3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie miały od miesięcy upał, a ten tydzień będzie jeszcze gorętszy

Indie miały od miesięcy upał, a ten tydzień będzie jeszcze gorętszy

Najgorsza fala upałów jest spodziewana pod koniec tego tygodnia do końca tego tygodnia, a temperatury oscylują wokół 10-15 ° F (5-8°C) powyżej normy w północnych i północno-zachodnich Indiach, a także w niektórych częściach Pakistanu.

Ponad miliard ludzi będzie narażonych na nadmierne ciepło – według 10% światowej populacji Scott DuncanEkspert ds. surowych warunków klimatycznych.

Ten region, w tym New Delhi, jest w stanie wytrzymać temperatury od średnich do wysokich do 40 stopni Celsjusza – co oznacza, że ​​możliwe są temperatury powyżej 110 i nawet 120 stopni Fahrenheita.

Niestety ten upał nie będzie spał.

Ekstremalne temperatury w nocy mogą być śmiertelne

Niewielki lub żaden odpoczynek nie będzie miał miejsca w godzinach nocnych, ponieważ minimalne temperatury nie spadną poniżej 86 stopni Fahrenheita (30 stopni Celsjusza) w wielu obszarach.

Długie, ciepłe noce mogą być śmiertelne, ponieważ ograniczają zdolność organizmu do regeneracji po upale dnia.

Jest to poważny problem dla ludności Indii, ponieważ duża część z nich żyje bez klimatyzacji, co stwarza zagrożenie dla życia, zwłaszcza osób starszych.

Bahmer, miasto w Indiach, już we wtorek odnotowało wysoką temperaturę 45,1 stopni Celsjusza – 113 stopni Fahrenheita.

Tego samego dnia stacja w Pakistanie ustanowiła rekord najwyższej temperatury maksymalnej na półkuli północnej na poziomie 116,6 stopnia Fahrenheita (47 stopni Celsjusza), według danych Maximiliano Herreraekspert od ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Upalny miesiąc marzec pobił rekord temperatury wynoszący 122 lata

W okresie poprzedzającym obecny silny wzrost temperatury w marcu i kwietniu temperatury utrzymywały się stale powyżej średniej.

Średnia maksymalna temperatura dla Indii jako całości odnotowana w marcu 2022 r. była najwyższa w ciągu ostatnich 122 lat, zgodnie z Indyjski Wydział Meteorologiczny (IMD).

Średnia wysoka temperatura w marcu tego roku wyniosła 91,58°F (33,10°C), bijąc poprzedni rekord z 2010 r. wynoszący 91,56°F (33,09°C).

Dziewczyna sprzedająca wodę używa parasola, by chronić się przed słońcem podczas fali upałów w New Delhi w Indiach.

Według Centrum Nauki i Środowiska (CSE) od 11 marca fale upałów dotknęły 15 indyjskich stanów i terytoriów związkowych, dodając, że „Radźasthan i Madhya Pradesh ucierpiały najbardziej spośród stanów, z 25 dniami fali upałów i ciężkich fal upałów w tym okresie. okres.” .

READ  Francja zagrożona impasem po przekazaniu przez Macrona zawieszonego parlamentu

Wzorzec ciśnienia związany z warunkami La Niña, które obecnie panują na Oceanie Spokojnym, trwał dłużej niż oczekiwano. To, wraz z ciepłymi falami pochodzącymi z Arktyki, spowodowało powstanie fal upałów, jak twierdzi Raghu Murtogod, klimatolog z University of Maryland.

Murtogodi dodał, że obecny wpływ La Niña na wiosnę i lato w Indiach jest zupełnie nieoczekiwany.

Dwie młode dziewczyny zakrywają głowy, spacerując i pijąc wodę w upalnym popołudniowym upale w Bombaju w Indiach.

Kwiecień i maj, znane jako pora przedmonsunowa, to zwykle najgorętsze miesiące w roku, kiedy region piecze się bez końca.

Upał ten narastałby w miesiącach letnich, gdyby nie zachmurzenie i deszcz, które zapewniała pora monsunowa.

Ulga, choć mile widziana, powoli nadchodzi.

ten pora monsunowaktóry przynosi do Indii tak potrzebne deszcze i niższe temperatury, zazwyczaj rozpoczynając się na początku czerwca w południowej części kraju.

Jednak przyniesienie ulgi miejscom w północnych Indiach, które obecnie doświadczają najgorszej fali upałów, zajmuje sporo ponad miesiąc.

Z drugiej strony, według IMD, modele pokazują, że sezonowe opady monsunowe stanowią prawdopodobnie 99% normalnego poziomu.

Monsuny mają kluczowe znaczenie dla regionu, ponieważ zapewniają znaczną część rocznych opadów deszczu w Indiach, pomagają w nawadnianiu rolnictwa i zapewniają ulgę w intensywnych falach upałów w okresie przedmonsunowym.

Fale upałów w Indiach będą się tylko pogłębiać

Podobnie jak w przypadku wielu innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, w rezultacie fale upałów staną się bardziej intensywne Zmiana klimatu.

„Przyszłość fal upałów wygląda gorzej, nawet przy znacznym złagodzeniu zmian klimatycznych, a znacznie gorzej bez łagodzenia”, powiedział Al-Fateh Al-Taher, profesor hydrologii i klimatu w MIT.

Według organizacji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu, Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), Indie należą do krajów najbardziej dotkniętych skutkami kryzysu klimatycznego.

Zmiany opadów monsunowych w Indiach mogą mieć katastrofalne skutki dla ponad miliarda ludzi
Ostatni, ubiegły, zeszły Status raportu naukowego IPCC W sierpniu 2021 r. z „wysoką pewnością” zauważono, że w Azji Południowej wzrosło ekstremalne ocieplenie i że te, które wspinają się po ekstremalnych temperaturach, można przypisać zmianom klimatycznym spowodowanym przez człowieka.

„Oczekuje się, że w Indiach pojawią się bardziej intensywne fale upałów przez dłuższe okresy i ich częstotliwość” – czytamy w raporcie.

READ  Nastoletni mistrz Ukrainy dronów „szczęśliwy, że kogoś zniszczyliśmy”

Bez żadnej zmiany potencjalny kryzys humanitarny może wystąpić w Indiach, ponieważ w dużej części kraju może być zbyt gorąco, by w nim mieszkać.