21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Inny kenijski pastor został aresztowany w związku z zabiciem swoich wyznawców

Inny kenijski pastor został aresztowany w związku z zabiciem swoich wyznawców

Policja w Kenii aresztowała innego popularnego pastora i zamknęła jego kościół na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, ponieważ liczba zgonów związanych z kultem w regionie wzrosła do 103.

NAIROBI, Kenia — Policja w Kenii aresztowała kolejnego popularnego pastora na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, ponieważ liczba zgonów związanych z kultem w regionie wzrosła w czwartek do 103.

Według oświadczenia ministra spraw wewnętrznych Keithuriego Kindiki, „Ksiądz Ezekiel Odero jest sądzony w celu postawienia zarzutów karnych związanych z masowym zabijaniem swoich wyznawców”.

Odero zostanie przesłuchany w nocy i ma stawić się w sądzie w piątek.

Koordynator regionalny wybrzeża, Rhoda Onyansha, powiedział, że jego kościół został zamknięty, a osoby znalezione w środku zostały wyproszone.

Megakościół Odero, Kościół Centrum Modlitwy Nowego Życia, znajduje się w hrabstwie Malindi, gdzie inny pastor, Paul Mackenzie, jest ścigany za rzekome nakłanianie swoich wyznawców do postu aż do śmierci.

Policja ekshumowała ciała na farmie należącej do Mackenziego, do której przeniósł się w 2019 roku po zamknięciu kościoła w Malindi. W ramach przeprowadzki podobno sprzedał swój kanał telewizyjny firmie Odero.

Odero TV jest popularny w kenijskich domach, a ludzie przyjeżdżają z całego kraju, aby odwiedzić jego kościół.

W masowych kampaniach Odero w przeszłości uczestniczyli czołowi politycy, w tym żona wiceprezydenta Rigathi Gachagui, wielebna Dorcas.

Kenia jest społeczeństwem w dużej mierze religijnym.

READ  Wysoki rangą funkcjonariusz obrony powiedział, że 90% amerykańskich haubic zadeklarowanych Ukrainie zostało tam przeniesionych.