25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie i Polska prowadzą rozmowy dwustronne podczas pierwszej od 9 lat wizyty dyplomatycznej FM w Polsce

Indie i Polska prowadzą rozmowy dwustronne podczas pierwszej od 9 lat wizyty dyplomatycznej FM w Polsce

Minister spraw zagranicznych S. Jaisankar przeprowadził 25 kwietnia dwustronne rozmowy z premierem Polski Gbigniewem Rao, po rozmowach Raisiny w New Delhi.

Zbigniew Rau przybył do New Delhi w poniedziałek z dwudniową wizytą w Indiach, aby odbyć dwustronne rozmowy ze swoim indyjskim wysłannikiem S Jaisankarem oraz wziąć udział w rozmowach Raisina. To pierwsza od dziewięciu lat wizyta polskiego ministra spraw zagranicznych w Indiach.

Podczas upadku wojny rosyjsko-ukraińskiej sojusz indyjsko-polski został wzmocniony, gdy Unia Europejska pomogła Indiom w ratowaniu pozostawionych cywilów z rozdartej wojną Ukrainy. Obaj przywódcy podzielili się wzajemnym zaangażowaniem w zacieśnianie stosunków między obydwoma krajami. Dr Jaishankar pochwalił także polski rząd za ułatwienie wydalenia obywateli Indii z „Operacji Ganga”.

Pierwsza dwustronna wizyta polskiego ministra spraw zagranicznych w Indiach

Dr S. Jaisankar powiedział, że „zaangażował się w dialog” z polskim ministrem spraw zagranicznych. W tweecie napisał: „Wciągająca rozmowa z polskim FM @RauZbigniew. Dzięki niemu za wyrzucenie naszych uczniów podczas #OperationGanga. Zna nasze zaangażowanie we wspieranie naszego partnerstwa.Rzecznik MSZ Arindam Paxi napisał na Twitterze: „Witamy na pierwszej wizycie polskiego FM @RauZbigniew w Indiach. Ta podróż wzmocni nasze relacje dwustronne. Polskie FM będzie uczestniczyć w dyskusjach na temat #Raisina2022” .

Jak wynika z wcześniejszego oświadczenia polskiego MSZ, wizyta polskiego ministra spraw zagranicznych w Polsce podczas kierownictwa Organizacji Obrony i Współpracy w Europie (OBWE) miała na celu udział w Międzynarodowej Konferencji Raisina Dialogue od 25 kwietnia. 26.

Minister spraw zagranicznych Polski weźmie udział w panelu na temat stanu gry w UE i nakreśli wysiłki OBWE na rzecz rozwiązania konfliktu. „W ten sposób przedstawi stanowisko Polski jako Przewodniczącego OBWE w kluczowych kwestiach międzynarodowych, zwłaszcza rosyjskiej okupacji Ukrainy i jej międzynarodowych implikacjach” – powiedział w oświadczeniu polski MSZ.

Podczas dwudniowej wizyty liderzy mają odbyć rozmowy biznesowe mające na celu zacieśnienie polsko-indyjskiej współpracy w zakresie zielonych technologii. Ponadto polski dyplomata wygłosi w Ambasadzie Indii przemówienie na temat aktualnych priorytetów polskiej polityki zagranicznej.

READ  Iga Świadek zostaje uhonorowana majestatycznym muralem w swoim rodzinnym mieście Rassin w Polsce.

Obraz: ANI