22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Inwestor mówi, że zespół Elona Muska szuka nowego finansowania dla Twittera

Inwestor mówi, że zespół Elona Muska szuka nowego finansowania dla Twittera

(Reuters) – Zespół Elona Muska skontaktował się z inwestorami, aby zebrać nowe fundusze na swoją schorowaną platformę społecznościową, Twitter, powiedział inwestor.

Ross Gerber, prezes i dyrektor generalny Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management, powiedział Reuterowi, że przedstawiciel Muska zwrócił się do niego z propozycją zaoferowania większej liczby akcji po tej samej cenie, 54,20 USD, którą Musk zapłacił za przejęcie firmy w październiku.

Jared Birchall, dyrektor zarządzający rodzinnego biura Elona Muska, skontaktował się w tym tygodniu z potencjalnymi inwestorami, poinformowała w piątek platforma informacyjna Semaphore, powołując się na dwie osoby zaznajomione z pozyskiwaniem funduszy.

Twitter i Musk nie odpowiedzieli na prośby Reutera o komentarz.

Twitter widział, jak reklamodawcy uciekają w obawie o podejście Muska do cenzurowania tweetów, uderzanie w przychody i jego zdolność do spłacania odsetek od długu w wysokości 13 miliardów dolarów, który Musk wziął na zakup firmy zajmującej się mediami społecznościowymi.

Musk sprzedał kolejne akcje Tesli o wartości 3,6 miliarda dolarów na początku tego tygodnia, zarabiając prawie 40 miliardów dolarów na akcjach firmy sprzedającej samochody elektryczne w tym roku.

Akcje Tesli w piątek odnotowały najgorszą tygodniową stratę od marca 2020 r., ponieważ inwestorzy byli coraz bardziej zaniepokojeni rozproszeniem Muska przez Twittera i spowolnienie światowej gospodarki.

obejmujący Hyunju-jin w San Francisco, Priamvada C w Bengaluru; Montaż autorstwa Shonaka Dasgupty i Michaela Berry’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Aktualizacje na żywo. Rozpoczęło się posiedzenie Banku Japonii