał.

Del Rio powiedział, że jeśli któryś z jego graczy byłby urażony jego komentarzami, z zadowoleniem przyjąłby dyskusję.

„Rozmawiałem o tym z każdym” – powiedział. „Nie ma problemu. W każdej chwili. Ale tak nie jest. [offended]. Po prostu wyrażam siebie i wierzę, że jako Amerykanie mamy prawo do wyrażania siebie, zwłaszcza jeśli okazujesz szacunek. Jestem pełen szacunku. Zadałem proste pytanie. naprawdę. Weźmy się za to. o co pytałeś? proste pytanie. Dlaczego nie spojrzymy na te rzeczy [around the 2020 protests]? „

W wywiadzie dla NBC Sports Washington, jednego z najgłośniejszych przywódców obrony, Jonathan Allen powiedział, że chociaż był świadomy tweetów Del Rio, nie wywołały one zbytniej dyskusji w szatni.

„Pod koniec dnia możesz mieć różnicę zdań i szanować się nawzajem” – powiedział Allen. „Czuję, że o to właśnie chodzi w naszym kraju. różnica Na około. Więc osobiście nie obchodzi mnie, co myśli, dopóki pojawia się codziennie i ciężko pracuje. Tego właśnie chcę od mojego koordynatora obrony”.

Kendall Fuller, weteran linebackerów, powiedział, że nie widział tweeta Del Rio, a po przeczytaniu go powiedział, że nie zareagował.

„Gdybym miał jakąś reakcję lub jakieś przeczucie, wyraziłbym to z nim” – powiedział.

Fuller powiedział, że od lata 2020 roku w szatni trwają dyskusje na temat wyścigu.

„To zdecydowanie coś, co faceci wciąż mają” – powiedział Fuller. „Może nie jest tak obszerny, jak wtedy, gdy to wszystko się wydarzyło. Ale to jest coś, co wciąż widzisz, rozmowy, które nadal prowadzisz. Tak jak wszystko w szatni. Uwielbiam szatnie NFL, ponieważ każdy jest wygodny”. Wszyscy się znamy, wszyscy czujemy się ze sobą dobrze, wszyscy są otwarci na słuchanie i słuchanie wszystkich”.

READ  Holenderski bramkarz Anders Nobert jest juniorskim zawodnikiem Pucharu Świata