17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie utworzyły obozy ewakuacyjne na granicy z Ukrainą, wraz z Polską, Rumunią i Węgrami.

Indie utworzyły obozy na granicach Ukrainy, która obejmuje Polskę, Rumunię, Węgry i Słowację, aby ewakuować ludzi z rozdartej wojną Europy Wschodniej.

Ponieważ Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną po tym, jak Rosja rozpoczęła w czwartek operację wojskową w Rosji, ambasada Indii w Kijowie wezwała do ewakuacji indyjskich cywilów w kierunku granicy.

Ambasada wydała obywatelom Indii dwie instrukcje, aby wyruszyli w kierunku przejść granicznych na zachodniej granicy kraju.

Na pierwszych konsultacjach ambasada powiedziała: „Indianom przyjeżdżającym na granicę polsko-ukraińską komunikacją miejską, czyli autobusem lub taksówką, zaleca się przekraczanie granicy Shehini-Medica, a nie przejście krakowskie”.

Ambasada poinformowała, że ​​polski rząd zezwoli ludziom na przekraczanie granicy pieszo przez przejście graniczne Shehini-Medica.

Przeprawa Krakowca przeznaczona jest wyłącznie dla osób podróżujących własnymi pojazdami.

Ambasada przekazała również listę funkcjonariuszy zatrudnionych na polskich terenach przygranicznych – Pankaj Cork (+48660460815) stacjonuje na przejściu granicznym Shehini-Medica.

Ambasadą przy Krakowic Crossing kieruje Subham Kumar (+48881551271). Działa biuro łącznikowe we Lwowie, którym zarządzają Mira Berezovska (+380679335064) i Vivek Kumar (+48881551273, od późnego piątku).

„Indianie udający się do Polski mogą zarejestrować swoje dane, przetwarzając prośby o miejsca w lotach powrotnych, które zostaną wkrótce zaaranżowane” – powiedział.

W drugiej konsultacji ambasada poinformowała, że ​​pracuje nad ustaleniem tras wyjścia z Rumunii i Węgier.

„Obecnie istnieją zespoły na granicy węgiersko-sop-jahoni-węgierskiej w pobliżu Ushorod Borupne-Siret oraz na granicy rumuńskiej w pobliżu Czerniowiec” – poinformowała ambasada.

Obywatelom Indii, a zwłaszcza studentom i studentom zamieszkałym w pobliżu w/w punktów kontroli granicznej, zaleca się współpracę z zespołami Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu realizacji tej opcji i wyjazd jako pierwszy w zorganizowany sposób.

„Kiedy powyższe trasy wejdą w życie, obywatele Indii podróżujący we własnym zakresie zostaną poproszeni o udanie się do powyższych punktów kontroli granicznej i pozostawanie w kontakcie z numerami infolinii ustawionymi w odpowiednich punktach kontroli. Granica”, ambasada powiedział.

READ  Putin wygrywa dopiero wtedy, gdy polskie kły opadają w awanturze na granicy z Ukrainą - POLITICO

Zaleca się uczniom pozostawanie w kontakcie z kontrahentami studenckimi w celu prawidłowego funkcjonowania.