25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie przeniosły swoją ambasadę do Polski po inwazji na zachodnią Ukrainę

Indie przeniosły swoją ambasadę do Polski po inwazji na zachodnią Ukrainę

Wojna na Ukrainie: ponad 1500 cywilów zginęło podczas dwutygodniowego oblężenia Ukrainy.

Nowe Delhi:

Ambasada Indii na rozdartej wojną Ukrainie została tymczasowo przeniesiona do sąsiedniej Polski ze względu na „gorszą sytuację bezpieczeństwa” na wschodzie. Kraj europejski w obliczu rosyjskiej okupacjiNew Delhi powiedział dzisiaj.

„W związku z szybko pogarszającą się sytuacją bezpieczeństwa na Ukrainie, ambasada Indii na Ukrainie postanowiła tymczasowo przenieść się do Polski, ponieważ obejmuje ataki w zachodniej części kraju” – powiedział rząd.

„Sytuacja zostanie ponownie oceniona w świetle dalszego rozwoju” – dodał.

Sytuacja ta ma miejsce niedługo po tym, jak premier Narendra Modi przewodniczył spotkaniu wysokiego szczebla w celu dokonania przeglądu gotowości Indii w zakresie bezpieczeństwa oraz trwającego konfliktu na Ukrainie.

Operacja Ganga, która miała na celu wydalenie obywateli Indii z Ukrainy – poinformowała premiera Modiego o najnowszych wydarzeniach na Ukrainie, w tym o szczegółach operacji – poinformował rząd w oświadczeniu.

24 lutego Rosja odpowiedziała na apele o pomoc z Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej w obliczu okupacji przez wojska ukraińskie i rozpoczęła specjalną operację mającą na celu zmilitaryzowanie i „zdziesiątkowanie” Ukrainy.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że operacja specjalna jest wymierzona wyłącznie w ukraińską infrastrukturę wojskową i nie stanowi zagrożenia dla ludności cywilnej. Moskwa wielokrotnie powtarzała, że ​​nie planuje inwazji na Ukrainę.

Ukraina twierdzi, że ponad 1500 cywilów zginęło podczas prawie dwutygodniowego oblężenia, pozostawiając miasto bez wody, ciepła i jedzenia, podała agencja informacyjna AFP.

READ  Kryzys na granicy polsko-białoruskiej: Irak rozpoczyna deportację ludności cywilnej